Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gorczyca

57 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Seba8080

Seba8080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 08:09

Gorczyca

na poplony się sieje od 20 do 25 kg a jak na ziarno to 8kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gorczyca Dzisiaj, 12:37
  •  

#42 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4058 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 10:28

Gorczyca 25kg gorczycy plus 50kg Mocznika.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#43 Share olimp72

olimp72

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 12:25

Gorczyca

Mi chodzi o ziarno na wiosne jak zasiać żeby był z tego dobry zbiór bo Gryka to wiem że ok. 100 kg a gorczycy nwm bo nigdy tak nie siałem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Seba8080

Seba8080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 14:24

Gorczyca

jak na ziarno to 8kg 

#45 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1591 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 20:17

Gorczyca

cos wiecej na temat uprawy gorczycy na ziarno wypowiedzcie sie . a czy do gorczycy normalna doplata jest . i po takiej gorczycy na ziarno co mozna zasiac czy to bedzie dobre stanowisko pod pszenice  ?

#46 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 30 wrzesień 2016 - 18:59

Gorczyca

Pryskał ktoś gorczycę wiosną Navigatorem?.

#47 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 30 wrzesień 2016 - 19:24

Gorczyca

Po co pryskać gorczycę? wystarczy zasiać w odpowiednim momencie (przed deszczem) w dobrze uprawione pole i chwastów nie będzie. Gorczyca zagłusza chwasty i wydzielane przez nią substancje do gleby hamują kiełkowanie chwatów, szczególnie chwastnicy.

#48 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1591 postów

Napisany 30 grudzień 2016 - 21:53

Gorczyca

a pod gorczyce na nawozenie wystarczy po 250 kg polifoski 6 na ha ? i ph musi byc dobre pod gorczyce tak ? to mozna dac przed siewem np wapniak kornicki czy cos takiego ?

#49 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 11 styczeń 2017 - 14:04

Gorczyca

Jeśli chcesz uzyskać naprawdę dobrej jakości gorczyce  oraz połączyć to z relatywnie wysokim plonem, porównał bym tą uprawę z wymaganiami podobnymi do rzepiku jarego. Poczytaj sobie o agrotechnice. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1591 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 22:12

Gorczyca

gorczyce na ziarno sieje sie co 2 rurke jak rzepak tak ?

#51 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 16 styczeń 2017 - 11:06

Gorczyca

można i co 2 rurkę nawet i wskazane. Ale zwykle mało kto się fatyguje. 

#52 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1591 postów

Napisany 04 luty 2017 - 17:43

Gorczyca

a czym pryskacie gorczyce na nasiona czy mozna pryskac takimi srodkami jak rzepak ozimy sie pryska nie zaszkodzi jej to chodzi głwonie o jakeis choroby grzybowe i te szkodniki ?

#53 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 06 luty 2017 - 15:00

Gorczyca

Na chwasty się pryska owszem. Ale na grzyba czy szkodniki nigdy nie widziałem aby ktoś się tak wygłupiał. Może na plantacjach nasiennych certyfikowanych.

Ja raczej nie widzę żadnych przeciwwskazań co do pryskania gorczycy produktami  zarejestrowanymi w rzepaku. Ale pytanie gdzie kończy się ekonomia w tej uprawie. Tutaj musisz decydować już sam. 

#54 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1591 postów

Napisany 06 luty 2017 - 17:35

Gorczyca

Na chwasty się pryska owszem. Ale na grzyba czy szkodniki nigdy nie widziałem aby ktoś się tak wygłupiał. Może na plantacjach nasiennych certyfikowanych.

Ja raczej nie widzę żadnych przeciwwskazań co do pryskania gorczycy produktami  zarejestrowanymi w rzepaku. Ale pytanie gdzie kończy się ekonomia w tej uprawie. Tutaj musisz decydować już sam. 

tzn chce pierwzy raz zasiac gorczyce na nasienie i na poplony bede sprzedawał to a chce zasiac bo i ziemie mi doprawi i zysk przyniesie u nas gorczyca na kg chodzila od 2,5 -2,7 za kg wiec chce zebym uzyskał jakis przyzwoity plon czyli z 1,5 tony chociaz tej gorczycy bo jak mi sypnie tylko 1 tone to bedzie straszna lipa . a opryski musze dac chyba zeby plon zebrac . a ty uprawiasz na nasiona gorczyce ?

#55 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 06 luty 2017 - 18:17

Gorczyca

Bywało, że zbierałem 2,5 T/ha ale rzadko. Częściej 1,5T i zrezygnowałem z siewu. Czasem można sprzedać po 2,5-3 zł/kg ale częściej 1,5 zł. Na poplony moim zdaniem gorczyca średnio się nadaje, tym bardziej że teraz trzeba mieszanki siać. Z wysiewem trochę kłopot bo 25 hg siewnikiem nawozowym trudno wysiać. Ja na poplony wysiewam mieszankę łubinu i grochu i pożytek jest z tego większy.

Co do uprawy to żeby zebrać 2-2,5 T trzeba dać sporo NPK (ja dawałem 50 kg fosforu, 120 kg potasu i 100 kg azotu), od chwastów nie pryskałem bo nie widzę takiej potrzeby jak trafisz z momentem wysiewu. Najważniejsza jest ochrona, a właściwie pilnowanie gnatarza rzepakowca, który potrafi całą plantację przez 2-3 dni zjeść. Pół biedy jak wylęg larw będzie przed kwitnieniem, gorzej jak w trakcie. Wtedy oprysk krótko działającym środkiem po oblocie pszczół (20-21) i modlitwa, że następnego dnia pasieki wokół przeżyją. Ważne jest też dosuszenie po zbiorze. Bez dobrego miernika wilgotności nie przechowasz dłużej, musi mieć do 8% wilgotności, a najlepiej dosuszyć do 6% ale nie za gorącym powietrzem bo będzie miała słabe kiełkowanie.

#56 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1591 postów

Napisany 06 luty 2017 - 21:05

Gorczyca

tzn rozmawialem ze znajomym to on gorczycy nie dosusza a sprzedaje zaraz ludziom na poplony

#57 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 07 luty 2017 - 10:28

Gorczyca

tzn chce pierwzy raz zasiac gorczyce na nasienie i na poplony bede sprzedawał to a chce zasiac bo i ziemie mi doprawi i zysk przyniesie u nas gorczyca na kg chodzila od 2,5 -2,7 za kg wiec chce zebym uzyskał jakis przyzwoity plon czyli z 1,5 tony chociaz tej gorczycy bo jak mi sypnie tylko 1 tone to bedzie straszna lipa . a opryski musze dac chyba zeby plon zebrac . a ty uprawiasz na nasiona gorczyce ?

Uprawiam na cele nasienne, ale na swoje potrzeby. Jeśli liczysz na przyzwoity plon a 2 tony w sprzyjających warunkach są bardzo możliwe. Zakup na początek materiał z centrali. Tak jak już mówiłem, Technika nawożenia jak i siewu analogiczna do uprawy rzepaku jarego. Jeśli chodzi o szkodniki nie jest to problem wymaga to od ciebie jedynie lustracji plantacji i czasu poświęconego na specjalnie w tym celu wjazdy w pole.   Aby kompleksowo poradzić sobie z szkodnikami wszelkiej maści stosuj 2 x chloropiryfos do fazy zielonego pąka, a w czasie żółtego pąka kwitnienia i dojrzewania  przestaw się na acetamipryd lub tiachlopryd  wtedy unikniesz problemów związanych z prewencją dla pszczół. Ważne aby zabiegi takie robione były po godz 18 gdy kończy się oblot pszczół i innych owadów zapylających. 

Jeśli uważasz że plantacja będzie tego warto wypróbuj produkt BIOPOLIN. Który dodatkowo wabi owady zapylające których obecność na pewno poprawi plon końcowy.  Do ochrony przed szkodnikami łuszczynowymi bardzo dobrą alternatywą jest produkt Mavric. Przez wielu nie doceniany ale osobiście uważam że lepszy nawet od Proteusa/ Mospilanu z obniżoną toksykologią dla pożytecznej entomofauny.  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#58 Share karol19920

karol19920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 07 luty 2017 - 17:30

Gorczyca Od dwuliściennych pryskałem preparatem Lontrel. Efekt w miarę tylko trzeba wychwycić fazę rozwojową chwastów. Jednoliścienne to pestka bo najprościej można potraktować Leopardem.