Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ?

119 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 14 styczeń 2010 - 21:46

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? W terenie znaczy w polu czy w terenie znaczy na bezdrożach, bo na bezdrożach poza mocą max wyważeniem liczy się nacisk jednostkowy i co odpowiednia masa do mocy, a co do Euro II to nie wiem czy nowego zarejestrujesz w UE, ochrona środowiska się kłania.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Dzisiaj, 21:13
  •  

#82 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 14 styczeń 2010 - 21:59

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? w niemczech juz raczej chyba nie, ale w polsce tak, bez zadnych problemow. taki facet w okolicy kupil HTZa tylko inny model (bardziej przyjazny uzytkownikowi) za 180tys, z tym samym silnikiem i juz go zarejestrowal prawdopodobnie. w polsce HTZy maja swoje przedstawicielstwo nawet:);) http://www.slazak.pl....php?cmd=oferta
Piszę po polsku!

#83 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 22:05

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? W tym kraju wszystko jest na odwrót, ustanawia się prawo, zęby go nie przestrzegać. ;)
Poza tym dlaczego podali Euro a nie Tier ;)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#84 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 22:05

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Kirowce są dobrze rozłożony środek ciężkości przynajmniej starsze modele, dlatego tak jak pisałem wcześniej Case wymięka, ale w transporcie i to muszę podkreślić. Znam to z autopsji ;)

Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

#85 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 22:15

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Tak się zastanawiam, gdzie jest autor tematy, czyżby zrezygnował ;)

#86 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 22:18

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? juz chyba kupil co chcial:) albo sie wycofal z prowadzenia konwersacji, bo co post to nowy ciagnik mu wymyslaja:D
Piszę po polsku!

#87 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 22:25

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Po to jest Forum żeby każdy wypowiedział się co wie w danym temacie ;) a skoro sami zainteresowani się wycofują, to cóż mówi się trudno piszę się dalej ;) Wydłużyć Forszaja moje Marzenie :P

#88 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 22:38

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Kolego a po co je wydłużać jak one w granicach 5m mają? ;)
Co do postów, to na początku były Ursusy i Zetory ciężkiej serii, to mu nie pasowało bo wolne, chciał JCB, tylko chciałbym zobaczyć ten ciągnik z T-088 pod pełnym obciążeniem z prędkością 50-60km/h ;)

#89 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 22:48

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Dlaczego tak Ci zalezy na kupieniu forszaja do remontu? dla siebie szukasz, czy na handel po renowacji? oczywiscie jesli to nie tajemnica:)

ja sobie dzis myslalem co by bylo, jakbym pedzil 60kh/h wlasnie JCB z T088:) po chwili wyobrazilem sobie jak ten forszaj skrzypi, trzeszczy a na zakrecie traci stabilnosc i uderza w malucha jadacego z przeciwka. durne mysli...
Piszę po polsku!

#90 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 22:59

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Aleś sobie awatar wstawił, jak wczytała Mi się strona i szybko obniżyłem w dół, to myślałem, że masz młot i sierp ;) ;) :P
Co do prędkości to raz widziałem jak kolo w Skupie Zboża przypakował właśnie JCB i miał 2xAutosana 3,5t, mówił, że to sąsiada bo on ma trzodę i wszystko na paszę mu idzie, ale wspomniał, że 40km/h nie przekracza bo jak raz dali w pi**e do opona strzeliła przy wywozie rzepaku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 23:14

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? zdrowy rozsadek nakazuje by przy predkosci wyzszej niz 40kmh miec zalozone kola takie jak w przyczepach ciaganych za ciezarowkami powiedzmy. a jesli juz maja byc opony rolnicze to chociaz w doskonalym stanie. u mnie w tamtym roku do pomocy przy akcji QQ jezdzil ferguson 110konny z przyczepa samozbierajaca DFa na tandemie. zaladowali go do pelna, cisnal pelnym gazem asfaltem w ktorym byla dziura. i jedno kolo w tej przyczepie bylo juz do wyrzucenia bo mialo dziure i fartuch podlozony pod detke. jak wjechalo w ta dziure to rozerwalo opone. a on nie widzial i przejechal jeszcze ze 3 km na tym kole... felga na zlom.
Piszę po polsku!

#92 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 23:21

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? z nasz stronę DF z maszynami rolniczymi. Nie chodzi mi o tą z ciągnikami i kombajnami.
Z góry dzięki i pozdrawiam

#93 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 12:55

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Forszaja szukam dla siebie, a plany mam z nim związane bardzo ambitne, chociaż nie wiem czy warto będzie tak go przerabiać jak sobie wymyśliłem. Na pewno zastosował bym nowy wózek jezdny, może ośki od naczepy albo temu podobne, żeby mógł śmigać z jakimś szybkim Ciągnikiem ;)

#94 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 14:13

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Jako rozrzutnik obornika ma robić? Bo jeśli nie to sobie Autosana D-616 kup 11,5tony ładowności i do 90km/h bez najmniejszych problemów

#95 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 18:01

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Jako rozrzutnik niekoniecznie, ale chciał bym bardziej na tandemie ! Znalazłem ciekawą przeróbkę Forszaja http://www.traktorpo...hine_id/1256865 Fajne ma koła ;)

#96 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 18:30

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Fortschritt miał zawsze ciekawą ofertę ;) przyczepa silosowa i rozrzutnik w jednym ;) Tam to dopiero byli inżynierowie. :P Życzę powodzenia w poszukiwaniach

#97 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 18:40

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Łukasz sam ciągam forszaja JCB Fsatrac i przy prędkości 40-50 zachowuje się całkiem przyzwoicie jednak więcej się nie rozpędzam bo mam za blisko pole z kukurydzą a i z wciąganiem na pryzmę nie ma najmniejszego problemu .

#98 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 11:16

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Kolego i jak tam zakup ciągnika pochwal się.
Dla Mnie przyczepa musi się zachowywać bardzo stabilnie a nie całkiem przywozicie. Ile masz KM w tym JCB ale zakładam, że powyżej 170KM, ja u1614 i z16045 ciągałem Joskina Silo Space 20/40 t/m3 dużo na raz by obniżyć koszta, rozładunek na pryzmie gdy dawały radę lub przed gdy już nie mogły wjechać na pryzmę.

#99 Share lowiczak

lowiczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 17:59

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? nie kupiłem jeszcze nic, ale nie wiem czy w ogóle coś kupie właśnie się zastanawiam nad tym :} w ogóle dzięki za pomoc :lol:

EDIT: Jak ktoś ma coś jeszcze do dorzucenia w temacie to bardzo proszę :]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share ktostam

ktostam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 18:49

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? heh tyle że nie wszystkie ursusy jeżdżą 25km/h niektóre mają szybką skrzynie np ten ursus http://www.agrofoto....812-ursus-1614/ jezdzi w kiszonce i i prędkość max ponad 50 km/h no nie wiem czy był taki od nowości ale niektóre tyle jeżdżą pewnie są przerobione.

Edytowany przez Matey, 16 styczeń 2012 - 23:26.

Dodaj odpowiedź