Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ?

119 odpowiedzi na ten temat

#61 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 16:20

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Zwykłe rozrzutniki mieli z wysokimi burtami i z tyłu z burtą, łańcuchy na podłodze tylko mieli hydrauliczny napęd nie z wałka. Na końcu byliśmy już nawet wkurzeni bo mieli być w jednym terminie, potem w drugim i tak się przeciągało na końcu mieli być rano a byli o 10 bo coś tam jeszcze z sieczkarnią nie tak mieli, a potem jeszcze obornik woziliśmy tzn ja ładowałem wuja rozwoził. Jak dobrze pamietam to było 7 rozrzutników z 2 arów.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Dzisiaj, 02:40
  •  

#62 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 13 styczeń 2010 - 18:46

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Tak się składa, że rzeczywiście oderwałem się trochę od pozostałych bo we wcześniejszym poście pisałem o filmiku.
Co do MB to jest dobrze przyśpieszony, bo on w okolicach 100km/h daje ;)
Dawid pytanie do Ciebie, czy te rozrzutniki miały podwójne łańcuchy na podłodze skrzyni, oraz podwójne wałki poziome, do rozrzucania obornika, ładowność w granicach 4-5 ton? Bo chyba też taki mam gabarytowo jak przyczepa 3,5t tylko trochę węższy bo 1,95m wewnątrz ;) Doskonała maszyna, ciężkiego zbitego obornika od buhajów to do 6,5t wchodzi, tylko na koła trzeba uważać :P bo z przyczepy 4t
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#63 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 18:55

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Jeśli pryzma jest dobrze ubita to nie będzie problemów z wjazdem nawet gdy jest stroma
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#64 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 19:03

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? To i w pewnym stopniu niema się też od pryzmy.Ciekawe czy ursus by tak wciągną ;) ;)

#65 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 13 styczeń 2010 - 19:08

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? no fendtem 936 vario to mozna nawet po suficie jezdzic. amortyzowana przednia os zapobiegajaca skakaniu ciagnika, skrzynia vario wiec nie trzeba sprzegla wciskac, docisniety przod, 3-osiowa przyczepa, spora predkosc i ubita pryzma. to jest sekret wdrapywania sie na szczyty:) co do MB-traców to max 40km/h. unimogi rolnicze owszem, lataja szybciej, bo niecale 90km/h
Piszę po polsku!

#66 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 19:12

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Wiesz co Łukasz nie powiem Ci dokładnie, wałków do rozrzucania nie mieli tylko normalną burte z tyłu otwieraną na klamry. Akurat do przyglądania się nie miałem czasy bo na 3 wozili więc szło to szybko choć mieli z 3 km do wożenia w jedną stronę. Zajmowałem się poprostu ubijaniem pryzmy i kształtowania jej trochę.

#67 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 19:47

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Na tym filmiku, który przedstawił Tomu, jest przyczepa Bergmanna o pojemności 45m3 i ładowności około 25-26t. Piękne bydle z napędem hydraulicznym o ile dobrze pamiętam.
Adrian u mnie U1614 z Joskinem 20/40 pod górkę o pochyleniu max 30 stopni to na wysokość 2m wszedł z dobrym rozpędem wyżej nie da rady. Co do docisku to tandem ma większy docisk na zaczep ciągnika niż tridem
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#68 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 13 styczeń 2010 - 19:56

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ?

no fendtem 936 vario to mozna nawet po suficie jezdzic. amortyzowana przednia os zapobiegajaca skakaniu ciagnika, skrzynia vario wiec nie trzeba sprzegla wciskac, docisniety przod, 3-osiowa przyczepa, spora predkosc i ubita pryzma. to jest sekret wdrapywania sie na szczyty:) co do MB-traców to max 40km/h. unimogi rolnicze owszem, lataja szybciej, bo niecale 90km/h

Zdaje mi sie że trochę się mylisz co do MB-tracków. We wsi u mojej babci ma gość MB trcka właśnie do transprtu i wyrywa nim drzewo z lasa ;) Kiedyś za nim jechałem z ojcem samochodem do 55-60 cisnął. Coś podobnego do JCB ;)

#69 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 20:02

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? no mozemy przyjac ze podobnie jak fastrac. to pomiedzy moim 40km/h a @lukasza 100km/h ;)
Piszę po polsku!

#70 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 20:26

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Z tę stuwą to trochę przegiołem, ale i tak sporo cisną może 60 może więcej, Ja Valtrą na skrzyni 50km/h jechałem 54kh/h, znajomy Jeleniem 56kh/h, wiec on też mógł trochę ponad 60 cisnąć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 20:34

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? W komtach pod filmem pisali coś 60-70km/h.

#72 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 15:44

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? @lukasz ale chyba jd miał zdjęte blokady,bo na "żywca" nie poleci tyle.W polsce max.40km/h jak się nie myle.Czy miał skrzynie 50km/h??

#73 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 16:23

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Jeśli chodzi o tego JCB. To faktycznie miejsca do rozpędzenia było za mało. I pryzma była słabo ubita. (Dobrze że u nas nie musieli wjeżdżać na pryzmę ;) ) Po polu radził sobie nie najgorzej ;) . Chociaż jak trafiło na glinę i górki u innego sąsiada to pierwszy zaczął się ślizgać.

#74 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 16:43

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Jeleń też ma skrzynię 50km/h

#75 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 17:06

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Kolego Lukasz1987 możesz wrzucić fotki swoich składów do qq !

Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

#76 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 19:52

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? a co myslicie na temat "malego kirowca" tzn XT3 T-150K-09 (230KM) jako sily pociagowej do przyczep z QQ?? jakby sobie poradzil gdyby byl na miejscu fastraca z filmiku?
Piszę po polsku!

#77 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:30

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Tutaj niema co za bardzo porównywać te traktory bo to jest w ogóle inna konstrukcja i przeznaczenie.Kirovec do pola a JCB na szosę.Ale na pewno pary pociągowej to on ma ;)

#78 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 21:19

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? wiadomo ze T150 na pole ale pytanie bylo czy by sie lepiej zachowal przy wjezdzie?;)
Piszę po polsku!

#79 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 21:34

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Powiem szczerze że Kirowiec nie jest zły a mogę powiedzieć to z praktyki, porównania go z Case Steiger-em to Case nie ma startu w terenie !!! Kirowiec zapewne wskoczył by na pryzmę bez problemu ;)

Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 21:45

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? ja tez mysle ze by wskoczyl bez akcji jakichs. kiedys ubijalismy takim QQ. dobrze to wygladalo, bo przeciez wazy ponad 8 ton. nowy z fabryki o mocy 230KM spelniajacy EURO II kosztuje 150 tys netto. wydaje mi sie ze tanio i sie oplaca:)
Piszę po polsku!

Dodaj odpowiedź