Skocz do zawartości

Zdjęcie

MDw Hydrostat

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 16:37

MDw Hydrostat Mam pytanie do ludzi mających przyjemność jeździć kombajnem MDW na hydrostacie, mianowicie czy on ma sprzęgło odcinające napęd do głównej pompy jezdnej,jak tam są biegi tzn zakresy prędkości?.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MDw Hydrostat Dzisiaj, 15:38
  •  

#2 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 03 styczeń 2010 - 19:01

MDw Hydrostat Ja mam MDW 525 ale mechanika , wiem że hydrostaty posiadały 3 biegi , może z tego linku się czegoś więcej dowiesz :)http://konedata.net/MDW521.htm

#3 Share skiet135

skiet135

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 20:07

MDw Hydrostat Powinno być jak w każdym kombajnie z hydrostatem 3 biegi załączane na postoju (brak sprzęgła na początku się go odruchowo szuka)i pompa sterowana joystickiem. Popchniecie do przodu powoduje jazdę do przodu a cofniecie do tyły jazdę w tył i im większe wychylenie joysticka tym większa prędkość.

#4 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 04 styczeń 2010 - 10:08

MDw Hydrostat tak jak mówi przed mówca wszystko sterujesz joysticka w 527STS zamiast sprzęgła masz mały guzik w podłodze do nagłego zatrzymywania chederu a jeździ się na tym bardzo przyjemnie

#5 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 19:29

MDw Hydrostat pewnie wszystko polega na tym że jazda tzn sterowanie przepływem oleju jest poprzez elektrozawory tzn prąd płynie i otwiera zawór kombajn jedzie ,tylko nie wiem jak są rozwiązane biegi a na pewno są.Tzn dzoj na styki które pewnie przez przekaźniki otwierają elektrozawory, i wyobraźmy sobie taką sytuację że styk na dzoju nie odbił zespawał sie np., a kończy nam się pole nie tylko miedza a za miedzą np przepaść jak zdążyć zatrzymać kombajn? chyba musi być coś to zatrzymania kombajnu bo nie wierzę że hamulec da radę go zatrzymać,wystarczyło by aby był napęd pompy na jakimś napinaczu i żeby można go zwolnić i pompa przestała dawać?,co o tym myślicie nie wiem czy tak jest mogłem pozmyślać głupot ,moglibyście popatrzeć jak to sterowanie jest zbudowane?.

#6 Share skiet135

skiet135

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 19:53

MDw Hydrostat Z tego co ja widziałem sterowanie jest za pomocą linki przyczepionej do joysticka która idzie do pompy hydrostatu i tam czymś steruje ale dokładnie czym to nie wiem. Najprawdopodobniej wychyleniem tłoczków pompy. A w razie potrzeby nagłego hamowania masz hamulce których praktycznie nie używasz :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 21:12

MDw Hydrostat biegi są i wbijasz je na postoju bez sprzęgła, hydrostat z pewnością jest sterowany za pomocą elektrozaworów bo w 527STS nie ma linki od joysticka do hydrostaty, a zatrzymywanie to cofasz joystick do pozycji luz i kombajn praktycznie staje hamulec to tylko po drodze używasz, a o zespawaniu styków raczej nie ma mowy bo cały układ na joysticku pracuje na małym natężeniu więc jest to raczej nie realne, sterowanie prędkością jest na podobnej zasadzie jak potencjometry wzmacniaczach :)

#8 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 21:36

MDw Hydrostat Nie wiem ale wydaje mi się że hamulec nie zatrzymałby siły silników hydraulicznych,bardzo podoba mi się praca na hydrostacie żadnych zgrzytów szybko i wygodnie ,tylko mam pola na górkach i trochę obawiam się że nie można będzie go zatrzymać myślę nad 525H. duża jest przewaga hydro nad zwykłym zwłaszcza na mniejszych działkach gdzie jest dużo nawrotów w stosunku do powierzchni,kilka sekund na każdym nawrocie to przy kilkudziesięciu na jednym kawałku daje kilka minut co na cały dzień pracy może nawet być koło pól godziny do przodu.

#9 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 05 styczeń 2010 - 22:24

MDw Hydrostat Ja mam 517 i tam jest tylko jedna wajcha, żadnych biegów i sprzęgła. Przesuwasz wajchę do przodu i jedziesz na środku stoisz wajcha do tyłu jedziesz do tyłu im mocniej przesuniesz szybciej jedziesz.

#10 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 23:21

MDw Hydrostat kolego o zatrzymanie się nie martw to jest najmniejszy problem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share slawni5

slawni5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 23:01

MDw Hydrostat witam. mam 516b i od dwuch lat w czasie przejazdów szosą nie moge uzyskać takich szybkości jak przedtem . kiedyś (przykładowo 20km/h) , teraz o połowe wolniej się poruszam tą 516b . na polu nie przeszkadza mi to , ale po jezdni mógłby szybciej jechać . czy to problem z hydrostatem ? dodam że pod górki na polu drapie , nie ma poślizgów . gdzieś na forum ktoś też miał podobny problem z tym że wolno jedzie , ale nie dostał odpowiedzi . podobno jest jakiś przełącznik na szybką jazde ?