kamil900830

Jaki ciągnik pomocniczy?

Polecane posty

kamil900830    5

Witam chcemy kupić ciągnik pomocniczy. Marki które nas interesują to;New Holland 5030,Zetor8441,Farmer TE 76km z silnikiem John Deara.Ciągnik będzie pracował na 42ha.Ciągnik będzie pracował z agregatem uprawowym 3,6m Agro-Masz,rozsiewaczem do nawozu MX850h,opryskiwaczem Tad-Len 1000l,Siewnikiem do zboża Polonez D550,Rozsiewaczem do nawozu RCW3 i transport.Cena którą możemy wyłożyć to 130tyś max.Mój ojciec jest za Zetorem ja jestem za New Hollandem ,a może Farmer ,Proszę was o pomoc w wyborze ciągnika głownie użytkowników którzy posiadają owe marki i osoby które słyszały opinie.

:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

mój kolega ma tego NH,jest zadowolony , miał jakąś drobną usterkę ale raczej spoko.Zetora to bym nie brał, wiącej spali niż NH czy farmer, i skrzynie ma do bani . Ale najbardziej z tych trzech to by mi na twoim miejscu farmer podchodził, spali trochę mniej od zetora, skrzynia 12/12 z rewersem, 40 km/h i ogólnie fajny ciągnik z super silnikiem nowy model więc raczej pozbawiony tych defektów które trapiły pierwsze modele farmerów, i podnośnik ma także mocny, do agregatu ważna rzecz, tyle że on z tych trzech jest najsłabszy. Zresztą sam masz farmera i jeżeli jesteś z niego zadowolony ,to powinieneś śmiało wziąć farmera.Jak masz jednego 105 KM to weź sobie 76 i będzie super duet, z tym że ten agregat to raczej od święta do mniejszego by się nadawał, bo z takim sprzętem to odpowiednia prędkość czyni cuda na polu. Ale pomocniczy to pomocniczy,musi być zwinny i nie za duży , a taki jest farmer :rolleyes:


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja bym ci polecił NH TD80, ma 80km jest o metr krótszy od zetora 8441 i mój wujek ma takiego i jest z niego zadowolony:)

z rewersem,skrzynia 12/12, czegóż chcieć więcej?? chociaż nie powiem że zetory też mi się nie podobają bo z wyglądu i z jakości wykonania sa b.dobre ale jak to ma byc ciągnik pomocniczy to bym ci radził NH TD80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

ursus914

Zobaczymy jak będzie jeszcze umowy nie mam podpisanej ale jestem na liście i mam nadzieje ,że do żniw ciągnik będzie stał na podwórku.Co do marki to się zastanawiamy. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Ale o jakim NH mówicie? T5030, czy TD5030? Oba dobre, ale bym się zastanowił nad proximą plus, masz skrzynię 12/12 z rewersem mechanicznym i wzmacniacz momentu, bo zwykła proxa ma skrzynię jak C360 tyle tylko ze synchronizowana. NH z serii TD dobre ciągniki, na serię T5000 chyba nie wystarczy kasy Ci. Proxima plus 85 kosztuje 134 tysiące, myślę że te 4 tysiące by Ci diler spuścił, a do jakich marek masz blisko dilera i serwis? Bo to też ważne.

Nie produkują już NH TD80, teraz to jest TD5020 czy tam TD5030.

Ja bym był za NH jako ciągnik pomocniczy bo mniej spali w lżejszych pracach do zetora. Oba ciągniki na podobnym poziomie jakości wykonania i niezawodności. O Famerze nic nie wiem to się nie wypowiadam, nie powtarzam plotek. Ale jak masz jednego farmera to bierz drugiego, lepiej mieć wszytko z tej samej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek175    1

Moim zdaniem farmer odpada no bo to składak i jak sam napisałeś troche będzie miał do roboty a ciągnik się kupuje na lata, zetor mógł by byc gdyby mniej palił także newhollanda bym ci polecał bo chyba złe nie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

rsus914

Zobaczymy jak będzie jeszcze umowy nie mam podpisanej ale jestem na liście i mam nadzieje ,że do żniw ciągnik będzie stał na podwórku.Co do marki to się zastanawiamy.

 

 

No spoko spoko,ja też czekam,mamy numer 12XX a podobno juz 1230 u nas poprawki dostał,wiec mam nadzieje że już długo na PROW nie będę czekał :rolleyes: już na AF są pierwsze nowe farmery, więc za parę mth się okaże czy to chodzi perfekt czy to bardziej prototyp przypomina.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

zetorek1607

Pod względem wyglądu Zetor moim zdaniem dominuje nad New Hollandem i Farmerem,ale czy silnik ,skrzynia itp. też,nie mam pojęcia :rolleyes:

 

ursus914

A na Prow kiedy składałeś wniosek ,bo my w kwietniu 2009r a sprzęt już stał w październiku na podwórku,Kase z Vatu oddali w listopadzie i z agencji przyszło przed świętami :)

 

yarecki12

Do dilera mam bardzo blisko Osadkowski który handluje New hollandem 16km,do dilera który handluje Zetorem 12 km.Za to do Farmera 48 km ale to mały problem,a chodzi mi o New Hollanda TD5030

Za Farmera zapłacilibyśmy najmniej ponieważ braliśmy u nich Farmera 105km i 5 maszyn :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

ooo , to szybko miałeś , my też kwiecień 2009 , al czekamy , myślę że koło tygodnia powinno przyjść wezwanie . My też jesteśmy w Vat-cie . Ile czekałeś na zwrot kasy z ARiMR ??


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

ursus914

Na kase z Agencji czekaliśmy niecałe 2 miechy :) ,mój ojciec się zdziwił ,jak kasa przyszła bo słyszeliśmy ,że długo wzlekają

Co planujesz kupić :rolleyes:

Ten ciągnik który zamierzamy kupić nie jest na PROW tylko Restrukturyzacje Cukru jesteśmy na 4xx numerze,Zobaczymy co będzie dalej. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

Co do New Holland 5030 to nic nie powiem bo nie miałem przyjemności z tym modelem,Zetorem 8441 miałem okazje przejechać się parę razy bo sąsiad ma takiego i ogólnie nie narzeka tylko mówi że troche dużo pali i jak były mrozy u nas -20st to nie zapalił :(a ma tylko rok i 3 miechy.Osobiście jestem świeżym posiadaczem Farmera F-7258 TE ,mam już (dopiero :rolleyes:)13 mth więc za dużo nie powiem ale pierwsze wrażenia są ok,jest zwinny,zwrotny,co duży plus ekonomiczny i woogóle narazie niezły i oby tak pozostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

bierz zetora super maszyna no i nie taka droga w porównaniu do farmera czy nh a farmer moim zdaniem odpada mój znajomy ma z silnikiem jd i narzeka duzo mu pali i często mu się psuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Myślę ,że ciągnik będzie robił rocznie max 200mtg a nie dodałem jeszcze ,że będzie kopał buraki ok 8ha jak również ziemiaki 3-4 ha. :rolleyes:

 

farmer25

Co Cię skusiło do kupienia Farmera Z silnikiem Jaśka bo cena też nie mała

My jak kupywaliśmy w 2008r Farmera był brany za gotówkę mieliśmy chrabkę na Zetora Forterre 11441 ale sporo nam brakowało i nici.Plusem mojego Farmera jest ,że na wszystkim pojedzie (orenżada) :) ,co do awarii to ciekł i miał robione wtryski ale to nasza wina. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

wiesz Kamil nas skłoniło chyba to że Farmer z turem nie wyszedł tak drogo w porównaniu z innymi ciągnikami oraz to że ma silnik JD a JD to JD (nie mam nic do innych).Z silnikiem JD to już na wszystkim nie pojedzie :rolleyes: :):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Moim zdaniem farmer odpada no bo to składak i jak sam napisałeś troche będzie miał do roboty a ciągnik się kupuje na lata, zetor mógł by byc gdyby mniej palił także newhollanda bym ci polecał bo chyba złe nie są

 

Teraz już zetory nie są takie smoki. Ale to też jak ciągnik robi to i spali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

Moim zdaniem farmer odpada no bo to składak

Teraz prawie każdy ciągnika to składak a nie tylko Farmer.I założę się że nie miałeś nigdy styczności z tymi ciągnikami a komentujesz...:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

farmer25

A jaką masz pompe paliwową w JD,chyba wielosekcyjna.

Dodi

Teraz praktycznie wszystkie ciągniki montują z różnymi częściami np.Most Carrero ,renomowana firma .Kupa marek ciągników bierze od nich. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

a to dziwne że już nie produkują NH TD80

mój wujek kupował w lipcu 2008r

ale ja bym ci polecił NH

 

a jakie masz ciągniki bo to też może byc istotne, gdyż mojemy znajomenu odrzucili wniosek, i mu powiedzieli, że posiadał za dużo ciągników na swój areał, nie wiem dlaczego tak zrobili bo nie powinno do tego dojść :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie powinno??Jak ma z dziewięć traktorów na 20ha,to gdzie sens??W agencji mają tam jakieś dane wytyczne że na taki areał przypada tyle traktorów,i o takiej mocy,a jak nie to Ali we derci rolnik :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

on ma 30ha i ma c330, zetora 7211 i jeszcze jeden taki niemiecki złom ale nie wiem jak to się zazywa a składał wniosek na Valtre i mu odrzucili więc kupił sonie JD z turem :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj