Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka jest wydajność mleczna waszego gospodarstwa

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 13 maj 2007 - 21:43

Jaka jest wydajność mleczna waszego gospodarstwa zobaczmy kto ma najwiecej.

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka jest wydajność mleczna waszego gospodarstwa Dzisiaj, 03:51
  •  

#2 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 13 maj 2007 - 21:48

Jaka jest wydajność mleczna waszego gospodarstwa Czy to nie to samo:
Prawie że

http://www.agrofoto....

#3 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 maj 2007 - 21:49

Jaka jest wydajność mleczna waszego gospodarstwa Ja tam przyznam się bez bicia :blink:,że mam tylko trochę ponad 100 tys kg kwoty mlecznej-i ciekawostka -nie chcę mieć dużo więcej-pracownika i tak nie znajdę a mieszkanie w oborze jakoś też mnie nie pociąga :D

#4 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 13 maj 2007 - 22:04

Jaka jest wydajność mleczna waszego gospodarstwa oczywiście ze nie to samo bo tu ma byc konkretnie odpowiedziane bez rozpisywania sie. efekt moze byc podobny jak w tamtym temacie.
ps. znając zycie to temat zostanie zamkniety.
Pozdrawiam Balzak

#5 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 14 maj 2007 - 15:01

Czy to nie to samo:
Prawie że

http://www.agrofoto....

Jednak nie to samo, sorry za pomyłkę, temat jest już otwarty (pogadałem z moderatorem) :blink:

U nas w 2006 roku oddaliśmy 480 tys litrów mleka (w tym roku planuje pond 500 tys)
W ostatnim miesiącu 42 tys litrów
Wydajność średnia to około 7500 litrów od krowy (mogło być więcej) :D

#6 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 14 maj 2007 - 15:44

Jaka jest wydajność mleczna waszego gospodarstwa 2006 rok zakoniczyłem z wynikiem 1.213057kg (plany sa aby dojsc do ok 2mln kg rocznie)
Wydajnosc od sztuki to 11850kg i od ok 3 lat probuje cos z tym zrobic ale to juz jest chyba max tych krów :[
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#7 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 14 maj 2007 - 15:56

Jaka jest wydajność mleczna waszego gospodarstwa Witek już Cię prawie doganiam :blink: ............................... :D

#8 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 15 maj 2007 - 22:54

Jaka jest wydajność mleczna waszego gospodarstwa wiesz jesli u ciebie jest gdzie limit kupic to mozliwe ze za chwile bedziesz miał wiecej odemnie...obecnie wszystko sie kreci koło kwoty mlecznej

#9 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 15 maj 2007 - 23:25

Jaka jest wydajność mleczna waszego gospodarstwa Dzieki za przywrócenie mojego tematu, więc tak na przyszłość zanim ktoś coś napisze niech sie zastanowi.

ale ok Robertbara nie ma problemu i jeszcze raz dzięki za wstawienie sie za moim tematem

Pozdrawiam Balzak

#10 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 16 maj 2007 - 08:04

Jaka jest wydajność mleczna waszego gospodarstwa ja też mam około 100 tys i nie zamierzam narazie dokupować.tak to jest luzik (a mieszkanie w oborze jakoś też mnie nie pociąga) jaro popieram. kiedyś w tv białystok gość stojąc przed nówką oborą mówił "z tymi krowami to tyle roboty że na nic nie mam czasu" a ja sobie pomyślałem "dokup se ze 20 krów". ludzie to też nie mają umiaru. więcej więcej więcej. ciekawe czy kiedyś będą mieli dość

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów

Napisany 16 maj 2007 - 12:00

ja też mam około 100 tys i nie zamierzam narazie dokupować.tak to jest luzik (a mieszkanie w oborze jakoś też mnie nie pociąga) jaro popieram. kiedyś w tv białystok gość stojąc przed nówką oborą mówił "z tymi krowami to tyle roboty że na nic nie mam czasu" a ja sobie pomyślałem "dokup se ze 20 krów". ludzie to też nie mają umiaru. więcej więcej więcej. ciekawe czy kiedyś będą mieli dość

Wszystko zalezy od organizacji pracy...ja nie mieszkam w oborze a mysle ze nawet sporo mam tego bydełka....

#12 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 maj 2007 - 13:10

Wszystko zalerzy od organizacjie pracy...ja nie mieszkam w oborze a mysle ze nawet sporo mam tego bydełka....

@witek-a pracowników masz ?-myślę,że tak-tu u mnie w okolicy jest polskie zagłębie mleczne-i wszystko jest ok. dopóki jest pracownik a jak sobie zrobi "przerwę w pracy" jak np ostatnio u moich znajomych zaczyna się płacz i zgrzytanie zębów i praca po 36 godzin na dobę :blink:.
Dalej-uwarunkowania terenowe-nie wiem jak u wojtasa ale u mnie w najbliższej okolicy jest tak :
-ziemia 5 i 6 klasa-wszystko w mikroskopijnych działkach
-łąki praktycznie tylko torfowe i od czasu do czasu zalewane (te oponki na moim Zetorku to nie przez przypadek są tak szerokie)
-dziki wybiły wszystkim z głowy uprawę kukurydzy
-a robactwa to mam tyle,że starczyłoby na parę powiatów :D-HF-y to po prostu mają u nas przerąbane-ale jak mówię jest to tylko parę wsi (reszta ma już lepiej)
-i rozwijaj tu hodowlę w takich warunkach jak nawet hektara ziemi nie idzie dokupić (z racji "dobrych " ziem nigdy tu żadnego PGR-u nie było)
-i tak się stąd nie wyprowadzę :D
I to wszystko piszę nie z tego powodu aby ponarzekać tylko aby zwrócić uwagę na niektóre czynniki warunkujące rozwój gospodarstwa i dobre w nim czasu zorganizowanie :D

#13 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 16 maj 2007 - 14:02

Jaka jest wydajność mleczna waszego gospodarstwa W tamtym roku kwotowym oddaliśmy ok 95 tys litrów kwota trzyma!!!!!!!!! nie warto sie tak gwałtownie rozwiajć bo trzeba jeszcze do tego dołożyć później trzeba a wszystko przez tą kwotę!!!
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#14 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 16 maj 2007 - 17:59

(a mieszkanie w oborze jakoś też mnie nie pociąga) jaro popieram. kiedyś w tv białystok gość stojąc przed nówką oborą mówił "z tymi krowami to tyle roboty że na nic nie mam czasu" a ja sobie pomyślałem "dokup se ze 20 krów". ludzie to też nie mają umiaru. więcej więcej więcej. ciekawe czy kiedyś będą mieli dość

wow... i on sie wypowiedział w telewizji? w mojej ogolicy było jak i teraz wyrastaja obory jak grzyby po deszczu i nawet mój znajomy jak sie wypowiada do gazety czy tym podobne to nigdy nie gani dużej obory... jednak prawda ejst taka ze jak kiedys mógł posiedziec godzine po objedzie to teraz godzine spi... i sasiadom nie boi sie tego powiedziec nie ma co kłamac bo po prostu widac to...

staropolska myśl:"daj chłopu pieniadze i wolną ręke sam się zadusi...'

#15 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 16 maj 2007 - 18:16

@witek-a pracowników masz ?-myślę,że tak-tu u mnie w okolicy jest polskie zagłębie mleczne-i wszystko jest ok. dopóki jest pracownik a jak sobie zrobi "przerwę w pracy" jak np ostatnio u moich znajomych zaczyna się płacz i zgrzytanie zębów i praca po 36 godzin na dobę :blink:.
Dalej-uwarunkowania terenowe-nie wiem jak u wojtasa ale u mnie w najbliższej okolicy jest tak :
-ziemia 5 i 6 klasa-wszystko w mikroskopijnych działkach
-łąki praktycznie tylko torfowe i od czasu do czasu zalewane (te oponki na moim Zetorku to nie przez przypadek są tak szerokie)
-dziki wybiły wszystkim z głowy uprawę kukurydzy
-a robactwa to mam tyle,że starczyłoby na parę powiatów :D-HF-y to po prostu mają u nas przerąbane-ale jak mówię jest to tylko parę wsi (reszta ma już lepiej)
-i rozwijaj tu hodowlę w takich warunkach jak nawet hektara ziemi nie idzie dokupić (z racji "dobrych " ziem nigdy tu żadnego PGR-u nie było)
-i tak się stąd nie wyprowadzę :D
I to wszystko piszę nie z tego powodu aby ponarzekać tylko aby zwrócić uwagę na niektóre czynniki warunkujące rozwój gospodarstwa i dobre w nim czasu zorganizowanie :D

masz 100% racji niektórym warunki nie pozwalają na dalszy rozwój, ziemi brakuje nikt nie sprzedaje a jak już sprzedaje to taka cena że szkoda gadać

#16 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 16 maj 2007 - 18:38

wiesz jesli u ciebie jest gdzie limit kupic to mozliwe ze za chwile bedziesz miał wiecej odemnie...obecnie wszystko sie kreci koło kwoty mlecznej

witek...to był oczywiście żart, ale źle zrozumiałeś :blink:

#17 Share andrzejko

andrzejko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 16 maj 2007 - 20:52

Jaka jest wydajność mleczna waszego gospodarstwa 150 tys kg i warunki przyrodnicze takie jak u jara.. :blink:

#18 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów

Napisany 16 maj 2007 - 21:45

witek...to był oczywiście żart, ale źle zrozumiałeś :lol:

nie załapałem ale pozatym napisałem prawde....;)

#19 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 17 maj 2007 - 18:15

Jaka jest wydajność mleczna waszego gospodarstwa ja mam 150 tys kwoty i co drugi dzień 1200 litrów i obawiam sie że zabraknie mi kwoty.pewnie będzie trzeba coś dokupić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ziele

ziele

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 22 maj 2007 - 21:19

Jaka jest wydajność mleczna waszego gospodarstwa mam kwote przeszło 100 000l. może i jest z tym troszke pracy ale jeśli ma się dużą kwote to stać na pracownika i nie trzeba samemu się męczyć
:lol:
pozdro:)