semos

Jaki samochód do 14 tyś

Polecane posty

jaro    166

pozazdroscic tylko...musial ktos im malo jezdzic,takie auta w dzisiejszych czasach to naprawde zadkosc

 

@bobek.. napisalem ze to ojciec, nie ja

 

 

Auto od:

-mojej dobrej znajomej

-starej panny biggrin.gif

-w zimie nie jeżdżone

-a najlepsze że pani ta całe swoje życie przepracowała w salonie Volvo (i tam to Volvo było kupione i serwisowane)

-ale za to nie mam szczęścia w kartach i miłości biggrin.gif

@Bogdan-coś mi świta że V70+automat to nie było najlepsze połączenie...

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@bobek.. napisalem ze to ojciec, nie ja

 

Wybacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to jak nie masz szczescia w milosci to bierz ta znajoma i bajeruj ja! mowisz ze jest stara panna ;) takie tez maja pragnienia hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

@ jaro no niech o ostatnim podpunkcie się żona dowie ...

Co do automatu to nie wiem, wybrałem inną markę też z automatem i w Volvo już sie na nie zagłębiłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hubert-ja jestem i żonaty i dzieciaty a P.Dietling ma już dobrze ponad 70 biggrin.gif -ale nieźle się trzyma więc jakbyś reflektował...biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a nie to sorry ;) zle zrozumialem ten ostani podpunkt ;) a starsze az o tyle lat mnie nie kreca hahaha, no chyba ze to madonna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@Bogdan-spoko-automat jest fajny-też mam-kiedyś kupę czasu jeździłem automatem i jak Bozia da to następne też będzie miało automat na pokładzie-po prostu auto dla leniwych-czyli dla mniebiggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

volvo v70 bardzo wygodny samochod w porownaniu do audi a6c4 po za tym bardzo przestronny i naprawde super samochod, jesli chodzi o rx 8 to gdzies tam cos czytalem ze te silniki to max 200tys km i tzreba silnik uszczelniac i ludzie sie tego boja i sprzedaja naprawde te auta z malymi przebiegami, pozatym tak jak bobek wspomniał polak lubi jak w samochodzie jest malo km mimo tego ze samochod ma 20 lat, co do silników 2.5tdiV6 to ja sie nie zgodze ze sa kiepskie sam mam taki silnik w audicy i jak narazie turbina padla (przebiegu nie bede pisał ile przejechalem tym samochodem bo bedzie ze bajki pisze)ktos cos tam pisał ze najlepszy wybor to golf 4 z silnikiem 1.4 bo 1.9tdi sa zajezdzone taki argument to dziecko co ma 12 lat chyba moglo napisac a nie facet ktory sprowadza samochody zza granicy, a jesli chodzi o przebieg aut to w holandi malo ktory samochod ma 100tys km powyzej 5 lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioCCH    0

Chętnie kupie golfika 5 lat za 14tyś. ;) My mówimy tu o glfiku 98-99 bo tylko na takiego jest kasa i logiczne że jak komuś nie przeszkadza tdi z 250-300tyś km ( Twoje wyliczenia) to ok ale jak ma być 150-200 to raczej 1.4 wchodzi w grę. Większość jak widzi powyżej 200 tys km mówi o ku.. i to ja dziękuję, a to błąd niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

jakbys umiał czytac ze zrozumieniem to bys sie domyslił ze chodzi mi o samochody ktore maja wiecej niz piec lat czyli takie z 98r tez sie do nich zaliczaja ;) i jestem ciekaw dlaczego golf 1,4 z 98r ma miec oryginalne 200tys km, a golf 1.9tdi rowniez z 98r juz tez 200tys km ale cofniete? bo jesli myslisz ze im mniejsza pojemnosc to tym mniejszy przebieg to ty pupa nie handlarz jestes, ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może nie do końca, ale tak jest, bo jeżeli ktoś robi mało km i kupuje nowy samochód pokroju Golfa, to nie bierze dużego silnika. ;) Po pierwsze to nie wykorzysta potencjału dużego, jeżeli jeździ w mieście. Po drugie ma świadomość większych kosztów utrzymania. Po trzecie jeżeli zdecydował się na nowy samochód, to nie będzie kupował za nie wiadomo ile. Po czwarte zauważ im lepszy/większy silnik, tym automatycznie auto jest lepiej wyposażone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

Bobek ale takie prawa jak ty opisales to wystepuja w wiekszosci w polsce, mialem stycznosc min. z samochodami z holandi, belgi i germani, typu golf z silnikami 1,4 ktore maja z 300-400tys km i to nie sa jakies odosobnione przypadki tylko wiekszosc samochodów posiada tam takie przebiegi a takiego co ma 100tys km i jest z 98-00r to ciezko spotkac i nie wazne czy to 1,4fsi czy 3.0tdi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie byłem za granicą, więc upierać się nie będę. ;) Co do Polski to fakt znam wiele osób, że kupiło nowego golasa, a nie używkę na wypasie. Szczerze ja, też bym tak zrobił, zresztą jeżdżę samochodem z takiego zakupu. tongue.gif

 

Mieliśmy kilka używanych aut, ale jedno było ukrytym powypadkowym(wyszykowane), drugie kupione jawnie po stłuczce(maska, błotnik, zderzak, geometria nie przestawiona, odpalona poducha) i wyszykowane dla siebie, pozostałe były nie bite. Jednak obecne reguły gry rynkowej używanych aut nie nastrajają do kupna wozu. Ktoś zaraz napisze, że nówka może być felerna, tak, ale jednak pewność jest bliska 100%.

 

To jest moja prywatna opinia i nie chcę, aby ktoś odebrał to jako atak na niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Kręcenie liczników mamy na własne życzenie, przychodzi człowiek oglądać wtedy 12 letnie auto za kilka tys. i rezygnuje mimo że jest świeżo doinwestowane, bez poważnych przygód, gotowe do jazdy. Dlaczego? Bo ma 300k km ;) I tak każdy następny... mija 4 miesiące, szafa na 180k, po 2 dniach auto sprzedane...

 

Cwaniactwo? Raczej konieczność, bo pomimo doinwestowania na tip top i ceny adekwatnej do realnego przebiegu, wszystkim przeszkadzały cyferki na liczniku, i tylko to! Co innego jak ktoś skręca szafe żeby podbić cene.

 

(...) wiesz ile trzeba wydac kasy na paliwo zanim przejade 300tys km?? 70zl kosztuje rpzejechanie 100km a 300tys km kosztuje 210,000zl!!

 

Ah jej, ujawniła się w Tobie ta polska mentalność...

 

no i walsnie to jest ta polska mentalnosc :/ nie ma drog zeby jezdzic! za duzo pali! pozostawie bez komentarza

 

...pozostawię bez komentarza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Konieczność, ale to wynika własnie z przekonania, że auto co ma 300tyś km to nie kandydatka na długi związek. Dochodzi jeszcze taka zabawna kwestia, że człowiek kupi auto z cofniętym przebiegiem, ale ma świadomość, że stan licznika w rzeczywistości odbiega znacznie od tego co wskazuje. Nie łatwiej byłoby kupić auto z 300tyś km i mieć spokojną głowę. Przecież nie wiemy po ile zdejmuje się z licznika u handlarza, więc jak kpisz auto to profilaktycznie należałoby wymienić oleje, filtry, jak również w wielu przypadku rozrząd. O dieslu już nie wspominam, bo tam koszty zabawy z kręceniem licznika dla nowego właściciela auta bywają horrendalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kręcenie liczników mamy na własne życzenie, przychodzi człowiek oglądać wtedy 12 letnie auto za kilka tys. i rezygnuje mimo że jest świeżo doinwestowane, bez poważnych przygód, gotowe do jazdy. Dlaczego? Bo ma 300k km ;) I tak każdy następny... mija 4 miesiące, szafa na 180k, po 2 dniach auto sprzedane...

 

Cwaniactwo? Raczej konieczność, bo pomimo doinwestowania na tip top i ceny adekwatnej do realnego przebiegu, wszystkim przeszkadzały cyferki na liczniku, i tylko to! Co innego jak ktoś skręca szafe żeby podbić cene.

 

 

Ah jej, ujawniła się w Tobie ta polska mentalność...

 

 

...pozostawię bez komentarza ;)

 

oj czlowieku czlowieku...poczytaj poprzednie posty a zrozumiesz o co mi chodzilo,no chyba ze czytales i nie zrozumiales. To bylo wyliczenie i potwierdzenie ze nie ma rx z takim duzym pzrebiegiem, argumetnnowalem to wlasnie tym wyliczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
http://moto.allegro.pl/item883269523_okazja_mazda_323_z_lpg_tanio.html Nie wiem czy VI jest tak samo oszczędna jak V. Ale chces młody rocnzik to tylko VI pozostaje. Bardzo żwawe silniki, mała pojemnośc i spalanie, a moc drzemie w nich. Troche gabaryty ma. Ale jest dobre autko. 3 lata bezawaryjnej jazdy ;)

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioCCH    0

jakbys umiał czytac ze zrozumieniem to bys sie domyslił ze chodzi mi o samochody ktore maja wiecej niz piec lat czyli takie z 98r tez sie do nich zaliczaja ;) i jestem ciekaw dlaczego golf 1,4 z 98r ma miec oryginalne 200tys km, a golf 1.9tdi rowniez z 98r juz tez 200tys km ale cofniete? bo jesli myslisz ze im mniejsza pojemnosc to tym mniejszy przebieg to ty pupa nie handlarz jestes, ;)

Nie obrażaj ludzi jak ich nie znasz. A jeśli chodzi o pojemność i mówisz że mniejsza to mniejszy przebieg to faktycznie mogłeś tylko ty to wymyśleć. Wejdz sobie na stronę vw i porównaj cenę nowego golfa w podstawowej wersji benzyne i diesla i wtedy możesz mówić kto co wie. Nikt tam nie kupi diesla aby stał w garażu bo to się im po prostu nie opłaca( duże podatki od diesla) co innego jak kupujesz podstawową wersję 1,4 która potrafi być naprawdę dużo tańsza. Diesel jest po to aby na siebie pracował a nie żeby pan włodek go pieścił. Nie będe pokazywał holenderskich stron z porównaniem przebiegu. Jak chcesz to mogę tobie sprowadzić gola na zamówienie nawet z przebiegiem 80 tyś ale zapomnij o książc Fachowo nazywa się to KOREKTA licznika i jest jak najbardziej legalna czas w golfie jakies 5 min z wypiciem kawy. Klient nasz Pan. Oczywiście są wyjątki że znajdziesz z małym przebiegiem autko ale to naprawde musi być święto. Koniec na ten temat bo i tak nie zrozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dokładnie,dokładnie-swego czasu gdy sprzedawałem VW T 3 w turbodieslu to poszedł momentalnie-przypadkiem spotkałem człowieka który odkupił go potem od tego handlarza (dowoziłem drugą parę kluczyków) i mówił mi że kupił go aby codziennie dowozić ludzi do Drezna na budowę (spójrz na mapie gdzie jest Frankfurt a.Main a gdzie Drezno)-nadmieniam że ja nim robiłem 50 tys rocznie-a co było potem to boję się myśleć biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

"Nie obrażaj ludzi jak ich nie znasz. A jeśli chodzi o pojemność i mówisz że mniejsza to mniejszy przebieg to faktycznie mogłeś tylko ty to wymyśleć. Wejdz sobie na stronę vw i porównaj cenę nowego golfa w podstawowej wersji benzyne i diesla i wtedy możesz mówić kto co wie. Nikt tam nie kupi diesla aby stał w garażu bo to się im po prostu nie opłaca( duże podatki od diesla) co innego jak kupujesz podstawową wersję 1,4 która potrafi być naprawdę dużo tańsza. Diesel jest po to aby na siebie pracował a nie żeby pan włodek go pieścił. Nie będe pokazywał holenderskich stron z porównaniem przebiegu. Jak chcesz to mogę tobie sprowadzić gola na zamówienie nawet z przebiegiem 80 tyś ale zapomnij o książce. Klient nasz Pan. Oczywiście są wyjątki że znajdziesz z małym przebiegiem autko ale to naprawde musi być święto. Koniec na ten temat bo i tak nie zrozumiesz. "Golfik IV 1.4 spokojnie wystarczy. Jest to autko godne polecenia nie kupuj tylko TDI bo to są dobre silniki ale przebiegi mają spore więc wiesz... "

 

Jeszcze gdzies wczesniej napisałes ze golf 1,4 z 98 roku bedzie miał max 150tys km a diesel bedzie zajezdzony, a wiec nie wiem poco mi wmawiasz ze sam sobie cos wymysliłem skoro sam takie brednie piszesz. Nigdzie nie pisalem o nowych samochodach wiec nie wiem poco mi to piszesz. A po za tym sam sobie zaprzeczasz, raz piszesz ze sa tam samochody 12letnie (rok produkcji 1998 wrazie jakbys mial problemywink.gif) ktore maja po 100tys, a pozniej zaprzeczasz pisaszac ze dostac taki samochod za granica to swieto. co do stron z samochodami z zagranicy to sam ci moge kilka wyslac i mozesz sobie porownac bo ty chyba kupujesz te samochody od turasów, pewnie zaraz mi napiszesz ze lepiej kupic od turasa niz od rodowitego mieszkanca danego panstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioCCH    0

No powiem ci kolego że się nawet szybko uczysz ;) Wiec napisze ci że oczywiście że kupuje od turasa dlaczego?? po prostu CENA jest to taki już szrot że się modlę aby dojechać do domu ( jakies 1100km) Oczywiście żę rodowity mieszkaniec ma zadbane autko co naprawde dobrym przebiegiem ale cena zazwyczaj jest o 2-3 tys wieksza niż w PL i dlatego tego się nie kupuje tam (a szkoda) ja jadę po golfika dla rodziny więc nie kupie od turasa tylko od narmalnego człowieczka nawet drożesz ale wiem że wróce tym autem do domu i bedzie długo służyło w PL w porównaniu do większości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

panowie propo turasów a wy myślicie że oni te auta z chin przywożą do niemiec i sprzedają Polaką może to niekturych zszokuje ale oni to kupują od mieszkańców zachodniej europy!!! i proszę nie pisać że od turka szrot a od szwaba luks maszynka. bo to jeden ciort. więc bajek nie piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj