Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy tak mozna

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pulas

pulas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 22:00

czy tak mozna mam pytanie moj kolega własnie skonczył szkołe i zastanawia sie czy nie zajac sie hodowla cielat chodzi tu o to zeby skupywał cielaeta wadze do 70 kg i hodował je do 100 kg i sprzedawła(sam tez nad tym myslałem ale narazie sie za to nie biore)ale jest mał problem on nie ma gospodarki ani nic w tym stylu ale jego wujek mam kilka ha i obore to by mu ja bezproblemu uzyczył i pytał sie mnie co musi zrobic zeby mugł zaczac ta chodzi mi tu czy sa jaies normy prawne albo cos w tym stylu bo ja sam nie wiem...pomoze ktos???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy tak mozna Dzisiaj, 03:20
  •  

#2 Share Maciej93

Maciej93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się piłką nożną , trenuje w lokalnym "klubie sportowym", starymi samochodami i rolnictwem...

Napisany 04 styczeń 2010 - 22:19

czy tak mozna Ode mnie facet skupuje cięlęta i też nie ma gospodarstwa wywozi jw za granice to napewno jakąś styczność z prawem będzie miał jak chce wywieżć transport za granice...

#3 Share kamilek0912

kamilek0912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 22:33

czy tak mozna musi zalozyc numer stada w ARiMR i prowadzic rejestr bydla

#4 Share mtz8223

mtz8223

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 07:31

czy tak mozna nie koniecznie .. w agencji nie lubią taki co handluje bydłem.. ja bym załatwił sobie gościa kto bedzie odbierał byczki od ciebie i niecha na jego konto wyrejestrowuja rolnicy byczki a ty bedziesz czysty

#5 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 08:16

czy tak mozna jak chce trzymac te cieleta do wagi 100 kg to niech rozpaczy sie jakie warunki ma ten wujek w oborze i sprawdzi z wymaganiami dobrostanu bo to jest najwazniejsze
Macej93 nie wiesz z jakim przeznaczeniem te cielaki od ciebie jada za granice?? i gosc bierze wszystko czy tylko byczki?

#6 Share SAMIK

SAMIK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 09:06

czy tak mozna Musza byc pomieszczenia do badania cielat, "biuro" dla doktora, izolatka na chore zwierzeta, maty dezynfekcyjne przy wjazdach pomieszczenie z poskromem na agresywne zwierzeta. Przynajmnie ja takie miałem postawione wymagania przez Inspekcje Weterynaryjną, zajmuje sie skupem i sprzedazą bydła i cieląt

==> Ruch Narodowy <== Mój Avatar to nie hrabia tylko ALI G 

#7 Share pulas

pulas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 13:38

czy tak mozna tak jak mowi mtz8223 to by bylo dobre ino gdzie tu takiego goscia znalesc

#8 Share mtz8223

mtz8223

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 15:58

czy tak mozna a z jakiego województwa jesteś ...??

#9 Share pulas

pulas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 18:07

czy tak mozna małopolska

#10 Share mtz8223

mtz8223

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 18:14

czy tak mozna aha .. bo jak bys by z łódzkiego to wiesz w czarnocinie jest taki wielki skup i byś tam mógł popytać .. swego czasu pamietam ze mile widziani byli tacy dostawcy cielaków

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pulas

pulas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 18:29

czy tak mozna e to nici z tego...to trzeba bedzie jakos inaczej to wymyslec a nie znacie kogos takiego w małopolsce kto by był tym zainteresowany

#12 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 18:38

czy tak mozna a dokładniej z jakiego powiatu w Małopolsce jesteś bo znam kilku takich co kupują cielęta.

#13 Share mtz8223

mtz8223

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 18:41

czy tak mozna pulas jak przyjedzie do mnie na skup popytam go co i jak .. moze zna kogoś i da mi namiary

#14 Share pulas

pulas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 18:50

czy tak mozna powiat to limanowski

mtz8223 z góry dzieuje;p

#15 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 19:57

czy tak mozna to w tym rejonie jest dużo handlujących cielakami, którzy skupują od rolników. Możesz zrobić tak, że kupisz od rolnika zaraz po wycieleniu i będziesz hodował tak jak piszesz do 100kg.

#16 Share pulas

pulas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 11:58

czy tak mozna

musi zalozyc numer stada w ARiMR i prowadzic rejestr bydla

czy moze to zrobic jak nie ma nic???tak jak juz mowilem mial by obore o pole wujek by mu to dał tylko ze nie podpisywał by z nim zadnych umow ani nic

#17 Share Bos

Bos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 12:22

czy tak mozna No tylko ze nie tak latwo zarobic na tych cielakach sam probowalem..trzeba kupowac od rolnikow bezposrednio po wycieleniu bo tak jest najtaniej a nastepnie intensywnie je odpajac by w krotkim czasie osiagnely te 100kg bo musza byc mlode. Ja mialem ten problem ze jak trafil sie cielak rasy HF a sporo tego bylo to marnie wygladal i albo wogle nie moglem go sprzedac albo za male pieniadze...

#18 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 12:52

czy tak mozna ja nie za bardzo rozumiem w czym ma problem twoj kolega? jesli chce kupować cielaki do 70 kg i pozniej je sprzedawac w wadze 100 kg no to musi je troche pochowac,jedne miesiac inne dwa miesiace wiec nie bedzie zadnym handlarzem tylko zwyklym rolnikiem
budynki i troche ziemi bedzie mial od wójka wiec nie ma problemu niech popyta wujka jak to jest z KRUS-em i rejestracja gospodarstwa i to chyba tyle
Tak ja to widze
Jak mysli futrowac te cielaki? Bo takie do 100kg to juz troche siana i kiszonki zmluca.Nie widze zeby je tylko na mlekozastepczych trzymac.
Druga sprawa po osiagnieciu 100 kg na rzez na cielecinke?

#19 Share pulas

pulas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 11:39

czy tak mozna Bos a dalej sie tym zajmujesz???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Bos

Bos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 20:51

czy tak mozna Nie.. juz wrzucilem na luz biore doplaty i pracuje poza rolnictwem.. wiode spokojniejszy rzywot B) . A z tymi cielakami bardzo wazny jest staly pewny odbiorca mi takiego zabraklo..