Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z cyklopem

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Damianosek

Damianosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 19:12

Problem z cyklopem Witam wszystkich forumowiczów.Mam problem z cyklopem który bardzo powoli podnosi.Wymieniłem pompe na nową i dzielnik oleju i nic dalej to samo powoli podnosi,cały drży,łyżki powoli się zamykają i górny wysiengnik sie powoli wysówa,dodam że olej jest dobry i łapy i obrót chodzą szybko.Jak myślicie czego to jest wina ??? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z cyklopem Dzisiaj, 15:25
  •  

#2 Share marcin7795

marcin7795

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 19:17

Problem z cyklopem u mnie jak powoli skręcał to uszczelnienia w siłownikach były do wymiany lub rozdzielacz bo jak mówisz że łapy i skręt dobrze pracuje to jeden rozdzielacz jest dobry a drugi może być uszkodzony.

#3 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 19:21

Problem z cyklopem Może być ten rozdzielacz trzy sekcyjny ale sprawdż najpierw dławiki po przeciwnej stronie od siedzenia.Znajdują się w takiej tulejce sześciokątnej może któryś jest niedrożny.

#4 Share Damianosek

Damianosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 19:34

Problem z cyklopem Darpol mugł byś mi lepiej wytłumaczyć gdzie są te dławiki ?Był bym Ci wdzięczny

#5 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 03 styczeń 2010 - 19:48

Problem z cyklopem A filtr oleju kiedy zmienialeś?

#6 Share Damianosek

Damianosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 19:53

Problem z cyklopem Nie.Ale ojciec w tamtym roku odkrcal i mówił że jest czysty i dobry.

#7 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 20:00

Problem z cyklopem Jak zrobiłeś to co mówisz to wymień jeszcze filtr oleju,bo filtr musi być czysty i sprawdź jaki jest poziom oleju, bo jak jest mało to drży...

#8 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 20:04

Problem z cyklopem po lewej stronie poniżej sworznia podnoszenia ramienia tak na tej trójkątnej wieży lecą dwie rurki i w nich powinna być wkręcona 8cm tuleja z sześciokąta na ok 30 klucz i w niej są dławiki.

#9 Share Damianosek

Damianosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 20:23

Problem z cyklopem Kurcze jakos za bardzo nie kumam gdzie to jest,mugłbys Darpol wstawić jakies zdjecie gdzie to jest dokładnie.Był bym wdzięczny

#10 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 20:54

Problem z cyklopem raczej po prawej :) z jednej strony masz siedzenie z a z drugiej nic i tam idą 2 przewody ale to są od obrotu

ktoś tu wspominał o filtrze on jest siatkowy to niewymienny

a ja mam odwrotny problem wymieniłem pompę a potem olej bo stary nie chciał pracować :) i mi właśnie chodzi dobrze podnoszenie i łamanie ramienia i chwytak, a łapy i obrót po rozgrzaniu już słabo :) a zawór też wymieniałem ten w pierwszej kostce przed zbiornikiem i ten w rozdzielaczu od łap/obrotu
Więc jak Masz z tymi zaworami ? podkręcane czy nie, niewiem jak tam jest z rozdzielaczem ramienia czy ma gdzieś schowany zawór czy tylko ten w pierwszej kostce jest
A może właśnie ten zawór jest uszkodzony bo on rozdziela ciśnienie na rozdzielacze łap/obrotu i ramienia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 20:58

Problem z cyklopem sprawdź filtr w zbiorniku oleju to podstawa i od niego zacznij jak go wyczyścisz to szukaj dalej jeśli bedzie dalej tak samo :)

#12 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 03 styczeń 2010 - 20:58

Problem z cyklopem Własnie że wymienny tylko troche drogi.

#13 Share gregory7

gregory7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 21:08

Problem z cyklopem jak to się stało w niedługim czasie to sprawdź zawór(kierunkowy,priorytetów,anty pulsacyjny -są rożne nazwy) jest on przed rozdzielaczami na głównej rurce od pompy i ma za zadanie podawać określona ilość oleju na poszczególny rozdzielacz.to jest w cyklopie taka prostokątna puszka przy samych rozdzielaczach.w środku nic skomplikowanego jak nic nie pękło to naprawisz sam. jak jest rozdzielacz padnięty to szybko opuszcza... dławiki raczej nie chyba ze coś je przytkało.
jak miałem w cyklopie walnięty ten rozdzielacz(pękła sprężyna) to mi 60siątke zadusiło :)

#14 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 03 styczeń 2010 - 21:27

Problem z cyklopem mam ten sam problem co kolega i to jest tak że jak jest zimny to rozdzielacz ten 3 sekcyjny wogule nie działa a obrót i łapy są ok ale jak np wezmę na unoszenie łap i łapy są wciągnięte na maksa i aż ciągnik stęka i będę tak trzymał dalej i wcisnę którąś wajchę drugiego rozdzielacza to normalnie chodzi unosi otwiera i wszystko a wymieniałem właśnie ten zawór co rozdziela na rozdzielacze i jest to samo filtry są oko bo są nowe tylko dziwi mnie to że jak przyblokuje go tym tym rozdzielaczem dwu sekcyjnym to jest ok a tak to nie chce unosić a jak się rozgrzeje to jest ok a w lato jak było po 30 stopni to chodził bez problemu,. I co to może być ??
Zetor i tylko Zetor

#15 Share Damianosek

Damianosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 21:32

Problem z cyklopem Zawory mam nie podkręcane.Może jest wina rozdzielacza bo gdy podniose do góry i zgasze traktor ramie opuści w ciągu w ciągu 2 minut a łapy jak opuszecze to trzymaja całą zimę i nic nie opuszczą.Wydaje mi sie że to wina rozdzielacza tego który odpowiada za łyzke i te dwa siłowniki od ramion.

Takie małe pytanie w cyklopie jest jeden filtr tak ???

#16 Share gregory7

gregory7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 22:04

Problem z cyklopem kolego prezes według mnie jest tak ten rozdzielacz co o nim mówiłem nawet nowy może nie działać,wymaga regulacji działa on na tej zasadzie za olej od papy idzie i uderza w taka rurkę,tulejkę z otworami która jest regulowana sprężyna(jest tam tez taki stożek malutki)jak ciagnik chodzi na małych obrotach np to ten rozdzielacz powinien puszczac wiekszośc oleju na rozdzielacz 2 sekcyjny od łap i obrotu(dlatego nazywa sie go priorytetów) a u ciebie widocznie jest ten zaworek w tym rozdzielaczu za bardzo wykrecony co powoduje ze jak olej jest gesty,zimny ma wieksze cisnienie i popycha ta tulejke w rozdzielaczu za daleko zamykając tym samym dopływ do rozdzielacza 3 sekcyjnego a jak ryszysz raczkami od rozzielacza 2 sekcyjnego to cisnienie lekko spada i otwiera do tamego dopływ -proste.wkrec 2 obroty zawór przy tym rozdzielaczu priorytetów powinno byc oki
kolego Damian jak w 2 min opadnie to jeszcze trochę pochodzi na pewno łapy z rozdzielaczami nie maja zbyt wiele wspólnego bo za trzymanie go na łapach przez cała zimę odpowiedzialna jest ta kostka przy zbiorniku oleju i ona jest tylko i wyłącznie za to odpowiedzialna. w cyklopie sa 2 filtry -wstępny przed pompą(w środku zbiornika) i powrotny dokładny zaraz za zbiornikiem ale wydaje mi się ze to nie wina filtrów.mam 2 cyklopy i w jednym brakowało filtra to dałem kawałek rurki w jego miejsce zakrzywiona do dołu tak ze cyklop chodzi na 15-20 litrach oleju jak ta lala

#17 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 04 styczeń 2010 - 16:03

Problem z cyklopem jutro zobaczę i wam napisze czy to coś dało oki
Zetor i tylko Zetor

#18 Share Damianosek

Damianosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 16:05

Problem z cyklopem Jak to 2 filtry ??? Umnie jest tylko jeden ten na powrocie i więcej nie ma.

#19 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 04 styczeń 2010 - 16:29

Problem z cyklopem Miałem tak że wolno działały wszystkie siłowniki 3-sekcyjnego rozdzielacza i dopiero całkowite wyjęcie filtra ssawnego ze zbiornika go ożywiło. Czy to szkodliwe? Od 8 lat działa bez zarzutu na starej chyba 25 letniej pompie i czy lato czy zima rusza od razu choć nie obciążam go przez co najmiej 5 minut
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 17:32

Problem z cyklopem

Kurcze jakos za bardzo nie kumam gdzie to jest,mugłbys Darpol wstawić jakies zdjecie gdzie to jest dokładnie.Był bym wdzięczny

:)

dławik może znajdować się także pod pomostem operatora, tak jest przynajmniej u mnie