Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 5820 czy Fendt Vario 309?

62 odpowiedzi na ten temat

#21 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 17:54

John Deere 5820 czy Fendt Vario 309? No właśnie wiele producentów ciągników produkuje własne silniki: CNH, SDF, Valtra, Kubota, MF (teraz już po części)
Jeśli transport to Fendt, jeśli ładowacz to JD, czyli kup dwa B)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 5820 czy Fendt Vario 309? Dzisiaj, 12:13
  •  

#22 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 12 styczeń 2010 - 17:44

John Deere 5820 czy Fendt Vario 309? b0gdan

CNH, SDF, Valtra i MF nie produkują własnych silników. Perkins, Deutz itp to są odrębne firmy.

W tym segmeńcie ciągników też ciekawą opcją jest MF 54**. Ma lepszą przekładnie niż JD (napewno jeśli chodzi o obsługe), a w pozostałych kategoriach też mu nie ustępuje. Ma tylko jedną ogromną wade - rozstaw osi 245cm(JD - 225, Fendt - 235) co skutkuje bardzo słabą zwrotnośćią.

#23 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 18:10

John Deere 5820 czy Fendt Vario 309? Jeśli Iveco należy do Fiata, a ten jest właścicielem CNH, to nie są ich własne silniki, SDF jest głównym udziałowcem Deutz AG, Agco jest właścicielem SISU i Valtry, Napisałem że Perkins już nie, bo aktualnie należy do CAT.
Idąc twoim tokiem rozumowania JD tez nie produkuje silników, bo produkuje je spółka Deere Power Systems, będąca własnością Deere&Co

#24 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 18:35

John Deere 5820 czy Fendt Vario 309? ale ten rozstaw osi idzie na plus przy pracy z ładowaczem... B)

#25 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 18:41

John Deere 5820 czy Fendt Vario 309? Wątpliwe-z pewnością ten MF to dobry ciągnik ale przy pracy z ładowaczem wybrałbym raczej zwrotność lepszą choćby i o 20 cm niż o 20 cm większy rozstaw osi Dodany obrazek-a w razie "W" wolałbym wybrać konstrukcję opartą na ramie niż na jej braku Dodany obrazek

#26 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 18:44

John Deere 5820 czy Fendt Vario 309? Mój ojciec lubi srebrny kolor felg a nie lubi żółtych... he he B)

#27 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 18:48

John Deere 5820 czy Fendt Vario 309? No rozumiem-ale to żaden powód abyś Ty też szedł w jego ślady Dodany obrazek

#28 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 13 styczeń 2010 - 20:38

Ale tylko silniki JD (i Kuboty pewnie też) były od samego początku produkowane dla danej marki i dla niej projektowane. Kupić fabryke to nie sztuka.

#29 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 20:58

John Deere 5820 czy Fendt Vario 309? to sobie kup fabrykę ;) Sisu i Valtra są ze sobą od zawsze, Deutz AG i Deutz Fahr jak nazwa wskazuje też mają ze sobą dużo wspólnego (nie tylko nazwę:P ) MF dopóki nie sprzedał Perkinsa to ten należał do niego kilkadziesiąt lat.
A Ty myślisz że takie Sisu, Iveco, Perkins to dla kogo projektują silniki jak nie dla własnych odbiorców? Dla wujka Stefana z Cycowa? Zabrnąłeś w ślepą uliczkę i tyle ;)

#30 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 15:16

Nie widze żebyś obalił moje argumenty. Widocznie uznajemy inne definicje własnego silnika.

Perkins i Deutz może kiedyś należały do MF i DF ale to było kiedyś, a nie teraz. Iveco robi siniki dla każdego kto zapłaci. Histori Sisu nie znam na tyle żeby ocenić w 100% ale to mi wygląda na podobny przypadek co Perkins i Deutz.
JD i Kubota to zupełnie co innego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 15:34

John Deere 5820 czy Fendt Vario 309? A DPS nie robi silników dla każdego kto chce??? Pierwszy przykład z brzegu: Claas, to jaki silnik używa: DPS.
Co takiego jest lepszego w silnikach DPS i Kubota od całej innej konkurencji? Ba nawet Claas potrafi lepiej skonfigurować silniki DPS niż sam JD (są oszczędniejsze), a jakoś wg. Ciebie zostały specjalnie skonstruowane dla JD.
Jak na razie to Ty nie przedstawiłeś żadnego argumentu na poparcie swojej tezy.
Tezy która od samego początku była błędna bo John Deere NIE PRODUKUJE silników, tylko min. ciągniki.

#32 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 17:09

John Deere 5820 czy Fendt Vario 309? @MF2007 odpusc sobie bo od razu widac, ze nic madrzejeszgo nie dopiszesz, zabrnales w slepa uliczke jak to @bogdan juz wczesniej zauwazyl i nie kombinuj.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#33 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 17:42

John Deere 5820 czy Fendt Vario 309? Ja myślę że dla @MF2007 chodziło o to że fabryka w której produkowane są silniki DPS ma w nazwie JD Dodany obrazek w przeciwieństwie dajmy na to do Valtry gdzie silnik produkowany jest w fabryce pod tytułem Sisu .

#34 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 17:51

John Deere 5820 czy Fendt Vario 309? A moim zdaniem to rozmowa brnie w przeciwnym kierunku niż temat ;) Lepiej pomóżcie dla użytkownika @ad12 w wyborze traktora a nie silnika ;)

#35 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 18:28

John Deere 5820 czy Fendt Vario 309? łatwiej jest troszkę mniejszym traktorem ciągać przyczepy, niż mniej zwrotnym pracować z ładowaczem. Transportu będzie raczej mniej, niż śmigania z balotami i widełkami gnoju. Ja osobiście wybrałbym JD. Czy skrzynia bezstopniowa bardzo ułatwia pracę z ładowaczem?

#36 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 19:54

John Deere 5820 czy Fendt Vario 309?

Mój ojciec lubi srebrny kolor felg a nie lubi żółtych... he he ;)

O jak żółtych nie lubi to nie wspomnę o czerwonych. A woli stalowe czy alufelgi? ;)

#37 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:26

John Deere 5820 czy Fendt Vario 309? Kołpaki ;)
Bogdan na pewno.Przy bezstopniówce nie trzeba tyle cyrklować przekładnią,tylko posuwamy wajchę i jedziemy.Fajnym rozwiązaniem jest taka funkcja w tempomacie,że po wciśnięciu jednego przycisku traktor rozpędza się do wyznaczonej prędkości (a nie wiem czy w skrzyniach z biegami jest coś takiego)i TMS bajeczna sprawa.Tylko tak jak pisałeś zaletą jd są jego mniejsze gabaryty w porównaniu z fendtem co w turze bardzo często się przydaje.

#38 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:57

John Deere 5820 czy Fendt Vario 309? ;) w grę wchodzą srebrne felgi i czerwona... co do pracy z ładowaczem to Vario z TMS bajeczna sprawa... kto nie jeździł niech żałuje ;)

#39 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 21:13

John Deere 5820 czy Fendt Vario 309? No dobra, b0gdan ma racje, myślałem, że to jest inaczej z tymi silnikami JD. Mój błąd. Gratuluje wiedzy

Co do tego jaka przekładnia jest lepsza to Vario nie musi być wcale najlepsze do ładowacza. Najbardziej liczy sie sterowanie i wydaje mi sie, że system MF w którym w dźwigni rewersu można zmieniać też półbiegi będzie w tym przypadku skuteczniejszy. Sam dużo pracuje z ładowaczem i wiem, że często występuje potrzeba równoczesnego sterowania ładowaczem i zmiany prędkości, a tylko system MF to umożliwia. MF z DynaVT(Vario) to chyba najlepszy ciągnik do ładowacza jeśli chodzi o wygode obsługi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 21:22

John Deere 5820 czy Fendt Vario 309? To widać że nie jeździłeś 300 Vario. Akurat przy tym ciagniku w pracy z ładowaczem wystarczy sprawna noga do przyspieszania i ręka do sterowania ładowacze. Wciskasz pedał gazu ciągnik przyspiesz od 0 do 43, puszczasz pedał gazu ciagnik zwalnia do 0. Automatycznie dodaje sobie gazu w zależności od obciążenia... Co Ty na to?
Aha... Zaqpomniałem jednak lewą ręką musi zmienić kierunek jazdy za pomoca rewersu ;)

Dodaj odpowiedź