Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stawiacz do beli na tylny tuz

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share POLKOP

POLKOP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 22:57

Stawiacz do beli na tylny tuz Niekiedy niemożna postawić beli w trzech i prosze o pomoc do stwożenia stawiacza bel na tylni tuz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stawiacz do beli na tylny tuz Dzisiaj, 23:54
  •  

#2 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 23:38

Stawiacz do beli na tylny tuz Stawiacz bel do owijarki metal fachu kosztuje nowy 550zł, więc nie widzę sensu konstruowania czegokolwiek, bo taniej to raczej ciężko będzie coś wykombinować. Można ten dodatek zamówić u każdego dilera Metal-fachu.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#3 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 09:22

Stawiacz do beli na tylny tuz kiedyś na allegro widziałem stawiarkę do bel, gość coś takiego wymyślił i opatentował.

Tutaj coś podobnego jak to co było w sprzedaży na allegro.

#4 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 13:22

Stawiacz do beli na tylny tuz lok19 a ten stawiacz od metal fachu pasował by to tekli sipmy?

#5 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 13:43

Stawiacz do beli na tylny tuz Nie wiem, trzeb byłoby oglądnąć coś takiego na placu, popytać się dilerów o to itp. Wiem, że do mojej Sokółki na pewno pasuje, choć gdy była kupowana nie było do nich jeszcze tych stawiaczy. Być może ktoś na af już to ma. Warto byłoby przeglądnąć galerię w tym celu. Owijarkę sipmy widziałem bardzo dawno temu na żywo. Wtedy miałem słabe pojęcie o jakichkolwiek maszynach rolniczych :rolleyes: .

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

#6 Share Arek175

Arek175

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 13:44

Stawiacz do beli na tylny tuz wsk125ccm ma coś takiego do beli Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Ursus 3512 & dziobak
a u mnie jeden robi takie ale samo poźomujące

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 13:53

Stawiacz do beli na tylny tuz W tym temacie chodzi o stawiacz do bel owiniętych, które mają być stawiane pionowo po zejściu z owijarki. Radzę uważniej czytać temat. Co do stawiacza warto zapytać @stasio1 , bo tego co on potrafi skonstruować, to tak od razu nikt nie skonstruuje. Wystarczy prześledzić tematy w których się wypowiada i obejrzeć jego wynalazki.

#8 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 17:04

Stawiacz do beli na tylny tuz Mamy coś takiego do dziobaka dorobione, wygląda to mniej więcej jak odwrócona litera T, gdzie stopka wchodzi w ramę od dziobaka, a przeczka jest zrobiona z rury o średnicy kilkunastu centymetrów. Podjeżdża się pod belę, opiera rurką o górną część belki i do tyłu w ten sposób belka się podnosi do pionu. Z racji tego, że czasem nie ma czasu na zakładanie tej przystawki, dziobiemy nieowiniętą belkę i nią stawiamy do pionu już owinięte belki tak jak przystawką. Szybko, łatwo i przyjemnie, tylko na patyki trzeba uważać.

Kilka belek zostawiliśmy nie postawionych do pionu w tym roku i poza spłaszczonym bokiem nie widać żadnej różnicy między belami leżącymi, a stojącymi.

#9 Share POLKOP

POLKOP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 18:25

Stawiacz do beli na tylny tuz Tez coś takiego zrobiłem, ale na śliskim np glinie bela ucieka i nie postawi sie albo sie folia porwie.

#10 Share piotr45

piotr45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 19:23

Stawiacz do beli na tylny tuz czy ma ktoś taki stawiacz do bel jak to wygląda w praktyce tzn z metal fach czy postawi on sam do pionu czy trzeba pomóc ręcznie

#11 Share krodnord

krodnord

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 12:19

Stawiacz do beli na tylny tuz worek typu big bag znapchanom koniczynom to najlepszy stawiacz do bel

??? popracuj nad czytelnością postów.

Edytowany przez andrzej2110, 25 grudzień 2010 - 13:02.
Cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 13:02

Stawiacz do beli na tylny tuz Stawiacz do bel

Tak wygląda stawiacz do bel. Powinien pasować do każdej owijarki. Mocuje się go 1 śrubą do podstawy stołu obrotowego owijarki, bo tam sa takie 2 płaskowniki z otworami. Jak nie ma to można przyspawać. Bela powinna stawiać się bez pomocy, wszystko zależy od tego jak ustawisz zderzak.