Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 5820 czy Fendt Vario 309?

62 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2010 - 12:36

John Deere 5820 czy Fendt Vario 309? @Rogeryk nie miałem na celu piętnowania Fendta i jego fanów, bo dla mnie ten ciągnik jest ciekawą propozycją, gdyby nie cena. Bardziej chodziło mi o podkreślenie tego, że można będzie mieć bezstopniówkę za rozsądne pieniądze. Co do silników to tego nie wiem. :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus c-360    Zadbany, Pierwszy Właściciel

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 16500.00 PLN
  • 20 lut 2017
Ciągnik rolniczy John Deere 7710 Power Quad ( SUPER !! )

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki John Deere
  • 129000.00 PLN
  • 21 mar 2017
Hurlimann 910.6

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Hürlimann
  • 65000.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 5820 czy Fendt Vario 309? Dzisiaj, 23:32
  •  

#62 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 12:59

John Deere 5820 czy Fendt Vario 309? "jaro

Co do JD to dopiero niedawno wprowadzili zmiane półbiegów w dźwigni ładowacza. Mój JD 5720 z 2007 roku jeszcze tego nie ma. Jednak itak rozwiązanie MF jest lepsze bo można je też wykozystać np gdy sterujemy prawą ręką podnośnikiem, a w JD pomaga to tylko gdy sie pracuje z ładowaczem."
@MF 2007 -nie chciałbym tu się kłócić-ale to rozwiązanie widziałem już w 2005 r (oczywiście w wersji z PQ + na pokładzie).
Druga sprawa-ten MF jest sporo większy od tego JD i Fendta-może lepiej porównywać go do ciut większych ciągników ?
@Rogeryk-Vario 200 fajna zabawka-tylko ciekawe jak ten silniczek w nim w ciut cięższych pracach będzie się spisywał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#63 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 16 styczeń 2010 - 21:02

John Deere 5820 czy Fendt Vario 309? jaro

Mój JD 5720 jest praktycznie w "full wypasie" oprócz przedniego TUZ, WOM i HMS. Dzwignia od ładowacza zawsze miała 3 guziki ale dopiero ostatnio te 2 dolne zaczeli wykorzystywać do zmiany półbiegów, u mnie sa one bezużyteczne (można by było w sumie to przerobić doprowadzając przewody ale żal grzebać w nowym ciągniku).

W poprzedniej odpowiedzi pisałem MF myśląc o MF54**. Wcześniej użylem seri z Dyna-VT czysto teoretycznie nie biorąc pod uwage klasy ciągników.

Rogeryk

Załóżmy, że jest następująca sytuacja: Podjeżdzam 300Vario TMS pod pryzme z obornikiem z krokodylem pełnym obornika. Zaczynam podnosić ładowacz maksymalnie przesuwając dźwignie sterowania ładowaczem. Ciągnik nie mając obciżenia na kołach zbliża się do pryzmy. Jak sie zachowa TMS przy sterowaniu nogą? Zwiększy obroty silnika w celu umożliwienia szybkiego podniesienia ładowacza? Czy TMS reaguje tylko na obciążenie na przekładni?

Dodaj odpowiedź