yacenty

jaki olej do skrzyni?

Polecane posty

yacenty    3838

Witam, jestem na kupnie ciągnika - nie wiem jeszcze czy nowego czy uzywanego - w tym momencie to nie ma znaczenia. Jaki olej lejecie do skrzyni biegów (co za tym idzie do hydrauliki zewnetrznej) ciągników? Jaki do skrzyni zwykłej? jaki do skrzyni z 4/6 biegami pod obciążeniem a jaki do bezstopniówki? Ile tak mniej wiecej oleju wchodzi do skrzyni w ciagnikach klasy JD, DF czy MF? Z góry dzięki za pomoc


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Tutaj coś z informacji o oleju się znajdzie: MF 5435 - Agrofoto.pl Forum - strona 2 olej do skrzyni - Agrofoto.pl Forum John Deere 7710 - Agrofoto.pl Forum Myślę, że oprócz przeglądnięcia tych linków dobrze byłoby zapytać właścicieli konkretnych modeli, o które chodzi autorowi tematu.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Też mam taki problem, mi do skrzyni 15/5 wchodzi 54 litry oleju, nie wiem jakiego dolac :rolleyes: Miałem wymienic ale to koszt ponad 1000zł. Fusch ma specjalną linię do ciągników ale boję się zmieszac, najwyżej kiedyś wymienię :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek93    6

Ja do John deera ze skrzynią power quad leję olej Hydramot Fuchsa. wchodzi jakieś 120litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Ja do John deera ze skrzynią power quad leję olej Hydramot Fuchsa. wchodzi jakieś 120litrów

 

 

co za jaś ze wchodzi 120l do skrzyni?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do MF 36xx z dynashiftem wchodzi ok 80 litrów, wszyscy polecają BP Terrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

ja mam deutza agrotrona 6.45 145 km do skrzynia z hydrauliką jest połączona wchodzi 75 litrów oleju w serwisie polecili mi olej Fush Titan Hydromat 10w40

pamiętaj że zwolnice i przedni most tez troche wchodzi ale u mnie już inny olej tam szedł tylko nie pamiętam jaki ale był gęsty jak kisiel :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Kliknij dobierz olej i się dowiesz jaki olej do jakiego ciągnika.

My w nh tm mamy chyba ten sam olej do skrzyni jak i do silnika, do zwolnic idzie już inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

ja mam nalany do MF Mobilfluid 424 jest lepszy od bp terrac ale co za tym idzie droższy ale skrzynia chodzi elegancko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

sory w moim poprzednim poście nie dałem linka

Dobierz olej: Fuchs-Oil PL

Mamy u siebie fuchsa, od nowości i dalej na nim jeździmy, aby nie mieszać olejów to do skrzyni do zetora forterry wlaliśmy ten sam olej co w nh tm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Też mam taki problem, mi do skrzyni 15/5 wchodzi 54 litry oleju, nie wiem jakiego dolac :) Miałem wymienic ale to koszt ponad 1000zł. Fusch ma specjalną linię do ciągników ale boję się zmieszac, najwyżej kiedyś wymienię :rolleyes:

Czyli do tego "kiedyś" będziesz jeździł bez stanu oleju w skrzyni? Powodzenia :D Wymień całość, przecież JD podobno nie potrzebuje tak drogich olejów jak MF :)

 

ja mam nalany do MF Mobilfluid 424 jest lepszy od bp terrac ale co za tym idzie droższy ale skrzynia chodzi elegancko

Dlaczego lepszy? Terrac spełnia najnowsze dopuszczenie MF (1144) i skrzynie na nim też chodzą elegancko :)

 

Ten który podałeś ma bardzo niską lepkość, ma to oczywiście pewne plusy ale i minusy. Nie łapie sie on nawet w klasyfikacji SAE 90 gdzie minimalna lepkość w 100st.C to 13,5 mm2/s a ten ma ledwo 9,3 :) Zbyt mała lepkość może spowodować wystąpienie tarcia granicznego i szybsze zużycie czy nawet uszkodzenie zębów przekładni. Jednak widzę że posiada dopuszczenia MF, także spoko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Też mam taki problem, mi do skrzyni 15/5 wchodzi 54 litry oleju, nie wiem jakiego dolac :D Miałem wymienic ale to koszt ponad 1000zł. Fusch ma specjalną linię do ciągników ale boję się zmieszac, najwyżej kiedyś wymienię :rolleyes:

Wymienić - lepiej nie mieszać bo może się spienić i lipa, taniej olej wymienić w skrzyni niż ją potem naprawiać. Jak nie masz 1000 zł na zmianę oleju to trzeba było zostać przy zetorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

u mnie padło na to ze pierwsza wymiane robimy na podzespołach zalecanych przez JD i oleje i filtry prosto z serwisu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

i prawidłowo masz przynajmniej pewność że jest właściwym olejem zalany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

@yacenty oleje zalecam oryginalne czyli Hy Gard i Plus 50 ale filtry? Polecam Fleutgarda, za 60 % ceny oryginału masz dokładnie taki sam filtr. Ja biorę tylko do oleju silnikowego oryginał. Facet na miejsce pod drzwi mi przywozi, filtry powietrza też mają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

no i ok, dziś wymieniłem wszystkie płyny w Jaśku, wszystkie filtry tak aby mu dobrze u mnie było. Oleje jak i filtry lałem zalecane z JD, płyn do chłodzenia to zwykłe Petrygo


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Oj, może taki a może inny zachodni drogi olej, a i tak 9/10tych nieuświadomonych na agrofoto rolników leje do zachodnich ciągników do silnika turdus a do skrzyni orlen UTTO i też ciągniki pracują w polu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Wymienić - lepiej nie mieszać bo może się spienić i lipa, taniej olej wymienić w skrzyni niż ją potem naprawiać. Jak nie masz 1000 zł na zmianę oleju to trzeba było zostać przy zetorze

Nie o to chodzi że nie mam 1000zł, ale przecież moge wymienic po sezonie, o olej czyściutki, mój JD chodził już prawie rok w Polsce , więc jak handlarzowi się nic nie stało to i mu nic nie będzie jak zrobie 50mtg i wymienie na jesieni. A mało nie chodzi o to że jest mało, ale jest poniżej połowy pomiedzy minimum a maximum wiec jeszcze jest i to sporo, bo nawet nie spadło do minimum. A ja już bym chciał wymienic i silnikowy i przekładniowy razem na jesieni. Mi mieści się 54l.


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

ja dziś wymieniłem prawie 100l, w silniku był ładny, w skrzyni bardzo ładny, w zwolnicach i przednim moście to masakra, ale zmieniony i teraz bede spał spokojnie przez 1500mth


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A czemu nie poczekałeś do pierwszych prac polowych ? A jak rozgrzałeś olej w zwolnicach i przednim moście ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

nie czekałem bo nie wiedziałem czym jest zalany układ chłodzenia i ojciec ze tak powiem srał w gacie czy przypadkiem nie jest ustawione na np -5 st. C.

Teraz jest zalany na -35st C, wiec można spać w miare w miare spokojnie.

Jak rozgrzałem ciągnik? około godzine przed rozpoczęciem pracy pojechałem ciągnikiem na przejażdżkę - godzina w trasie i mam nadzieje ze sie zagrzał odpowiednio - tak mi też polecił koleś który później wymieniał mi olej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

No tak, ciągnik w Anglii mógł mieć rozcieńczony koncentrat, bo tam mrozów zbytnio nie ma, ( poza tym co teraz się dzieje, ale to sytuacja nienormalna w całej Europie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@yacenty mógłbyś mi napisać jaki to konkretnie olej i ile kosztował, byłbym wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj