Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czyszczenie hydrauliki

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10075 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 02 styczeń 2010 - 12:17

Czyszczenie hydrauliki Jak wyczyścić hydraulikę w maszynach które do tej pory chodziły w różnych ciągnikach? Za pare dni/tygodni dołączy do stada nowy koń pociągowy, z racji tego ze bedzie miał delikatną skrzynie biegów chciałbym wyczyścić maszyny ze starego oleju w hydraulice. Jak to zrobić? chodzi mi tutaj o pług obrotowy, zestaw uprawowo siewny, talerzówkę i przyczepy wywrotki? Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czyszczenie hydrauliki Dzisiaj, 07:47
  •  

#2 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 12:44

Czyszczenie hydrauliki Najlepiej byłoby rozkręcić węże przy, agregacie,talerzówce i pługu i sprężarką wydmuchać, no chyba, że chcesz wziąć wąż do ust i sam wydmuchać olej, czego nie polecam :rolleyes: . A co do przeczep, to tak samo, tylko, że tłoki trzeba będzie wymontować i parę razy samemu wyciągnąć go i wcisnąć i tak parę razy, aż wszystko z niego wyleci (o ile coś się w środku nie zablokuje).

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#3 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 13:27

Czyszczenie hydrauliki jak czyściłem przyczepe to odkreciłem przewód zeby olej zleciał i zawór przy tłoku i tez olej wyleciał
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

#4 Share wojtek93

wojtek93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 13:31

Czyszczenie hydrauliki Ja jak czyściłem przy agregacie uprawowo siewnym to tak samo jak look19. Odkręciłem węże i przedmuchalem sprężarką. To dobry i skuteczny sposób.

#5 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 13:58

Czyszczenie hydrauliki przedmuchać też można za pomocą gąbki dopasowanej do średnicy rurki a rozdzielacze można umyć w zmywaczach na bazie benzyny
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 14:35

Czyszczenie hydrauliki a jaki ciagnik kupiłeś ???????

#7 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10075 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 02 styczeń 2010 - 14:39

Czyszczenie hydrauliki na razie zaden, ale musze być przygotowany

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#8 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 10:53

Czyszczenie hydrauliki A co myślicie o tym żeby rozgrzanym ciągnikiem kilka razy poruszać siłownikami w maszynie,przyczepie i od razu po tym zmienić olej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 16:03

Czyszczenie hydrauliki Zmieniać olej w czym? W ciągniku czu w maszynie ? Przecież olej się zmiesza . Moim zdaniem pomysł z kompresorem nie najgorszy , ale wydaje mi się żę zostanie sporo oleju (to nie woda olej jest za gęsty żeby od tak sobie spłynął ) Mi się wydaje w zależności czy ktoś chce zrobić prościej gorzej czy lepiej ale bardziej skomplikowanie . Jeśli lepiej to nic tylko wykręcić rurki ,węże i ustawić je tak żeby olej sam ściekł , i tłoki w podobny sposób jesli dwu stronnego działania to odkręcić rurki węże i nim poruszać żeby tłoczysko wypchneło olej i zostawić go w takim położeniu żeby resztki oleju swobodnie spłyneły . A prostszy sposób to z tłoków tak jak wyżej pozbyć się starego oleju a z węży , rurek > podpiąć pod nowy ciągnik i powrót skierować do jakiegoś kanistra czy coś w tym rodzaju i podawać * dotąd nowy olej do tych przewodów aż zacznie lecieć czyściutki nowy olej do kanistra gdzie będziemy czymać powrót :) Takie moje pomysły . Napisz z pod jakiego znaku będzie nowy sprzęcik (pewnie spod znaku wierzgającego jelenia :P )Pozdrawiam
Hmm na MGR bierzesz ten ciągnik?

Edytowany przez Andrzej24871, 27 marzec 2011 - 16:09.

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.