Skocz do zawartości

Zdjęcie

pytanie co do szerokosci rzedu slomy

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zamiar

zamiar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 20:37

pytanie co do szerokosci rzedu slomy U mojej babci koles ze wsi kupil 2 albo 3 Class Lexion symbolu nieznam ale wiem ze sa nowe, i prowadzi tymi kombajnami normalnie uslugi ( bierze tyle samo za h co np. z bazy ) ale duzo osob boi sie czy niebedzie problemu z prasowaniem slomy po tym kombajnie. I wlasnie chce o to zapytac czy zbierajac slome np Simpa Z-279 (zwijajaca) lub Simpa Z-224 (kostkujaca) niebiedzie zostawala sloma na bokach ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pytanie co do szerokosci rzedu slomy Dzisiaj, 18:08
  •  

#2 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 21:29

pytanie co do szerokosci rzedu slomy Po rolce Z-279 nie zostanie słoma na bank chyba że będzie dobre, gęste zboże. Z kostkującą może być problem bo ma wąski podbieracz ale można gwiazdę od zgrabiarki założyć po prawej stronie przy podbieraczu i też nie powinno być problemu, bo wrzuci się wolny bieg i będzie szło :)

#3 Share zamiar

zamiar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 21:31

pytanie co do szerokosci rzedu slomy aha ok dzieki za odp.

#4 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 styczeń 2010 - 21:44

pytanie co do szerokosci rzedu slomy ja prasuje zwijajaca Farma II po E516 B i on ma szerszy rząd słomy niż bizon.. i choć prasa ma 2m podbieracz to to co jest przygniecione kołami to nie zawsze podbiera, ale tylko wtedy gdy słoma jest krótka... a nie podbiera bo zawsze jak prasuje słome to mam podbieracz podniesiny tak aby palce gagłebiały sie na jakieś 10 cm w sciernisko... no i jueszcze od 2006 nic nie robiłem w podbieraczu, kółka sa nie powginane a palce w komplecie...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 23:10

pytanie co do szerokosci rzedu slomy z-279 zostawi słomę bo z symbolu wynika że jest mały podbieracz, jeśli błędnie sugeruję się modelem i masz szer. podbieracz to nie ma czego się bać :)

#6 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 09:16

pytanie co do szerokosci rzedu slomy przy tej klasie kombajnów prasa mowinna byc wyposażana w podbieracz 2m. zapewni to dokładny zbiór słomy, bez żadnego kombinowania
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#7 Share przemek7652

przemek7652

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 16:39

pytanie co do szerokosci rzedu slomy jakbys potrzebowal presy mlody to moja ma 180 podbierasz i zbiera dokladnie po takich kombajnach a 130 zl za godzine biore :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share zamiar

zamiar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 21:42

pytanie co do szerokosci rzedu slomy dzieki za oferte ale niewiem co w woli zrobia z tymi belami :) :)