Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case - problem z odpalaniem w mroźne dni

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 19:30

Case - problem z odpalaniem w mroźne dni Witam! Chciałbym przeprowadzić sonde tzn. czy macie problemy z odpalaniem przy temperaturze -5 i mniejszej? Ja mam case Cx 80 2000rok i mimo tego że aku nowe to przy większych mrozach niema siły przekręcić rozrusznikiem. Mój sąsiad kupił nowego Jx95 i jak jest ponieżej -5 to już tylko mu pomaga prostownik z rozruchem. Inny znajomy ma Jx 80 i ten sam problem. A jak jest w waszych ciągniczkach? Uważam że mają za małe akumulatory.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case - problem z odpalaniem w mroźne dni Dzisiaj, 01:27
  •  

#2 Share jd5820

jd5820

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 19:59

Case - problem z odpalaniem w mroźne dni W mnie w JD nie ma problemu, jaki by nie był mróz, dogrzać i pali, w Z 7745 mieliśmy montowaną grzałkę, 15 min do 220v i palil jak rakieta

#3 Share zorczyk

zorczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 20:04

Case - problem z odpalaniem w mroźne dni moja renia przy minus -14 dobrze pali tylko ropa z mety zamarza w odstojniku to butlo gazową podgrzewam

#4 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 20:09

Case - problem z odpalaniem w mroźne dni ja mam jxu95 mam go dopiero z miesiac wsumie teraz go nieruszam ale jak były u nas przymroski rzedu -16 w pomieszczeniu gdzie stał ciągnik odpalał od kopa

Małorolny jestem. (106ha)

#5 Share piotr5a4

piotr5a4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane.

Napisany 03 styczeń 2010 - 20:55

Case - problem z odpalaniem w mroźne dni Witam. Problem był jak nie było grzałek. Dzisiaj mróz był -20 i nie było problemu:) a mam case 4230. Grzałki bodajże od zetora 8540 jak dobrze pamiętam za dwie coś koło 70 złotych. Dobra sprawa 10 minut i kadłub ciepły.

#6 Share zalew

zalew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 21:48

Case - problem z odpalaniem w mroźne dni Samostarta kup i będzie git :)

#7 Share Filemon2

Filemon2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 21:49

Case - problem z odpalaniem w mroźne dni Przy -15 za 10 min grzałka w zetorze kadłuba to raczej nie zagrzeje.Mamy w firmie w 5sz zetorów i nie ma bata.Tak z 45 min trzeba sobie zarezerwować.Ona ma tylko 1000W.Tak czy owak to super sprawa.Jednym slowem rewelacja za takie pieniadze

#8 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 23:29

Case - problem z odpalaniem w mroźne dni Rozumiem że grzalka jest montowana w blok w plszcz wodny tak?
Kiedyś mialem internationala 844S i tamten bez grzania palil w każdy mróz. Mój Case ma świece plomieniową i pod warunkiem że zakręci silnikiem to od razu pali. Problem w tym że w mroźne dni niema sily obrócić silnikiem i to jest caly problem. Zobacze jak jutro zapali. Jest u mnie -11 teraz a traktor stoi na dworze bo garaż mam zajęty.

#9 Share bogys

bogys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 17:20

Case - problem z odpalaniem w mroźne dni mam case maxxum 110,przy -22 nie było problemów z zapaleniem.Rozrusznik kręci dosyć szybko.

#10 Share radzik

radzik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 22:08

Case - problem z odpalaniem w mroźne dni U mnie to zależy od akumulatora mam case 685 jak jest aku dobry to niema problemów ostatnio stał od połowy grudnia nie ruszany i w sobote poszedłem do niego po miesiącu bez odpalania ale bez prostownika się nie obeszło bo nie zakręcił dopiero po ładowaniu zapaliłem pierwszego kopa. Tyle, że u nas mrozy były i ponad 20 stopni, a ciapek też miesiąc nie ruszany i wlałem mu cieplej wody i z pierwszego zapalił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 22:16

Case - problem z odpalaniem w mroźne dni No i ja tak bym chciał żeby moja trzydziecha odpalała :lol: . U mnie jest na odwrót case odpalam co 3 dzień bez problemu (zalany płynem) a 30 to ze 2 razy ciepło wodą trzeba ją przelać
Najlepiej sprawdź czy ci się nie zapowietrza (mój też tak palił ale zrobiłem mu cały układ paliwowy od podstaw- przewody, pompka, itd.), albo po jakim czasie dymek wychodzi (powinien tak jakby po 2s)

#12 Share Jonski1

Jonski1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 15:35

Case - problem z odpalaniem w mroźne dni Witam
Potrzebuje pomocy. Kupiłem Case IH 4240 z 96 roku i chodzi oto że pali kiedy chce. Gdy stoi w stodole na klepisku w stodole to pali bez problemów a gdy zgaszę go gdzieś na polu czy na podwórku to nie pali. gasną aby kontrolki i nic tylko na zaciąg. czy ktoś wie co to może być za przyczyna? bardzo proszę o odpowiedź

#13 Share TrackLift

TrackLift

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja Sport Informatyka

Napisany 31 styczeń 2010 - 16:50

Case - problem z odpalaniem w mroźne dni NH TD80D mojego sąsiada też nie odpala przy -5 musiałem go ciągnąć i dopiero odpalił :D
Moja Proxima za to pali elegancko jest ponad -20 i pali bez żadnego problemu :D

#14 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 19:49

Case - problem z odpalaniem w mroźne dni Jonski albo nie łączy któraś klema albo masa do silnika albo elektromagnes pada w rozruszniku ale wtedy by raczej kontrolki nie przygasały.

#15 Share szymus2

szymus2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 23:03

Case - problem z odpalaniem w mroźne dni Mam Case 4240 pro.Już przy niewielkim mrozie traktor nie chce odpalić. rozrusznik kręci, akumulator naładowany wspomagany rozruchem, Swieca płomieniowa nowa(sprawdzałem działa). podczas kręcenia z rury wydechowej wydobywa się biały dymek i tyle.nie chce odpalić nie wiem co może być.Na cieple odpala od razu. Pomóżcie.

#16 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 01 luty 2010 - 20:30

Case - problem z odpalaniem w mroźne dni Szymus2 czyżbyś kąt wtrysku mial nie taki??? Jaki masz przyspieszacz na pompie? Jak możesz zrób foto pompy to może rozwiąże Twój problem.

#17 Share radzik

radzik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 02 luty 2010 - 18:51

Case - problem z odpalaniem w mroźne dni macin87 nie ty jeden byś tak chciał sasiad był kiedyś i się chciał zakładać ze mna ,ze nie zapali a ja poszedłem i bez wody zapaliła a akumulatory mam już 10 rok tylko mam alternator przy nich od nowości a dawniej jak pamietam co była prądnica to 2 lata i akumulatory na szrot. A u sąsiada znów nie chce palić strasznie ciężko obraca i tak ma od nowości!!!

#18 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 02 luty 2010 - 22:28

Case - problem z odpalaniem w mroźne dni Ja już mam do swojego grzałke wbudowaną w korek od spustu oleju(jeszcze nie zamontowaną) tylko musze jeszcze dać do tokarza aby mi gwint dorobił. Grzałka jest z mercedesa. Zdecydowałem się na taką a nie wody ponieważ najważniejszy jest podgrzany olej a ciepło lepiej idzie z dołu do góry niż z góry do dołu. Z grzalki oleju zrezygnowalem ze względu na to iż będzie jednak przypalać olej.

#19 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 18 sierpień 2011 - 12:43

Case - problem z odpalaniem w mroźne dni http://allegro.pl/ca...1768015283.html
co myślicie o takim traktorku..? jako alternatywa dla 7211/7245..
przeglądałem allegro i wpadłem na to i mi się bardzo spodobał..

Co ten post wnosi do dyskusji?! Jeszcze jeden nie na temat i %!

Edytowany przez krolikNH, 18 sierpień 2011 - 21:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share szymus2

szymus2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 22:13

Case - problem z odpalaniem w mroźne dni oto zdjęcia tej pompy nie wiem czy dobre

http://img443.images.../dscf1882zy.jpg
http://img508.images...3/dscf1883n.jpg
http://img31.imagesh...2/dscf1884i.jpg
http://img252.images...4/dscf1885z.jpg

Dodaj odpowiedź