Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ?

119 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 23:13

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? 20 ton to jasne że za mało 80 Km. Ale chodzi mi o to że lepiej zainwestować w dodatkowe koła do ciągnika 80 Km niż dołożyć nie wiadomo ile koni na zwykłych pojedyńczych kołach. Sztuka polega na tym żeby wjeżdżając nie naruszyć poprzednio ubitej warstwy kuku

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Dzisiaj, 01:04
  •  

#22 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 04 styczeń 2010 - 23:20

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? U mnie ubija Komatsu WA420 o masie eksploatacyjnej trochę ponad 20ton z pobliskiej stacji kolejowej, więc mam pryzmę dobrze ubitą. Może dlatego mam trochę inne podejście do tematu. Ja na kiszonki poświęcam 80ha wiec wożenia mam sporo to i sprzętu się dorobiłem.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#23 Share lowiczak

lowiczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 19:52

Oglądałem ten filmik(znanego użytkownika, cieszył bym się jak by się tu wypowiedział na jego temat) i sam nie wiem co o nim powiedzieć, myślę że kopie się on tak ze względu na krótki rozpęd i ten kierowca trochę słaby. No nie wiem może u kogoś z was on robił, jak on sobie według was radzi?

#24 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 20:14

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Na Mój gust to za miętko było i zbyt stromy podjazd dlatego jak przyczepa zaczynała iść pod górę to ciągnęła ciągnik w dół.
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#25 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 11 styczeń 2010 - 13:01

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? ja robie co roku kiszonke z ok 100ha kukurydzy i powiem krotko. czas ursusów przemija i nigdy nie wroci. mialem dwa 1614 ktore sprzedalem. ciagniki te smigały u mnie z fortschrittami T088 z nadstawkami. przyczepy bardzo dobre ale troche male i nie mozna z nimi bezpiecznie smigac szybciej niż 35km/h. ursusy maja kilka powaznych wad: mala predkosc, slaba wydajnosc pompy hydraulicznej, niski komfort pracy. co do zakladania kol blizniaczych to jestem przeciw poniewaz kola te maja zastosowanie przez doslownie moment. fakt ze jest to moment kluczowy ale mozna sobie inaczej radzic podczas podjazdow. jesli jest to silos przejazdowy to rozped znacznie pomaga, ale nie mozna cisnac na czworce i pelnym gazie. dwojka, oba napedy wysokie obroty i blokada tylnego mostu zwykle wystarcza. natomiast jesli silos jest jednostronnie zamkniety to jedynym wyjsciem jest wciaganie zestawów. ktos sugerowal ze 80km wystarcza do zwozenia zielonki z kukurydzy. owszem ale ten zestaw sam na pryzme nie wjedzie chocby bylo nie wiadomo jak ubite. problemem nie jest moc ciagnika ale jego waga. ciagnik 80 konny z reguly wazy niewiele przez co jest zbyt ogromny poslizg kol, ktory eliminuje wszelkie manewry na pryzmie. popieram pomysl kolegi by szukac jcb fastrac, jednak nie moze ciagac T088 bo jego potencjal nie zostanie wykorzystany, poza tym jak juz wspominalem jazda szybciej niz 35km/h jest nie do konca bezpieczna. wyjsciem bylyby dwie przyczepy wywrotki o ladowosci ok 8 ton wyposazone w wysokie nadstawki. wtedy mozna jezdzic duzo szybciej, rozladunek jest szybszy, a ilosc wiezionej zielonki bedzie wieksza, problemem jest tylko cofanie. poza jcb modrym rozwiazaniem jest tez cala seria John Deera 6000. moce od ok 110 do chyba 160km. do transportu sa swietne ale predkosc max 40km/h.
Piszę po polsku!

#26 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 14:12

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Ja bym był za Zetorem Zts 16254 albo młodszy z szybką skrzynią, są to bardzo dobre ciągniki B) Tylko nasuwa mi się jeszcze takie pytanie, co jeszcze będzie więcej robił ten ciągnik oprócz wożenia Kuku ?

Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

#27 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 11 styczeń 2010 - 18:21

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Mój kumpel miał JCB z 2000 roku i także używał go do transportu. Głównie wywoził drzewo z lasu. Przez rok zrobił nim około 10tys km. Ale po jakimś czasie zaczynał sie sypać i się go pozbył B) Ale ogólnie mówił to dobry sprzęt jest B)

#28 Share lowiczak

lowiczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 18:50

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? oprócz qq to za wiele zadań nie będzie miał może jakiś drobny transport pług do śniegu...

#29 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:08

Mój kumpel miał JCB z 2000 roku i także używał go do transportu. Głównie wywoził drzewo z lasu. Przez rok zrobił nim około 10tys km. Ale po jakimś czasie zaczynał sie sypać i się go pozbył B) Ale ogólnie mówił to dobry sprzęt jest B)

Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#30 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:19

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Napisane tyś km, napisane, to trzeba uważnie czytać. B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:33

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Jeśli tylko do transportu to na pewno Fastrac był by najlepszy, ale czy warto inwestować aż tyle na początek w ciągnik, który może przerobi w sumie 2 miesiące ! Chociaż nikt nikomu nic nie zabrania.Moim zdaniem to jednak jakiś szybszy zwykły ciągnik, do niego Forszaj i bez obaw że mu koła poodpadają B) Jakie są stawki za takie usługi !!!

Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

#32 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:55

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Polecam jak najbardziej Fendta Turbomatika do takiego Forszaja... U nas w okolicy klient który kosi w sezonie 1300 ha QQ twierdzi że te ciągniki sa najtrwalsze najmniej pala i nie szkoda ich dla operatorów z ulicy, najwyżej dźwignie od biegów wyrwie jak to było na naszej pryzmie. Na pryzmę do 2,5 metra z Forszajem wchodzą bez problemu jeśli maja rozbieg oczywiście B) Dodam że pracował na JD Renault Zetorach i MFach

#33 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 20:46

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? jesli jako przyczepa odwozaca ma byc forszaj to ciagnikow jest cala masa w mocach od 80 do 160km. w masie tej raczej nie doszukujmy sie ursusow ze wzgledu na niska predkosc. kazdy zachodni ciagnik sie do tego nadaje. pomysl gdzie masz ewentualny serwis. jesli kolo Ciebie jest gdzies osadkowski to moze byc NH jesli JD to JD. nie sugerujmy sie tym ze ktos powie ze NH sie nie psuje a DF sie psuje. kolega szuka uzywanego ciagnika wiec moze roznie sie to skonczyc.
Piszę po polsku!

#34 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 19:58

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Do JCB to musi mieć jakąś silosowe przyczepę z osiami i kołami o indeksie prędkości minimum 40km/h, bo mniejsza jest nie wręcz niebezpieczna. Może zamiast T-088 poszukaj jakiegoś Autosana D-616 wywrotka 3-strony, pracowała przy Jelczach to będzie dobry sprzęt gdy nie masz kasy na silos. Tylko trzeba kiprować. Ja na takich kilkanaście lat robiłem i nie narzekaliśmy. Dodatkowo po sezonie wyposażony w nią JCB może bez problemu pełnić rolę pojazdu transportowego, gdyż jest ona na pewno bardziej uniwersalna od rozrzutnika czy silosu.

#35 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 20:35

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? w pełni zgadzam sie z @lukaszem1987
Piszę po polsku!

#36 Share lowiczak

lowiczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 21:51

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? ale co to jest za przyczepa ten "silos" ??

#37 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 22:08

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Przepraszam, za dużego skrótu użyłem, w naszych kręgach każdy wie o co chodzi.
Ja mam takie
To są silosy, idealne na kiszonki i zielonki, jednak nie maja innego zastosowania ;)

#38 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 22:24

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? fajny ten joskinik:) ile kolasi trzeba dac za niego?
Piszę po polsku!

#39 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 22:41

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Kupiliśmy jednocześnie:
-Modulo 2 MEB 10 000 z aplikatorem redlicowym wóz asenizacyjny
-2x Silo space 20/40
-2x Trans-Cap 6500/18BC125 wywrotki 16t
-Betimax RDS9000/2 klatka do przewozu zwierząt
Dodatkowo uzyskaliśmy spory rabat u naszego dealera, który także posiada w ofercie Joskina więc moja wycena będzie nie adekwatna co do wartości, jednak znajomy za Silo-Space 22/40 za 42000€ z 2007, było to za czasów gdy € było po 3PLN. Jeśli będzie to twój pierwszy zakup to dużego rabatu nie uzyskasz więc z 50tyś może nawet złapać ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 22:50

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? 220 kolasi zl za taka przyczepe to malo nie jest. zwlaszcza ze jest uzywana miesiac w roku. trzeba bedzie szukac uzywanych za 130-150max.
Piszę po polsku!

Dodaj odpowiedź