Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ?

119 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lowiczak

lowiczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 20:32

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? A więc tak, chodzi mi głównie o fastrac'a czy jest to dobry pomysł, jak on sobie radzi z wjazdem na pryzmy (widziałem gdzieś w galerii że właśnie jakaś firma usługiwała wam takim sprzętem) czy w ogóle opłaca się mieć szybki ciągnik do pracy w której płacone jest za godzinę, czy można było by ciągać nim zwykłego FORSCHNITa T088 (czy odpadły by koła?:)) ?? Jaki byłby najlepszy model i moc?

Oczywiście chodzi mi o używkę, może jeszcze jakieś podpowiedzi co do kupna, myślę że więcej niż 80 tys nie jestem w stanie zapłacić. Czytałem chyba wszystkie tematy związane z tym traktorem ale nie znalazłem tam zadowalającej mnie odpowiedzi na pytanie ile on pali i który silniki jest lepszy (Perkinsa czy cuminsa)?

Jeśli nie Jcb to jaki inny traktor ze zwykłą konstrukcją byłby dobry?
Czy rozrzutnik T088 byłby dobry i czy są jakieś używane resorowane rozrzutniki których cena nie przekracza 20 tyś?

A czy w ogóle opłaca się w takie coś bawić?

Co do kupna jakiego kol wiek traktora nie jestem jeszcze przekonany, muszę się jeszcze zastanowić, mam nadzieje że pomożecie. Z góry dzięki:)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Dzisiaj, 12:27
  •  

#2 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 04 styczeń 2010 - 20:41

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Po pierwsze jak JCB to przyczepę porządną musisz mieć, bo nie tylko koła ole i osie siądą. Proponuję Zetora 16145 lub Ursusa 1614, sam takie miałem i oba robiły sporo przy kiszonce. Są to dobre ciągniki pracowały na początku z Autosanami D-616, a później z Joskin Sili Space 20/40.
Pozdrawiam
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#3 Share Pioter21

Pioter21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 21:18

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Ale patrz na to ze Zetory i Ursusy mówiąc prosto wloką się po drodze... no 25 km/h co to jest. A fastrack czy JCB to juz cos i wygląda jakoś a jesli na usługi to ma być szybki,wygodny... Kiszonki w lato np to upał to klima, w polskich też jest, wystarczy otworzyć drzwi i okna :)

#4 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 21:29

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Zaproponowałem to co sam miałem i mi się sprawdzało. To może Valtra T182 Versu teraz mam i mi się w transporcie też sprawdza i klima jest, radio CD z odtwarzaczem MP3 :). To może Zetor Forterra ma skrzynie 40km/h.
Edit ort
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#5 Share Pioter21

Pioter21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 21:31

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Wporzo, każdy ma inne zdanie :) Jest zima troche czasu więc porponuje pojezdzić np po firmach usługowych i zobaczyć co mają i jak im to ,,chodzi,,

#6 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 04 styczeń 2010 - 21:38

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Kolego Łukaszu Forterra chyba co :) ? Czy masz na myśl Opla hehe :)
No i autor tematu ma do wydania max 80 tyś... Zastanów się nad jakimś zachodnim ciągniczkem ze skrzyna 40km, jakiś oszczędniejszy... Hmm może mf, case, df

#7 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 21:41

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Proszę poprawić ten rażący błąd w tytule :)
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#8 Share xmen

xmen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 21:41

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? w mojej okolicy w takich usługach śmiagają wyłącznie stare Fendty i Renowki

#9 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 21:42

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? ja na twoim miejscu zastanowił bym się nad jakimś zetorem np.16245 lub ursusem 1224 u mnie takimi robili i szło dobrze mówili że te traktory dobrze się sprawują (tylko że ta prędkość 25km/h)

#10 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 21:43

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Przepraszam Mój błąd. Chodziło mi o ciągnik używany, poza Valtrą bo ją przytoczyłem dla porównania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lowiczak

lowiczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 22:08

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Ja jakoś napaliłem się na tego fastarca może widzieliście kiedyś jak się to sprawuje :)

#12 Share janis12

janis12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 22:20

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Co do 1614 to super sprawą jest szybka skrzynia, które są w tych modelach. Ci co tną u nas mają takiego i z fortschrittem jeździ, sprawuje się lux, new holland nie może go dogonić :)

#13 Share dddpp

dddpp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 22:23

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Ja używam do odwózki mf 115km, bdb do transportu, ale przy wyższej pryzmie troche ciągnik za lekki. Do tego zbierająca 8-10ton z wałkami, nie trzeba nic równać, tyle tylko że osie nie wytrzymują, więc lepszym rozwiązaniem będą rozrzutniki troche wolniej ale zawsze mocniejsze.

#14 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 22:30

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Do transportu kuku po co komu 160 km ??? wystarczy 80 km skrzynia 40-tka i podwójne koła z tyłu i ciągnik naprawdę daje radę !

#15 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 22:39

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Jęśli sam będziesz woził a nie pracownicy to może jakiś Fendt 515 a jeśli dla pracownika to 600 Turbomatik. Prosty mało awaryjny i w naszej okolicy sobie bardzo chwala a przy wjeździe na pryzmę sprzęgło turbomatik bardzo dobrze się sprawdza... :)

#16 Share janis12

janis12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 22:40

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ?

Do transportu kuku po co komu 160 km ??? wystarczy 80 km skrzynia 40-tka i podwójne koła z tyłu i ciągnik naprawdę daje radę !

Ty się nie pytaj po co komu, tylko chciałbym zobaczyć jak wjeżdża na pryzmę ciągnik 80km z rozrzutnikiem fortschritt z wysokimi nadstawkami i czubato nasypaną kiszonką :)

#17 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 22:52

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Ja widziałem u siebie w tamtym roku i dlatego piszę... IH podwójne koła 90 km nawet kołami nie zakręcił tylko zdychał do 1200 obr ale szedł a ursus 4514 jak i JD 110 KM na zwykłych kołach kopały się a z obrotów nie zeszły a potem narzekanie że kuku się psuje...

#18 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 22:57

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Kolego do tych 80 tys zł lepiej szukaj jakiegoś mniejszego i w miarę zadbanego ciągnika, może być i fastrack, wystarczy taki około 120-150KM żeby z rozrzutnikiem Fortschritt spokojnie sobie dawał radę, chyba że chcesz świadczyć jakieś inne usługi.

Obecnie raczej nie ma różnicy przy wyborze silnika czy to perkins czy cummins obie jednostki są bardzo dobre mają swoje wady i zalety. Perkins mało pali, jest mało awaryjny tak jak Cummins który dodatkowo jest wytrzymały ma spory moment obrotowy itd.
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#19 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 23:02

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Jak ja ma przyczepę o ładowności 20ton to 80km na polu nie wiem czy zawsze by dało radę, a co mówić na prymie. U mnie z tymi przyczepami to Ursus1614 i Zetor 16145 jęczały na pryzie jak było ponad 5ha na jednej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share janis12

janis12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 23:06

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ? Najlepszym wyborem będzie ursus 1224 lub 1614 i pochodne. Ciągniki są ciężkie, mają bardzo dobry uciąg, czego zachodnie marki mogą pozazdrościć, części łatwo dostępne itd. Nie trzeba wydawać 80 tyś. :) Do 45-55 tys. Przykładowo URSUS 1614 (865941723) - Aukcje internetowe Allegro Czego chcieć więcej :) . U nas taki jeździ i z rozrzutnikiem fortschritt'a radzi sobie świetnie.

Dodaj odpowiedź