Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik pomocniczy?

104 odpowiedzi na ten temat

#61 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 09 styczeń 2010 - 18:05

Jaki ciągnik pomocniczy? Promocja na ładowacz była tylko do końca 2009r ale może jakieś zostały to sprzedają taniej,warto się dowiedzieć

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik pomocniczy? Dzisiaj, 21:27
  •  

#62 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 09 styczeń 2010 - 18:10

Jaki ciągnik pomocniczy? rzeznik
http://www.deere.com...ries/index.html
Czy to możliwe żęby ciągnik 80km 106tyś +Vat ;) .Niewiarygodne może wiesz ile dokładnie kosztuje ,czy to jest jakaś śćiema. :P

#63 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 09 styczeń 2010 - 18:12

Jaki ciągnik pomocniczy?

rzeznik13
Wybór jest pomiędzy trzema markami i nic więcej ,tak jest napisane w projekcie.
W życiu nie kupisz Jaśka 5080 za 150tyś brutto ;) ,myśle że około 200tyś ,niestety jeszcze nas na Jaśka nie stać,a brać kredyt żeby szpanować przed sąsiadami to ja dziękuje. :P
farmer25
Czy promocja ładowaczy czołowych za 2000zł jest aktualna w 2010r.
zbych
Nie przejmuj się większość userów na agrofoto to cwaniaki którzy nic nie wiedzą o np.Farmerze a piszą nie wiadomo co.Kupując naszego Farmera czytałem opinie użytkowników na PPR i widać było kto jest wtajemniczony w markę ;,)

W sprawie promocji ładowaczy dzwoniłem parę dni temu do Sokółki i powiedzieli mi, że promocja była tylko na 2009 r ale zostało im kilka ładowaczy na wybrane modele Farmerów w cenie 2 tys. więc jeśli jesteś zainteresowany to musisz zadzwonić i dokładnie się dowiedzieć.

#64 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 18:22

Jaki ciągnik pomocniczy? a tak właśnie myślałem ze im zostaną,a jak my braliśmy Farmera to mówili żeby sie pośpieszyć z zamówieniem bo może zabraknąć.A co do jelonka za 106 tyś to nie wiem,ale nie wydaje mi się żeby było aż tak tanio,chociaż mówili ze będą tańsze,ale aż tak ;)

#65 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 19:00

Jaki ciągnik pomocniczy? farmer25
Dla mnie jest to jakaś ściema , przed chwilą wysłałem e-maila do dilera JD i się zapytałem ile kosztuje M5070(70km),M5080(80km) w wersji najtańszej i najdroższej.Jak odpisze mi na E-maila od razu dam znać. B)

#66 Share Piterr

Piterr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 19:43

Jaki ciągnik pomocniczy? Witam
Jeśli chodzi o odpalanie w mroźne dni to mój TD po 2 tygodniach nie użytkowania przy mrozie -10 i podgrzaniu świecami(około 30sekund)odpalił na szczała więc dziwię się że ten co mówi urzytkownik zbych nie dał rady ale nie mówie że nie możliwe.I pro po to nawet użytkownik bodajże Bobek Farmer jest posiadaczem NH TD i pod jego zdjęciem wstawił taki opis :...niestety Jaśko nie wyraził chęci odpalenia. Niuniuś niczym Turbodymomen zawstydził potęgę amerykańsko-niemieckiej myśli technicznej.

#67 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 09 styczeń 2010 - 22:40

Jaki ciągnik pomocniczy?

rzeznik
http://www.deere.com...ries/index.html
Czy to możliwe żęby ciągnik 80km 106tyś +Vat B) .Niewiarygodne może wiesz ile dokładnie kosztuje ,czy to jest jakaś śćiema. B)

Na dzień dzisiejszy wychodzi 130 tyś brutto. Oczywiście Compact, on jest goły, skrzynia 30km/h należy dodać obciążniki, szersze gumy, pneumatykę, wyjścia hydrauliki... Jeżeli te podstawowe rzeczy się doda, to cena się znacznie zwiększy
Mam prezentację wersji M, jak ktoś chce to mogę mu przesłać, sami zobaczycie jest tam ok 130 stron lektury B)

#68 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 10 styczeń 2010 - 08:21

Jaki ciągnik pomocniczy?

Trochę mnie kolega rozśmiesza z tymi wynalazkami polskimi. Tak się składa, że u mnie wynalazek Farmer przy trochę większym mrozie ciąga tak dobre ciągniki jak NH 5030 bo sobie poradzić bidule nie mogą, a na podwórku w żniwa przy NH 5030 2 razy w tygodniu serwis (napewno nie wpadali na herbatkę), ale oczywiście NH to nie polski wynalazek... B)

A konkretnie co cię tak rozśmiesza i wkurza jak prawdę piszę o polskich wynalazkach. Są to ciągniki składane na bazie różnych podzespołów różnych producentów spasowane jako tako by wyjechały z montowni. Osobiście nie posiadam ponieważ użytkownicy otworzyli mi w porę oczy opowiadając o ich problemach różnych od drobnych po większe ale prawie każda w jakimś stopniu unieruchomiła ciągnik, nawet kamil900830 napisał że miał kilka awarii w tym dwie poważne. Jak jesteś przyzwyczajony po ursusie że w ciągniku ma prawo coś się popsuć to możesz bronić tych składaków. Wiedz jedno te maszyny nigdy nie były testowane pod obciążeniami w takiej konfiguracji testowaniem w tym zajmują sie rolnicy i często płacą za to postojami podczas prac polowych. O nowościach konstrukcyjnych spotykanych w firmowych cięgnikach nie będę pisał bo i tak nie zrozumiesz co znaczy pracować z półbiegami, EHR, skrzynią bezstopniową, rewersem elektrohydrauliczny lub np. taką błahostka jak automatyczne zaczepy rolniczy i do przyczepy jak jest to wygodne i pomaga w pracy zrozumiesz jak kiedyś będziesz miał taki ciągnik i nie będziesz chciał wracać do starego. Co do Zetora to przytoczyłem artykuł z RPT o problemach 3 rolników i podobne miał znajomy. Zetor żyje opinią z czasów PRL-u kiedy był porównywany do Ursusów i był od nich mniej awaryjny i bardziej nowoczesny niestety ale ta opinia to już historia jak porównamy zetora do ciągników zachodnich to okazuje się, że rozwój konstrukcyjny zatrzymał się naście lat temu i awarie są częstsze niż w ciągnikach zachodnich. Jeżeli to ma być ciągnik do gospodarstwa kilkunastohektarowego to prawdopodobnie takie firmy jak farmer, farmtrack, białorus są najlepszym rozwiązaniem pod względem ekonomicznym zakup drogiego ciągnika jest nieekonomiczny, jęzeli ma być to ciągnik do większego gospodarstw i będzie sporo pracował nad zakupem trzeba się mocno zastanawiać. Co do JD 5080M to mam ofertę na model Comfort z Klimą za 30500 Euro, i mimo to, że posiadam już JD jako główny koń pociągowy z którego jestem bardzo zadowolony to wybrałem Agrofarma 410, zobaczę jak sprawuje się konkurencja.

#69 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 10 styczeń 2010 - 10:50

Jaki ciągnik pomocniczy? @adamj24 nadal jesteś śmieszny, a na dodatek żałosny twierdząc, że i tak czegoś nie zrozumiem - nie znając mnie i nie wiedząc czym się zajmuję i z jakimi sprzętami mam do czynienia - Twój sposób myślenia i kultura pozostawia wiele do życzenia.
Poza tym wiedz, że większość obecnie produkowanych ciągników jest składana tak jak napisałeś na bazie różnych podzespołów różnych producentów. Co do awaryjności to chyba nie do końca wszystkie tematy o wszystkich markach przeczytałeś bo byś wiedział, że w każdej marce są awarie nawet te unieruchamiające ciągniki - kwestia ile naprawa danej marki kosztuje.
Jeśli chodzi o Twój przykład ursusa, że przyzwyczaiłem się, że coś się musi zepsuć to wiedz, że jeśli chodzi o C330 z 1992 r i c360 3p z 1989 r to wręcz odwrotnie bo przyzwyczaiłem się, że właśnie nic się nie psuje - kłania się powiedzenie jak się dba tak się ma.
Jeśli chodzi o awarie Farmera to na niewiele jeszcze bo dopiero ok 650 mth sprawy typu jakiś przeciek, czy pęknięty zbiorniczek od płynu do spryskiwaczy, czy pęknięta linka od sprzęgła (wymieniona na hydrauliczne czyli już bez linki) nie dyskwalifikują ciagnika - co będzie dalej czas pokaże, ale narazie nie można nic złego powiedzieć. Tak czy inaczej jak oserwuję NH 5030 to wybacz, ale wcale nie mam wrażenia, że dokonałem złego wyboru. I ostatnia rzecz - pamiętaj, że nie każdego stać na zakup i utrzymanie JD jak i nie koniecznie jest taka potrzeba na 20 h z groszami. Pozdrawiam.

#70 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 10 styczeń 2010 - 16:43

Jaki ciągnik pomocniczy? No to Ja krótko mam JD około 1000 mth i zero awarii, główny koń pociagowy. Co do NH to seria TD poziomem techniki nie odstaje od Zetora i też rewelacji nie robi jest poporstu tani bo golas, To że ciągnik jest składany z różnych podzespołów to jedno, tylko koncerny typu JD, Deutz,NH itd takie ciągniki poddają testom na wytrzymałość spasowanie itd w przeciwieństwie do rodzimych montowni, których na tego typu fanaberie nie stać niech testuje rolnik frajer, jak tego nie widzisz to trudno. Teraz co do prac bezawaryjnych to Ok jak dbasz tak masz ale w wersjach prostych i przestarzałych nie uświadczysz odrobiny komfortu i wygody takiej jaką masz pracując z nowoczesnymi rozwiązaniami w ciągnikach, np klimatyzacja powinna być standardem i tyle w temacie a wiadomo, że każdy kupuje ciągnik przez pryzmat swojej kieszeni i swojego gospodarstwa, pomijam tych co kupują ciągnik na pokaz dla sąsiadów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 20:24

Jaki ciągnik pomocniczy? Gratuluję kolego, że trafił Ci się sprzęcik w którym nie miałeś żadnej awarii, oby tak dalej (oczywiście cena i marka sprzętu do czegoś zobowiązuje), ale chcę Ci dać świeży przykład z galerii JD - zdjęcie kolegi @dawid 6330, gdzie w John Deere 6330 Premium, 400 mth, padnięta cewka w pompie w wyniku czego pada zawór - naprawa 3 tys. szczęście, że jeszcze na gwarancji. Przepraszam, że jeszcze ciągnę tę dyskusję, ale chciałem Ci tylko dać pierwszy z brzegu przykład, że nawet Jelonkom się zdarza awaria. Oczywiście nie zrozum mnie źle - nie twierdzę, że to są złe sprzęty. Pozdrawiam.

#72 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 21:20

Jaki ciągnik pomocniczy? Panowie nie ma co się kłucić ,każdy chciał by mieć np.Fendta .Nie każdy może niestety sobie na to pozwolić.My szukamy ciągnika taniego w ekspleatacji jak również mało awaryjnego,pytam się użytkowników New Hollanda ,Farmera z silnikem JD (choć mamy Farmera 105km tylko ,że z silnikem MMZ),Zetora .Cena nie jest mała chcemy ją jak najlepiej wydać aby ciągnik służył wiele lat ,nie był awaryjny, prosty w obsłudze.Ciągnik musi być przestronny bo będzie uniwersalny w naszym gospodarstwie. Bedziemy nim pykać więcej Mtg niż Farmerem ponieważ wiele prać będzie wykonywać np:opryski,rozsiewanie nawozu,wapna,agregat uprawowy ,siewnik polonez ,kopanie ziemiaków i buraków.,transport itp.
Co do marki mam swojego faworyta ,ojciec również ma swojego .Czas pokarze co będzie .
Pozdrawiam B)

#73 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 10:38

Jaki ciągnik pomocniczy? witam moim zdaniem najlepszy będzie NH tylko z seri t5xxx bo wersja td jest na zwolnicach a t na przekładniach planetarnych czy jakoś tak, skrzynia z rewersem i przedni most się rożni. NH pod względem spalania, zwrotności wygrywa nawet z JD-rem i fend-em, zaś pod względem awaryjności miałem do czynienia w Wielkiej Brytanii z dwoma nh jeden był prosty wszystko mechaniczne ok 80 KM z 2003roku chodził rewelacyjnie ostatnio miał 3500godz. i praktycznie bez awarii tylko z hamulcami był problem, zaś ten drugi ze skrzynią pełny automat 115KM chyba?? to porażka totalna kolega wyjechał w pole z pługiem bez docierania i po kilkunastu godź. pracy stracił moc dzwonili do serwisu a oni kazali jechać skończyło się tym ze na lawetę nie mogli go wciągnąć zablokował sie. Dali mu drugi nowy po dwóch latach z silnika niebieski dym nie mieścił się w rurze i przekładnia przełączała się no nie wiem do czego porównać szarpała, rewers bez żadnego wyhamowywania i od 2004 ma już 3-ciego, ale go stać na to.pozdrawiam
MH

#74 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 10:57

Jaki ciągnik pomocniczy? U mojego wujka w NH td95d po 400 mth miał robioną skrzynie , i 2 razy padły hamulce , Zaś ja swojego zetora użytkuje 6 lat (bedzie w marcu) i nie mialem żadnej usterki spowodowanej zużyciem sie materialu czy błedach fabrycznych ;) wiec ja stawiałbym na zetora ;)

#75 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 15:41

Jaki ciągnik pomocniczy? @marekha80 Może temu ten NH (tak jak to nazwałeś) stracił moc bo był niedotarty???Kto przy zdrowych zmysłach bierze niedotarty ciągnik odrazu w pług i to na pewno nie był mały pług.

#76 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 18:18

Jaki ciągnik pomocniczy? no masz racje ale farmer dzwonił do dilera a on powiedział mu że ciągnik jest przygotowany do pracy i może jechać. (można wziąć pod uwagę to że polak nim robił) choć to doświadczony pracownik. pług był 4 skibowy obrotowy szerokości nie znam.
MH

#77 Share Rumun96

Rumun96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:24

Jaki ciągnik pomocniczy? Ja bym polecił NH TD80 mój wujek ma takiego i jest z niego zadowolony ;)

#78 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 21:20

Jaki ciągnik pomocniczy? marekha80
Jedynie mamy wybór pomiędzy Zetor8441,Farmer TE ,New Holland TD5030 ,te trzy ciągniki są napisane we wniosku i pomiędzy tymi markami się zastanawiamy.Nieprzewidziane ,żę będzie Tur ;) ,narazie trwają pertraktacje.Diler co braliśmy u niego Farmera i maszyny ostatnio dzwonił ,żę ma super oferte na Ciągnik Zetor 8441 z rocznika 2009 ;)
Zetor53400
Kupując na dzień dzisiejszy kupił byś Zetora czy szukał byś innego ciągnika :P

Rumun96
A ile twój wujek ma mtg i ile ma lat NH

#79 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 21:25

Jaki ciągnik pomocniczy? kamil900830 jest teraz super oferta z firmy Pol-Agra Nh TD5030 z klimą , pneumatyką , skrzynia 12x12 40km/h obciążniki przednie 8x40 kg ogumienie 13.6 R24 przód, 16.9 R34 tył za 95,900 tyś brutto. Wg. mnie to niepowtarzalna okazja . Z rocznika 2010 już kosztują w tym wyposażeniu 126 tyś. PLN . Bierz NH ! ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 23:28

Jaki ciągnik pomocniczy? Wito
Masz możę jakieś namiary.Czy to cena bez targowania ;) ,bo jest bardzo przyzwoita my mamy ofertę NH od Osadkowskiego bez klimy i kilku pierdół to 124tyś, więc różnica nie duża ;)

Dodaj odpowiedź