Zetor53400

Gorczyca

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zetor-7340    187

Ja czekam na pogodę i bedę pryskał Butisanem, obecnie gorczyca ma 4 liście.

Jak masz juz robaki możesz połączyc zabiegi, u mnie czysto jak na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

mi jeden ziomek co sprzedaje opryski powiedzial ze na chwasty galera ale to jest tylko nie na wszystkei chwasty co nie a pozatym bardzo droga ejst ta galaera noi opryskac to trzeba wszystkie chwasty zalatwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

I jak plony?u mnie po oczyszczeniu wyszlo 1,6t


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

warchest    253

u mnie wyszlo dokladnie 1960 kg z ha jak na pierwszy raz uprawe to jestem zadowolony . ciekawe jak nastepne lata sie zapowiedza i jakie beda wyniki .

a gorczyca na nasiona zebrana zostawia dobre stanowisko pod pszenice czy zle bo ponoc gorczyca na ziarno wyciaga ziemi prawda to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11

Siema. Tej wiosny planuje zasiać gorczyce. Co ona wymaga? Co pod korzeń i ile? Jakie zabiegi wykonywac? Dodam że planuje siać na stanowisku 3-4 klasy ziemi i stanowisko jest po przeoranym łubinie. Głównie jest mi ona potrzebna na nasienie aby siac na poplon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Lepszym stanowiskiem pod gorczyce będzie pole po zbożach a z drugiej strony szkoda pola po łubinie i lepiej na nim posiać zboże. Ogólnie gorczyca dużych wymagań nie ma zwłaszcza na tak dobrej ziemi. Po łubinie może mieć za dużo azotu i będzie rosła jak szalona ale nie koniecznie będzie dobry plon nasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

witam panowie mam takie pytanie mam zasiany rzepak ale niewiadomo czy mi on wytrzyma ten rzepak bo nie ma sniegu i mrozy duze . i w zwiazku z tym czy po rzepaku mozna zasiac gorczyce na nasiona ? bo to sa rosliny niby z tej samej grupy . czy rzepak trzeba przeorac by nie trafial sie w gorczycy bo pozniej niczym go sie nie zniszczy tego rzepaku i moze przeszkadzac gdy na poplony bede chcial ja sprzedac . z gory dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.03.2018 o 18:18, warchest napisał:

witam panowie mam takie pytanie mam zasiany rzepak ale niewiadomo czy mi on wytrzyma ten rzepak bo nie ma sniegu i mrozy duze . i w zwiazku z tym czy po rzepaku mozna zasiac gorczyce na nasiona ? bo to sa rosliny niby z tej samej grupy . czy rzepak trzeba przeorac by nie trafial sie w gorczycy bo pozniej niczym go sie nie zniszczy tego rzepaku i moze przeszkadzac gdy na poplony bede chcial ja sprzedac . z gory dzieki za odpowiedzi

 Można , pytanie czy dawałes juz azot na rzepak?   Ja bym to przeorał by jakiś rzepak sie nie trafił bo będzie mieszanina 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

aktualnie poszedł saletrosan na rzepak i czekam co to bedzie sie dzialo bo na polu zloto jest czyli moze byc zle i wyleci wszystek . tyle ze gorczyce powinno siac sie jak najwczesniej ale w tym roku warunki na to nie pozwola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2018 o 21:09, warchest napisał:

aktualnie poszedł saletrosan na rzepak i czekam co to bedzie sie dzialo bo na polu zloto jest czyli moze byc zle i wyleci wszystek . tyle ze gorczyce powinno siac sie jak najwczesniej ale w tym roku warunki na to nie pozwola

No dokładnie , warunki nie rozpieszczają , gorczyca powinna byc juz zasiana a tu lipa , u mnie  teraz weekend ładny a później znów deszcze , raczej nie zasieje ją w marcu :( a to  odbije się na plonie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

nom straszna lipa ale trudno my mamy planowane zasiac kawalek i bedziemy musieli zasiac trudno co bedzie to bedzie bo co zrobic niz nie zrobi . moze natura tak zrobi ze to pozniej odbije i bedzie plon itd szybciej bedzie roslo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
Dnia 12.11.2018 o 08:16, WOJTUNIO napisał:

A siew gorczycy po gorczycy zebranej na ziarno to bardzo zly pomysł?

Mi też wypada 1.5 ha gorczycy po gorczycy , a że na tym polu nie było z 10 lat rzepaku ani gorczycy to nie powinno źle wpłynąć na plon. Ale przekonamy się po żniwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekFM    11

Mam zrównoważone  i by spełnić wymagania 4 upraw i zasiać tyle gorczycy ile potrzebuję  ( 12 ha ) muszę jeden kawałek obsiać i zgłości do armir jako mieszanka gorczycowo stączkowa. Jakieś pomysły czym to pryskać na chwasta? Będzie przytulia, bylica, powój....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
Dnia 12.01.2019 o 18:46, KrzysiekFM napisał:

Mam zrównoważone  i by spełnić wymagania 4 upraw i zasiać tyle gorczycy ile potrzebuję  ( 12 ha ) muszę jeden kawałek obsiać i zgłości do armir jako mieszanka gorczycowo stączkowa. Jakieś pomysły czym to pryskać na chwasta? Będzie przytulia, bylica, powój....

Co będzie w tej mieszance? Ja bym już siał gorczyce z wyką i nie martwił się o chwasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
30 minut temu, Adam86 napisał:

Gorczyca posiana teraz czekamy na wschody.

Przy gorczycy to szybko jak pociągnie ciepło to za tydzień bedzie zielono.  

Też chciałem w tym tygodniu posiać ale narazie saletra z nieba leci. Przed chwilą było bielutko raz juz stopniało i znowu poprawka ale na momecie znika.

15522911138081428868572.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

kiedy siejecie gorczyce na nasiona , w centralnej polsce ? i ile kg na ha ? Taurus83 niewiem czy to by dobry pomysl byl bo gorczyca moze zadusic koniczyne bo gorczyca pozniej szybko rosnie ze neiraz nie zdazy sie od chwastow opryskac bo zaglusza chwasty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    886

A Ty siejesz co drugi lejek ? Ja będę pierwszy raz siał i tak mi kazali  spece.  I się zastanawiam czy właśnie przez to że będzie  więcej światła to może koniczyna da sobie radę? W gryce daje sobie radę a też szybko rośnie i gęsto. Zastanawiam się też co z ewentualnymi chwastami???

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186
3 godziny temu, warchest napisał:

kiedy siejecie gorczyce na nasiona , w centralnej polsce ? i ile kg na ha ? Taurus83 niewiem czy to by dobry pomysl byl bo gorczyca moze zadusic koniczyne bo gorczyca pozniej szybko rosnie ze neiraz nie zdazy sie od chwastow opryskac bo zaglusza chwasty 

8kg do konca marca

  • Thanks 1

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
4 godziny temu, Taurus83 napisał:

A Ty siejesz co drugi lejek ? Ja będę pierwszy raz siał i tak mi kazali  spece.  I się zastanawiam czy właśnie przez to że będzie  więcej światła to może koniczyna da sobie radę? W gryce daje sobie radę a też szybko rośnie i gęsto. Zastanawiam się też co z ewentualnymi chwastami???

ja tak sieje co drugi lejek jak rzepak , ja to sieje zawsze kawałek żeby mieć pozniej na poplony i troche po sąsiedzku sprzedam nadmiar , ale ja to słabo widze koniczyne z gorczycą , u nas co sieją koniczyne to tylko z jeczmieniem i sie sprawdza to najlepiej 

1 godzinę temu, przemol87 napisał:

8kg do konca marca

nie za rzadko jak swoją bede siał nie z centrali ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Zalezy od opadow po siewie...nie lepiej kupic kwalifikat?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
    • Przez sezam
      Witam ktoś z was uprawia len bo mam zamiar zasiać na wiosnę 2 ha sprzety do tego mam wiecie może jak wygląda przywracarka do lnu
    • Przez grzesiek0530
      Witam jakie macie doświadczenie w tej uprawie, oprysk kiedy od ,czego itp. Ile siejecie na ha?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj