Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy?

53 odpowiedzi na ten temat

#21 Share huta64

huta64

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 lipiec 2010 - 12:15

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? ja jadę taką prasą 20km/h ale po 6m hederze w każdej słomie tylko że mam ciągnik 180km.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? Dzisiaj, 17:12
  •  

#22 Share matas22

matas22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 29 październik 2010 - 18:30

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? Koledzy mam problem z owijaniem balotów w siatkę. Siatka nie nachodzi równo na bele i dodatkowo często zwija się na rolkach. Co robić?

#23 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 29 październik 2010 - 20:42

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? A jaki masz dokładnie model Sipmy i z którego roku oraz jakiej marki stosujesz siatkę?
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#24 Share deutz611

deutz611

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim co ma koła i silniki...

Napisany 30 październik 2010 - 15:00

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? Posiadałem sipme classic z 2006/2007 roku (chyba tak to się piszę) z możliwością wiązania siatką 4lata, przez ten okres zrobiłem około 4 tys. bel i co mogę powiedzieć, to nie miałem żadnej awarii w tej prasie z jej winy. Wszystkie bele jakie wykonałem były owinięte siatką i z mojego doświadczenia wiem żeby była bela dobrze owinięta siatką muszą być dobrze zrobione wałki z sianem lub sianokiszonką. Jeśli komora prasy jest równo wypełniona, jazda była zgodna z instrukcją i sitka jest średniego producenta to bela zawsze będzie dobrze owinięta. Nie polecam siatki polskiego producenta, najlepiej w tej prasie mi chodziły siatki zachodnich producentów ( kolorowa na brzegach np. zielono-czerwona lub cała zielonkowata) jest nie wiele droższa ale praca sprawnie idzie. Zdarzało się zawijanie na wałku podajnika ale to przy pierwszej beli, ale tylko wtedy jak wałki lub jatka zamokła. Prasę polecam dla osób które robią około 500 bel rocznie, mają sporo czasu na zrobienie tych bel i nie wymagają zbyt wiele od paszy. Jeśli ktoś chce coś więcej się dowiedzieć na temat tej prasy to proszę pisać w miarę możliwości odpiszę.

#25 Share matas22

matas22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 30 październik 2010 - 17:26

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? Kolego mam Farme II z 2009 roku i siatka polskiego producenta normalnie nie idzie dać tym rady tylko sznurkiem muszę jechać.

#26 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 30 październik 2010 - 21:59

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? @matas22 ja mam prasę Sipmę Z 569/1 Farma i też użytkując na początku siatki polskich producentów miałem problem z owijaniem bel siatką ponieważ nie chciała opadać lub się zawijała, od kiedy kupiłem siatkę zagranicznej firmy problem ten znikł, więc polecam Ci zmień markę siatki na np Netz Werk
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#27 Share matas22

matas22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 31 październik 2010 - 07:36

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? Dzięki kolego za rade spróbuje w nowym sezonie :blink:

#28 Share tomek13

tomek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 21:11

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? Posiada ktoś z was może już ten nowszy model obwiązywacza siatką ? Czy będzie on pasował do prasy Sipma z 2003r ?

#29 Share newhollandt5070

newhollandt5070

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 17 maj 2013 - 16:26

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? koledzy mam takie pytanie posiadam prase sipma Z 569/1 Farma II i po dwóch sezonach bezawaryjnej pracy pojawił się następujący problem po naciśnięcie na sterowniku przycisku do owijania siatka nie startuje wogóle się nawet nie ruszy (a jeśli jest nastawione na sznurek to działa normalnie) miał ktoś z was może problem tego typu ???

#30 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 18 maj 2013 - 12:43

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? ale sznurek do owijania balota, czy sznurek do uruchamiania owijania... bo jak cos to spróbuj uruchomić ręcznie podawanie...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share newhollandt5070

newhollandt5070

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 19 maj 2013 - 10:22

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? sznurek chodzi normalnie rusza po naciśnięciu przycisku na sterowniku i owija. jeśli jest nastawione na owijanie siatką to po naciśnięciu przycisku na sterowniku siatka nie rusza się wogóle ;/

#32 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 20 maj 2013 - 21:11

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? to musisz krok po kroku przesledzić ruch mechanizmu, od silnika po rolkę napędzającą... teraz nie powiem tobie, bo jeszcze farma stoi pod wiatą i nie mam zbytnio jak zobaczyc... tylko że ja nie mam steronika, wywaliłem go bo silnik za wolno kręcił i zamontowałem sznurek do napędu...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#33 Share newhollandt5070

newhollandt5070

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 08:33

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? tzn jak i gdzie zamontowałeś ten sznurek??? tak z tym sznurkiem to trochę lipa bo trzeba będzie zawsze otwierać szybą tylną i będzie się kurzyć :D

#34 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 20:17

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? Witam.

Mam problem z aparatem na siatkę w Farmie II, aparat jest nowego typu.
Pasa bezproblemowo przepracowała 2 sezony ze siatką, w tym roku zakupiona siatka Defalina i problem wygląda następująco- nie rozprowadza siatki na boki- z prawej strony (patrząc od tyłu) nawet 30cm od krawędzi beli, z lewej ok 10cm, czasami owinie symetrycznie nie rozprowadzając siatki po 10cm z każdej strony, czasami owinie elegancko (jeżeli przed owinięciem ręcznie rozciągnę siatkę na całej szerokości wałka), Próbowałem na różnych ustawieniach hamulca, ustawiałem pręt rozprowadzający siatkę w różnych pozycjach, zmieniałem docisk rolek prowadzących siatkę i bez skutku, nie udało mi się ustawić prawidłowo aparatu, skończyła mi się łąka :)
Z tego co zauważyłem podczas owijania, siatka po bokach leci 'luźno' już przed prętem rozciągającym, gdzie np na środku widać że jest naciągnięta. Czyżby siatka była felerna? Tym bardziej że przedtem taki problem nie występował...

#35 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 12:28

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? Mam podobny problem jak kolega wyżej ale w obwiązywaczu starego typu, w moim przypadku problem chyba tkwi w dociążeniu siatki. Gdy wyjdzie jakaś połowa rolki to staje się zbyt lekka żeby odpowiednio się naciągać, jutro będę prasował i mam zamiar ją dociążyc od góry czymś na wzór pręta który jest w środku rolki.

#36 Share piot13579

piot13579

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 17:05

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? Witam mam sipme classic już 4 rok robi ok. 500-600 balotów rocznie i ani jednej najmiejszej awarii a chodzi z zetorem 5211. mam teraz taki problem chce zwałożyć do niej wiązanie siatką lecz najpierw chce sie dowiedziec ile takie cudo kosztuje moze mi ktoś powiedzieć jaki koszt sie wiąże z założeniem siatki od podstaw w tej prasie? dzieki za odpowidź.

#37 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 20:05

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? Wg katalogu sipmy, obwiązywacz siatką kosztuje 7300zł brutto. Za dużo!
https://sklep.sipma....008/producer_id

#38 Share crashi4

crashi4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 11:39

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? Ja kupiłem do Classica z 2007 roku obwiązywacz u znajomego dystrybutora okazyjnie za 5700 brutto. Vat możesz tez odpisać jak jesteś.. Jeśli chodzi o montaż to chcą tacy serwisanci jakieś 600zł (i mówią ci pól dnia roboty).
Ja założyłem z bratem w dwa spokojne popołudnia. Wszystko masz w kartonie, również z tym prętem rozprowadzającym i dośc ładnie opisaną instrukcję montażu. Jak bedziesz robić ich krokami i dość dobrze będziesz myślał to założysz sam i masz 600zl w kieszeni. Więc panowie nie bać się i robić. Składasz po śrubce, żadnego spawania i cięcia w prasie. Tylko wkręcasz w puste luki. Może tylko do preta rozprowadzającego trzeba wywiercić dziury bo nie zawsze jest. I tam przy nożu każą lekko podspawać bo tam duże uderzenia są. Montuj sam a jak nie będzie tak to zawołasz jakiegoś magika. Przynajmniej skasuje ci za ustawienie stówe a nie 600 za kręcenie śrubek.
PRezeS

#39 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 13:07

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał. Montaż obwiązywacza jest dość prosty, mi pomagał znajomy mechanik ale w dwa dłuższe wieczory uwinęliśmy się bez problemu, ja kupiłem okazyjnie nowy za 3500, ale stary typ i różnie mi owija:/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 01 sierpień 2013 - 06:25

Co sądzicie o aparacie na siatkę do Sipmy? witam stałem się posiadaczem prasy sipma z 569 farma 2 z elektrycznym podawaczem siatki mam straszny problem bo nie obowiązuje krawedzi beli zbijam do początku czerwonego pola firma siati to defalin nawed ten pret rozprowadzający nic nie dał ... jak temu zaradzić by dobrze było ? z góry dzięki za odpowiedzi