lowiczak

Jaki ciągnik na usługi, wożenie kiszonki ?

Polecane posty

franky69    1

Ja bym był za Zetorem Zts 16254 albo młodszy z szybką skrzynią, są to bardzo dobre ciągniki B) Tylko nasuwa mi się jeszcze takie pytanie, co jeszcze będzie więcej robił ten ciągnik oprócz wożenia Kuku ?


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Mój kumpel miał JCB z 2000 roku i także używał go do transportu. Głównie wywoził drzewo z lasu. Przez rok zrobił nim około 10tys km. Ale po jakimś czasie zaczynał sie sypać i się go pozbył B) Ale ogólnie mówił to dobry sprzęt jest B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Mój kumpel miał JCB z 2000 roku i także używał go do transportu. Głównie wywoził drzewo z lasu. Przez rok zrobił nim około 10tys km. Ale po jakimś czasie zaczynał sie sypać i się go pozbył B) Ale ogólnie mówił to dobry sprzęt jest B)


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Napisane tyś km, napisane, to trzeba uważnie czytać. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Jeśli tylko do transportu to na pewno Fastrac był by najlepszy, ale czy warto inwestować aż tyle na początek w ciągnik, który może przerobi w sumie 2 miesiące ! Chociaż nikt nikomu nic nie zabrania.Moim zdaniem to jednak jakiś szybszy zwykły ciągnik, do niego Forszaj i bez obaw że mu koła poodpadają B) Jakie są stawki za takie usługi !!!


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Polecam jak najbardziej Fendta Turbomatika do takiego Forszaja... U nas w okolicy klient który kosi w sezonie 1300 ha QQ twierdzi że te ciągniki sa najtrwalsze najmniej pala i nie szkoda ich dla operatorów z ulicy, najwyżej dźwignie od biegów wyrwie jak to było na naszej pryzmie. Na pryzmę do 2,5 metra z Forszajem wchodzą bez problemu jeśli maja rozbieg oczywiście B) Dodam że pracował na JD Renault Zetorach i MFach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

jesli jako przyczepa odwozaca ma byc forszaj to ciagnikow jest cala masa w mocach od 80 do 160km. w masie tej raczej nie doszukujmy sie ursusow ze wzgledu na niska predkosc. kazdy zachodni ciagnik sie do tego nadaje. pomysl gdzie masz ewentualny serwis. jesli kolo Ciebie jest gdzies osadkowski to moze byc NH jesli JD to JD. nie sugerujmy sie tym ze ktos powie ze NH sie nie psuje a DF sie psuje. kolega szuka uzywanego ciagnika wiec moze roznie sie to skonczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Do JCB to musi mieć jakąś silosowe przyczepę z osiami i kołami o indeksie prędkości minimum 40km/h, bo mniejsza jest nie wręcz niebezpieczna. Może zamiast T-088 poszukaj jakiegoś Autosana D-616 wywrotka 3-strony, pracowała przy Jelczach to będzie dobry sprzęt gdy nie masz kasy na silos. Tylko trzeba kiprować. Ja na takich kilkanaście lat robiłem i nie narzekaliśmy. Dodatkowo po sezonie wyposażony w nią JCB może bez problemu pełnić rolę pojazdu transportowego, gdyż jest ona na pewno bardziej uniwersalna od rozrzutnika czy silosu.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Przepraszam, za dużego skrótu użyłem, w naszych kręgach każdy wie o co chodzi.

Ja mam takie

To są silosy, idealne na kiszonki i zielonki, jednak nie maja innego zastosowania ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Kupiliśmy jednocześnie:

-Modulo 2 MEB 10 000 z aplikatorem redlicowym wóz asenizacyjny

-2x Silo space 20/40

-2x Trans-Cap 6500/18BC125 wywrotki 16t

-Betimax RDS9000/2 klatka do przewozu zwierząt

Dodatkowo uzyskaliśmy spory rabat u naszego dealera, który także posiada w ofercie Joskina więc moja wycena będzie nie adekwatna co do wartości, jednak znajomy za Silo-Space 22/40 za 42000€ z 2007, było to za czasów gdy € było po 3PLN. Jeśli będzie to twój pierwszy zakup to dużego rabatu nie uzyskasz więc z 50tyś może nawet złapać ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

220 kolasi zl za taka przyczepe to malo nie jest. zwlaszcza ze jest uzywana miesiac w roku. trzeba bedzie szukac uzywanych za 130-150max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jaki miesiąc ;)

Maj lucerna I skos, żyto

Czerwiec trawy I skos

Lipiec mieszanka kiszonka, II skos lucerna

Sierpień poplon po życie

Wrzesień tutaj to jest zabawa ;) QQ, trochę sorgo

Październik to co po wrześniu zostało i III skos lucerny i sorgo, II poplon

Dodatkowo nutri honey od czerwca/lipca do listopada/października, zależy od warunków pogodowych.

Za 130-150tyś nie kupili byśmy przyczepy na miesiąc bo to by było śmieszne i nieopłacalne. Te maszyny muszą na siebie zarabiać i nie mogą stać. Na miesiąc to ja D-616 polecam za 20 tyś stan lux


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

no przesadzilem ze miesiac, ale az takiej ilosci robotu u mnie nie ma. w okolicy tez sie nie poszaleje pol roku jak u was. 2 pokosy trawy z ok 50ha i lucerna z 30 i qq teraz bedzie z 250 moze 300ha na biogaz. te d-616 sa spoko. tez u mne sa takie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

 

Na tym filmiku, ten ciągnik by wyjechał jakby miał rozpęd, ale że silos źle umiejscowili na podwórku to ich sprawa,,, musiał skręcać w lewo potem prawo i ruszał z niskiej prędkości pod górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Wszystkie grunty orne pod QQ?


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

jak widac to silos betonowy bedacy na tym miejscu ze 30 lat. mam takie 4. ale moge sie rozpedzac z kilometra. tu problemem byla za slabo ubita pryzma, brak wciagania od poczatku no i dosc spora przyczepa jak na tego jcb. oczywiscie tez brak rozpedu ale to nie wina gospodarza.

@lukasz1987. nie wszystkie pod QQ. w sumie razem z dzierzawa od agencji i od chlopkow jest ponad 700. ale czesc to orne poobsiewane trawami na ktorych lataja limousine, o ktorych piszemy w innym temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Przyczepa nie jest spora ile ma max 32m3, u mnie z 40m3 latał Zetor 16145 i U1614, to tylko wina ubicia pryzmy i zakrętów


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

no fakt, nie obejrzalem filmiku do konca. przyczepa akurat do niego. powodow jest wiele, m.in. taki niefajny stromy podjazd na pryzme. ale i predkosc za niska i kola w przyczepie maja dosc duzy nacisk jednostkowy. oni go w ogole tym ursusem ledwo wyszarpali jak juz stanal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Moim zdaniem to wina za lekkiego ciągnika, za małego dociążenia z przodu, braku doświadczenia kierowcy, słabo ubitej pryzmy, ładnej panny w widoku od tyłu ;) i idioty który mógł przesunąć silos tak, aby przez stodołę się przejeżdżało i by było bobrze, ten podjazd wynika z faktu, że silos na początku się zagłębia i dopiero teraz jest trochę nad poziomem gruntu, Ja mam podobnie ale ten podjazd zasypujemy i wjeżdża się na równo


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

tak. wszystkie powody ktore wymieniles sa wlasciwe. rowniez zgadzam sie co do niwelowania tego stromego podjazdu, my robimy tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Te silosy to chyba kiedyś tak budowali bo byłem wczoraj u jednego rolnika i takie trzy same miał za stodołą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj