Skocz do zawartości

Zdjęcie

Speedshift czy Dynashift??

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 18:48

Speedshift czy Dynashift?? Nie moge nigdzie znaleśc informacji o skrzyniach speedshift w MF 61XX. Czy ktoś posiada taką w swoim ciągniku? Jak się sprawuje? Czy to prawda że jest mocniejsza od Dyna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Speedshift czy Dynashift?? Dzisiaj, 07:37
  •  

#2 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 16:02

Speedshift czy Dynashift?? speedshitf nie był montowany w serii 61xx
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#3 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 18:51

speedshitf nie był montowany w serii 61xx

To jak nazywa się skrzynia w 6150 w której mamy tylko przełączanie C-D przy kierownicy i prędkośc maks około 30 a nie tak jak w DYNA A-B-C-D i prędkość max 40 km/h?

#4 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 19:43

Speedshift czy Dynashift?? prędkość do 30 ja też mam bo mam nie odblokowaną skrzynie i dlatego tak.

#5 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 10:02

Speedshift czy Dynashift?? ok ale w dyna jest ABCD a tu tylko CD czyli jeden półbieg na kazdym biegu czy jakos tak. w kazdym bądż razie skrzynia jest inna bo nawet schemat inny.

#6 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 10:01

Speedshift czy Dynashift?? kurcze że nie mam na tym kompie katalogów ale w weekend sprawdzę i się upewnię

#7 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 10:54

Speedshift czy Dynashift?? spoko. interesuje mnie to ponieważ szukam takiego ciągnika najlepiej 6150. Ale na allegro jest tylko 5. z czego 3 już sprawdziłem a 2 maja wąskie kapcie. <bezradny>

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2010 - 13:20

Speedshift czy Dynashift?? Kolega ma 6180 i ma SpeedShift (16+16), zaś w 6140 ma DynaShift(32+32). Z tym, że większy jest z 95, a mniejszy z 97 bodajże.

#9 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 16:48

Speedshift czy Dynashift?? Ja w MF 6140 mam Speed-shift 16/16 w serii 6100 montowane były Dyna shift i Speed shift dotyczy to małych jak i dużych modeli. Na pewno 16/16 będzie mniej skomplikowana i w przypadku awarii mniejsze koszty. Raczej mocniejsza od Dyny nie jest i pewnie podobny czas wytrzyma przy normalnym użytkowaniu czyli głównie obsługi robione na czas.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#10 Share golobek

golobek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:kukurydza roslina szczegolnie ulubiona......

Napisany 15 styczeń 2010 - 22:13

Speedshift czy Dynashift?? witam. a czy wie ktos moze jaka jest roznicaw budowie tych skrzyni. na czym to polega jak zalaczane sa biegi itd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share artur6180

artur6180

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:ciągniki i jescze raz ciągniki

Napisany 30 styczeń 2010 - 19:22

Speedshift czy Dynashift?? Kolego @ariss wykazujesz się nie wiedzą i wprowadzasz kolegów w błąd gdyż w tej serii ciągników niema blokady prędkości !!!!! :D
A odnośnie skrzyni te ciągniki posiadają skrzynie speed shift (2 półbiegi) i dyna shift (4 półbiegi) do załączania półbiegów to są one załączane za pomocą elektromagnesów którymi steruje sią za pomocą przełącznika prze kierownicy :D.
A wracając do tematu poruszonego w tym poście to lepsza będzie skrzynia dyna shift gdyż jak już wcześniej wspomniałem ma 4 półbiegi

#12 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 19:35

Speedshift czy Dynashift?? @artur6180 haha jak nie ma blokady w MF blokady na prędkości może masz ściągnięta i nawet nie wiesz a gdzie się o tym dowiedziałeś że nie ma?? każdy miał tylko pościągali ja np nie mam jeszcze

#13 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 20:32

Speedshift czy Dynashift?? Blokady są w MF-ach montowano ich dwa rodzaje W przypadku Speed- Shift konieczne jest rozpoławianie ciągnika
w wersji 30 km/h, można zmniejszyć prędkość o ok 20% lub zwiększyć o 26% wersja 40 km/h. Pytałem się fachowców i zaśpiewali mi za odblokowanie 600 zł.

#14 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 21:28

Speedshift czy Dynashift?? Troche ceni się ten twój mechanik. Sprawa jest dośc prosta i nie mymaga dodatkowych części. Może należałoby wymienic profilaktycznie uszczelnienia pod deklem w skrzyni i uszczelnienia na wałkach od WOM i sprzęgłowym.

#15 Share artur6180

artur6180

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:ciągniki i jescze raz ciągniki

Napisany 31 styczeń 2010 - 09:51

Speedshift czy Dynashift?? Koledzy napewno to nie są blokady prędkości elektryczne które są stosowane w nowych ciągnikach np.w DF-ie który posiada skrzynię 50km/h a jest ograciczony pewno kostko do 40km/h.
Jak już to pewnie można zwiększyć prędkość kombinacją trybów a to napewno nie jest ograniczenie prędkośni!!!

#16 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 10:34

Troche ceni się ten twój mechanik. Sprawa jest dośc prosta i nie mymaga dodatkowych części. Może należałoby wymienic profilaktycznie uszczelnienia pod deklem w skrzyni i uszczelnienia na wałkach od WOM i sprzęgłowym.

Z tego co mówił mechanik to polega to na jakiejś zmianie w mechanizmie od przyśpieszacz (coś trzeba zamienić w koszu speed- shift)?.
Ciągnik jest z 96 r 4800 mtg uważasz że taka profilaktyczne uszczelnienie by się przydało ?. Zawsze byłoby bezpiecznej dla sprzęgła i WOM.

#17 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 12:55

Speedshift czy Dynashift?? ja gadałem z mechanikiem mówił ze za 250 to będę śmigał te 42km/h ale na razie ta 30 mi nie przeszkadza czasem najwyżej zrzuci mi z d na c ale ustawie sobie na ręcznym 32hm/h i śmiga się :D

#18 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 14:06

Z tego co mówił mechanik to polega to na jakiejś zmianie w mechanizmie od przyśpieszacz (coś trzeba zamienić w koszu speed- shift)?.
Ciągnik jest z 96 r 4800 mtg uważasz że taka profilaktyczne uszczelnienie by się przydało ?. Zawsze byłoby bezpiecznej dla sprzęgła i WOM.

Napisałem o wymianie uszczelnien ale tylko w przypadku rozbierania skrzyni w celu ziekszenia predkości. Chodziło mi o to ze jak juz bedzie zdjety dekiel to nalezałoby załozyc nowe uszczelnienia żeby nie mieć juz później z nimi problemów. Jezeli na razie nie cieknie to nie mam sensu tego ruszać.
Jeżeli chodzi o zwiększenie predkości towjego MF to faktycznie nalezy obrócić w koszu speedshift 3 podwójne tryby i mamy skrzynię 40 km/h. Tylko po takiej zamianie speedshift bedzie działał odwrotnie i po jego włączeniu ciągnik bedzie zwalnił. Maksymalna prędkośc będzie uzyskiwana przy wyłączonym półbiegu.

#19 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 14:14

Speedshift czy Dynashift?? Dzięki za fachową odpowiedz. Ciężko by się było przyzwyczaić do odwrotnego działania przyśpieszacza. Póki co trzeba będzie zostać przy 30 km/h, może kiedyś przy okazji gdyby trzeba było coś naprawić przy okazji zastosować taką zmianę.
Wielkie Dzięki i pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 22:07

Speedshift czy Dynashift?? a w dynashifcie co trzeba zmienić żeby mieć 40 skrzynię???