Zetor53400

Gorczyca

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Poplon 2023
pandanger    2

Jaki macie sposób na wyleganie gorczycy. Sieje ją od 3 lat na nasiona, które potem wykorzystuję na poplon i w pierwszym roku załatwił mi ją słodyszek, a w zeszłym walnęła się tak, że większość łuszczyn wygniła i z 30 arów ledwo pół tony zebrałem. Oczywiście poszedł tebukonazol, tak jak na rzepak, ale nici z tego. Za bardzo nie chcę ryzykować ale zastanawiam się nad CCC albo Moddusem? (ten drugi w rzepaku podobno daje rady)


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klik    0

Panowie i Panie stosował ktoś z was herbicyd GRAMAN do zwalczania chwastów jednoliściennych w gorczycy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Gorczyca już posiana , już ma z 10cm i teraz pytanie , czy można pryskać teraz od chwastów ?? niestety powsiewnie nie mogłem , ze względu na napięty terminarz . Czy można czymś prysnąć od chwastów ?? A i jescze kiedy pryska się (wysokoiść roślin) od słodyszka ?? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z AgroFoto.pl

miszka31    31

Panowie i Panie stosował ktoś z was herbicyd GRAMAN do zwalczania chwastów jednoliściennych w gorczycy??

możesz śmiało pryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

@zetor53400 można opryskać GALERA* 334 SL 0.35 l/ha jak gorczyca ma 4-5 liści lub Lontrel 300 SL 0.5 l/ha od 4 liści do momentu wybijania w pęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

mozecie polecic dobra odmiane gorczycy na ziarno???? chodzi o jak najwyzszy plon....mialem borowska ale nie bylo szalu,teraz gosciu z centrali polece mi bardene niby lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Gorczycę ktoś jeszcze sieje?

Jak tam gnatarz? U mnie wyszedł przy pełni kwitnienia i opryskałem wieczorem. Ciężko było bo wyrosła prawie do 2m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Witam. Wiosną zasiałem gorczycę, około 1,5 tygodnia temu skończyła kwitnąć. Nikt u nas w okolicy tego nie uprawia i nie wiem jak to wygląda kwestia zbioru. Chce to zbierać bezpośrednio kombajnem i teraz nie wiem czy trzeba ją pryskać żeby zaschła czy nie? Przeznaczenie nasion ma być na poplony dlatego też nie chcę żeby np przez oprysk pogorszyła sie wschodowość. Pomoże ktoś? bo jestem początkujący w temacie oleistych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Ja sieje co 2 lata 0.3 ha na swoje potrzeby na chwasty niepryskam poniewaz rosnie tak szybko ze chwasty niemaja szans komosa jest zagluszona , przed zbiorem niedosuszam mluci sie tak samo jak rzepak najlepiej miec przystawke choc ja w tym roku niezasialem rzepaku to przystawki specjalnie na ta gorczyce niebede zakladal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Kosić można bez przystawki. Nie osypuje się jak rzepak. do przechowywania musi być bardzo sucha bo po kilku miesiącach potrafi zbieleć, a potem się popsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Zależy kiedy posiana i kiedy doschnie. Nie da się określić terminu zbioru. U mnie wyjdzie pewnie w trakcie żniw. Jako, że i tak dosuszam ja to pewnie skoszę dzień po deszczu, a potem dalej zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

Witam mam takie pytanie ile trzeba wysiać gorczycy na hektar żeby mieć dobry zbiór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wysiewam około 15 kg na hektar wraz z 100-150kg owsa i sieję po podorywce rozsiewaczem do nawozów a późną  jesienią krowy mają świeżą zielonkę :)


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

Mi chodzi o ziarno na wiosne jak zasiać żeby był z tego dobry zbiór bo Gryka to wiem że ok. 100 kg a gorczycy nwm bo nigdy tak nie siałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

cos wiecej na temat uprawy gorczycy na ziarno wypowiedzcie sie . a czy do gorczycy normalna doplata jest . i po takiej gorczycy na ziarno co mozna zasiac czy to bedzie dobre stanowisko pod pszenice  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Po co pryskać gorczycę? wystarczy zasiać w odpowiednim momencie (przed deszczem) w dobrze uprawione pole i chwastów nie będzie. Gorczyca zagłusza chwasty i wydzielane przez nią substancje do gleby hamują kiełkowanie chwatów, szczególnie chwastnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a pod gorczyce na nawozenie wystarczy po 250 kg polifoski 6 na ha ? i ph musi byc dobre pod gorczyce tak ? to mozna dac przed siewem np wapniak kornicki czy cos takiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Jeśli chcesz uzyskać naprawdę dobrej jakości gorczyce  oraz połączyć to z relatywnie wysokim plonem, porównał bym tą uprawę z wymaganiami podobnymi do rzepiku jarego. Poczytaj sobie o agrotechnice. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paszkamax
      Chciałbym uprawiać dynie bezłupinowe i potrzebne mi są informacje jaki nawóz stosować i jakie opryski. Dziękuje za wszelkie informację.
    • Przez benek79
      mam takie pytanie? czy ktos z was uprawia te rosline????
    • Przez Piotrek835
      Witam!
      Mam kilka pytań do tych co uprawiaja slonecznik
      - czym siejecie słonecznik
      - gdzie pozniej go sprzedajecie
      - jakie nawozenie dajecie
      - oraz czym pryskacie od chwastów
      Uwazam ze uprawa tej rosliny jest przyszłoscia na lekkich glebach po kukurydzy.
    • Przez sezam
      Witam ktoś z was uprawia len bo mam zamiar zasiać na wiosnę 2 ha sprzety do tego mam wiecie może jak wygląda przywracarka do lnu
    • Przez grzesiek0530
      Witam jakie macie doświadczenie w tej uprawie, oprysk kiedy od ,czego itp. Ile siejecie na ha?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj