Skocz do zawartości

Zdjęcie

siłownik do pługa obrotowego

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 21:52

siłownik do pługa obrotowego w sumie jak tylko do tego jest ten zamek to i rozdzielacz ciągnika też tam jakoś powinien sobie poradzić. No i właśnie o takim czymś myślałem, o tym siłowniku pneumatycznym tylko, że tam jeszcze jest sporo "pierduł".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
siłownik do pługa obrotowego Dzisiaj, 20:59
  •  

#22 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 15 styczeń 2010 - 14:16

siłownik do pługa obrotowego Te zdjęcie co dał OFsik to moje są i wcale tam niema dużo pierdół ;)
Za siłownik dałem 70zł i 50 za te drobiazgi. A w traktorze mam taki pedał i przyciskam go a reszta sama się obraca. Potrzebujesz jedynie: siłownik, rozdzielacz, krańcówkę, pedał do odcinania powietrza. Też myślałem nad hydraulicznym ale to jakoś ciężko w takim pługu zamocować. A ja wszystko na allegro kupiłem. Zresztą jak masz pytania to pisz tutaj lub na PW
-----

#23 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 15:26

siłownik do pługa obrotowego Ok, na allegro tych siłowników to jest trochę, bo oglądałem wcześniej. A co do rozdzielacza, krańcówki i pedału to możesz mi wskazać konkretie jaki (może link z allegro)
Z góry dziękuję.

#24 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 16:39

siłownik do pługa obrotowego Właśnie patrzyłem na allegro ale jakoś jak na złość nic niema takiego jak potrzeba ;) A patrzyłeś jak zamocujesz u siebie ten siłownik?? Bo tak patrzyłem na twój pług to ciężko CI będzie do tej rączki zamocować siłownik tak żeby nie kolidował z korpusami w czasie obrotu i jeszcze tam musisz mieć zbiornik na powietrze no chyba że też masz obrotnice z profilu zamkniętego i szczelnego zrobioną jak ja więc jeden problem mniej. I rzeby jak podniesiesz pług nie wszedł w kabinę...
-----

#25 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 20:17

siłownik do pługa obrotowego kurcze i jeszcze zbiornik dochodzi. Tak sobie myślę, że będzie to trudno skompletować wszystko, bo trochę tego jest. A w siłowniku hydraulicznym praktycznie oprócz niego nic nie potrzeba.

#26 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 21:05

siłownik do pługa obrotowego Zamiast zbiornika użyjesz turystycznej butli na propan-butan, kiedyś powszechna w użyciu, a dziś pewnie zalega w piwnicy i ma nieważne badania. Tu masz podobny siłownik http://allegro.pl/it...t_jak_nowy.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów

Napisany 22 styczeń 2010 - 13:39

siłownik do pługa obrotowego Wcale dużo tego niema to tak się wydaje. Najważniejsze to ten rozdzielacz, krańcówka, siłownik, i jakiś zbiornik a reszta to wężyki i złączki.
A co do hydraulicznego to wydaje mi się że ciężko będziesz go miał tam wmontować bo musisz zrobić ograniczniki żeby Ci pług w dwie strony równo obracał i też musisz zrobić żeby po wysunięciu wracał więc też dużo drobiazgów musisz mieć. Ja też miałem dylemat i zrobiłem pneumatyczny bo było to prostrze rozwiązanie.
-----

#28 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 14 grudzień 2015 - 22:35

Kupiłem pług Krone Mustang z obrotem na dwa węże ale podłączone bezpośrednio pod króćce siłownika. Obrót jest nieco kłopotliwy gdyż muszę manewrować dźwignią od hydrauliki raz w jedną stronę a jak się przełamuje to w drugą. Muszę koniecznie założyć mu zawór na siłownik. Robił ktoś podobny manewr?

KPK KUMURUN TEAM

#29 Share kundys

kundys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 14 luty 2016 - 12:06

witam, panowie czy przy siłowniku dwustopniowym do pługa wystarczy taki zawór http://www.sklep.miz...l-p-15695.html wpx_e0cd2b04abe037a9beb2d22dfb310a5e.jpg

czy konieczny jest taki? 2a8f6e7de628d902b41c319a2396a363.jpg

z góry dzieki za odpowiedz

#30 Share dawid6011

dawid6011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 luty 2016 - 05:19

pierwszy zawór to tz. zamek hydrauliczny wykożystuje sie go głownie dla bezpieczeństwa np. w razie pęknięcia węza siłownik nie złoży sie( widlak, HDS itp), lub przy rozczelnieniu w srodku siłownika zeby go nie wymieniać od razu na nowy. do pługa go nie wykożystasz.musisz mieć ten drugi zawór zmnieniający kierunek przepływu.

#31 Share kundys

kundys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 15 luty 2016 - 07:20

siłownik do pługa obrotowego Tak myślałem, ale nie bylem pewny, ok dzięki za info

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share szymon91

szymon91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 19 sierpień 2016 - 17:59