Zaloguj się, aby obserwować  
rafal4610

kupno prasy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafal4610    142

Zamierzam kupić prase rolującą tylko nie wiem na co zwracać uwage przy kupnie. Czy jak pasówka to ma mieć spinki na pasach czy nie, itp. Jaką prase wybrać? Pasową, walcową czy łańcuchową? Stało czy zmienno-komorowa? Jakiej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pasową, walcową czy łańcuchową?

 

Jaki masz ciągnik? Silny czy np. MF 255 (słaby) ?

 

Walcowa - lżejsza dla ciągnika

Łańcuchowa - cięższa dla ciągnika

 

Tyle tylko mogę Ci doradzić :)


Masz problem lub pytanie? Pisz na pw pomogę :)
Ursus 4514 + StalTech 3*35 + agrofactory 2,8 m + wywrotka D83 10t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest tyle tematów o prasach, poczytaj i na pewno się zdecydujesz. Każde mają swoje wady i zalety. Ja po przeczytaniu kilku tematów i opiniach innych zdecydowałem, że jak będę miał pieniądze to kupię prasę pasową. Wybór prasy zależy od tego jaki masz ciągnik, co będziesz głównie prasował i ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1984    0

Z tego co udało mi się wypraktykować to najcięższe są pasowe bo tam bela jest dobijana od samego początku(zmiennokomorowa), potem trochę lżejsze są z łańcuchowe również zmiennnokomorowe(dużo jest takich NH), następnie walcowe, walcowo-lańcuchowe, a do najmniej wymagających należą łańcuchowe stało komorowe (moim skromnym zdaniem ale mogę się mylić). Posiadamy taką Krone KR125 łańcuchową i chodzi w zetorze 5211.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2maros9641    1

@ursus4514PRO- to raczej nieprawda, że walcowa lżejsza dla ciągnika, łańcuchowa cięższa. Moim zdaniem jest zupełnie odwrotnie, gdyż np. Claas Rollant (walcowy) potrzebuje ok 80KM, a Krone VarioPack 1800 (łańcuchowa,zmiennokomorowa) potrzebuje ok 55KM.

 

Edit:

@bialy1984- wyprzedziłeś mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

R2maros prosze Cie bardzo nie porównuj do siebie dwóch różnych pras rollant jest stało komorowy a krone vario jest zmienno. Ogulnie jest przyjęte że prasy stało komorowe są wytrzymalsze od zmienno komorowych ale żeby dobrze dobić również środek beli np prrzy prasowaniu sianokiszonki to wydaje mi sie że stałokomorwa będzie więcej potrzebować kucyków mam welgera rp 220 profi i 16-stka przy niej niema łatwo >dyma puszcza i to nieźle :) . no ale balot jest doprany żeby niepowiedzieć brzydziej :)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Nie bądź głupi nie kupuj rollanta 44! To że chodzi z 60 to każda prasa potrafi :) , dalej podbierak wąski i wysoki. Jedno moge o tej prasie powiedzieć baaaardzo solidna- polskie łańcuchy (niby te lepsze) przy 80KM strzelają- ciekawe jak te gorsze sie sprawują pewnie 100 bel w sianokiszonce by nie wytrzymały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

a to orginalnego łańcucha nie można kupić ja mam walcówkę i nie narzekam i powiem tak sianokiszonka idzie lżej od słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

a drugi sąsiad ciąga taką zetorem 7340 i rocznie zwija 200-250 sianokiszonki a może i więcej i słomy ponad 50 ha i po 4-5 latach(nie pamiętam dokładnie) i dopiero w tym roku miał awarie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Co mi da oryginał za dwa razy tyle jak niektóre zębatki są zjechane, to tez niszczy łańcuch. Jakbym jeszcze raz się zastanawiał nad zakupem na pewno nie był by to ROLLANT 44 i pochodne- strasznie mocożerna prasa, podbierak to tragedia, wiązanie sznurkiem też denerwuje (zwłaszcza ten czas do ucięcia i zakończenie sznurka na beli)- to zle stony :) . Dobre są takie przez 10 lat użytkowania wymieniłem tylko łożysko, i zębatki głównego napędu, mam elektryczne podawanie sznurka (bezawaryjne), a niektórzy na forum piszą że się psuje :) . Claas to dobra marka pod względem materiału ale konstrukcja jest przestarzała- ale co można się spodziwac po tamtych czasach :) . Mam wielką nadziej że ją zmienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Walcówki potrzebują sporo mocy. Ja mam rollant 66 i na prasę nie narzekam;) awaryjność w sezonie = 0 bo wystarczy przed sezonem poluźnić łancuchy i posrpawdzac łozyska , i jak jakiś łancuch słabo wygląda to wymienic i w pole. Wszystkie części znajdziesz prawie w każdym sklepie bo łozyska to są jakies standartowe i łańcuchy tak samo żadne cuda. Najdłuższy łancuch kosztuje około 200zł. Zrobiłem 500 bel i ani jednej najmniejszej awarii. Tylko smarowac i w pole;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2maros9641    1

@Andrzej24871 przecież napisałem że walcowa (Rollant) potrzebuje więcej mocy od łańcuchowej (Krone Vario-dałem ta prasę jako przykład bo może wiązać podobnych rozmiarów bele(zmiennokomorowa)). Więc nie wiem skąd twoje obiekcje do mojej wypowiedzi.

 

P.S.: Nie chcę się z nikim kłócić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

... i powiem tak sianokiszonka idzie lżej od słomy

 

To jest oczywista sprawa bez względu na rodzaj komory czy pasy czy łańcuchy czy walce. Generalnie siano lepiej się ubija od słomy tak samo masz na pryzmie jak ciągnikiem jeździsz im suchszy materiał tym bardziej się "podnosi" za ciągnikiem. W prasie podobnie z tym że w porównaniu słomy i siana to słoma wykazuje się większą sprężystością.

Im potężniejsza konstrukcja tym większe stawia opory ciągnikowi. Ciężkie walce muszą napędzać masywne i mocne łańcuchy pasy już łańcuchy są mniejsze nie wspomnę o samej wadze pasa i walca. Dodatkowo jak już ktoś wspomniał zmienna komora ubija belę od samego początku więc na koniec nie zwiększają się obciążenia jak to jest w stałej komorze.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

koledzy poczytajcie stare tematy, to wszystko już było walcowane nie raz...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj