Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciagnik wybrać Fendt czy Deutz-Fahr

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin7795

marcin7795

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 22:24

Jaki ciagnik wybrać Fendt czy Deutz-Fahr Witam czy mogli byście mi pomóc wybrać ciągnik Fendt około 100km czy Deutz-Fahr też około 100km może być troche więcej chciałbym się dowiedzieć o spalanie, awarie, wagę można powiedzieć dane techniczne ten ciągnik będzie pracował w polu jak i z turem czyli transport. Z góry dziękuje za wypowiedzi:)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciagnik wybrać Fendt czy Deutz-Fahr Dzisiaj, 20:13
  •  

#2 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 22:42

Jaki ciagnik wybrać Fendt czy Deutz-Fahr przenosze

KS Falubaz

#3 Share marc28

marc28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 08:18

Jaki ciagnik wybrać Fendt czy Deutz-Fahr Ciężko te ciągniki porównac gdyż Fendt ma skrzynie bezstopniowa.
Ta skrzynie umozliwiam szersze wykorzystanie a co za tym idzie tansza prace
Silnik niby ten sam ale całkiem inny ( 4 zawory, wielopunktowy wtrysk paliwa, moc maksymalna przypada na 1700 obr).
Te silniki montuje tylko Fendt , DF ma inne.

Fendt rowniez jest drozszy teraz i pozniej - lokata kapitału
Myslie ze bedziemy pracowac ciagnikami ok 10 - 12 lat to przy sprzedazy Fendt bedzie duzo drozszy

DF to to samo co Same ( pewnie ten jest tanszy)
Duzo włoskiej elektroniki

#4 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 08:50

Jaki ciagnik wybrać Fendt czy Deutz-Fahr Agrofarm moim zdaniem nie jest ciągnikiem zaprojektowanym do intensywnej eksploatacji ( niechce urazić żadnych właścicieli )Agrotron K jest robiony we Włoszech ( chyba ) i gwarancji na niego udzielają tylko 12 miesięcy . Skrzynia zf t7100 serie 3 półbiegi pod obciązeniem ( troche mało) silnik jeśli wybierzesz model inny niż 430 to bedzie wtrysk na pompo wtryskach ( 430 ma CR) a tak to 2 zawory na cylinder, no i co najbardziej mnie zastanawia bo sam przymierzam się do kupna tylko że więkrzego modelu ( w moim przypadku AGRO.M 610) wewnętrzna recyrkulacja spalin :/ bardzo bym prosił niech sie ktoś wypowie: jak sie ma ta wew. rec. do sprawności energetycznej silnika ( bo mi sie wydaje że bedzie więcej palił) . Ja zdecydowanie polecam Fendta poprosty leprzy i tyle a wybór wiadomo pozostaje twój > Twoja kasa , jeśli bez problemów Cie stać na Fendta to niema sie nadczym zastanawiać ( moim zdaniem ) Pozdrawiam , przepraszam za ortografie
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#5 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 10:24

Jaki ciagnik wybrać Fendt czy Deutz-Fahr @marc28 fendt 310 ma po 2 zawory ma cylinder
@Andrzej24871 Według mnie wewnętrzna recylkulacja spalin to sprawia ze traktor mniej pali, gdyż to jest wykorzystanie energi ze spalin np. przez turbosprężarke.
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

#6 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 10:33

Jaki ciagnik wybrać Fendt czy Deutz-Fahr 310 vario ma 4 zawory na cylinder :rolleyes:

#7 Share przemo92

przemo92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 10:52

Jaki ciagnik wybrać Fendt czy Deutz-Fahr Jeżeli chcesz bezstopniową skrzynie zastanów się nad nowym Agrofarmem TTV nowosci DF

#8 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 08 styczeń 2010 - 22:54

Jaki ciagnik wybrać Fendt czy Deutz-Fahr nie ma takiego modelu jak Agrofarm TTV

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2010 - 22:57

Jaki ciagnik wybrać Fendt czy Deutz-Fahr Jest. ;) Zaprezentowano go w Hanoverze.

#10 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 23:18

Jaki ciagnik wybrać Fendt czy Deutz-Fahr google naprawdę nie gryzie... ;)

http://www.zugtier.i...arm-430-ttv.jpg

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#11 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 23:38

Silnik niby ten sam ale całkiem inny ( 4 zawory, wielopunktowy wtrysk paliwa, moc maksymalna przypada na 1700 obr).

no nie bardzo:
Speed at max. power (rpm) 1900 (www.fendt.com)

jak sie ma ta wew. rec. do sprawności energetycznej silnika ( bo mi sie wydaje że bedzie więcej palił).

masz racje sprawnosc jest mniejsza, ale i tak nie ma od tego ucieczki. sa silniki co spelniaja tier II bez egr?

@marc28 fendt 310 ma po 2 zawory ma cylinder
@Andrzej24871 Według mnie wewnętrzna recylkulacja spalin to sprawia ze traktor mniej pali, gdyż to jest wykorzystanie energi ze spalin np. przez turbosprężarke.

spaliny napedzaja turbosprezarke, ale nie ma znaczenia czy z egrem czy bez :P
recyrkulacja spalin ma na celu redukcje zwiazkow toksycznych ze spalin, okupione to musi byc wyzszym spalaniem. ale z tego co wiem uzytkownicy nie zauwazyli wiekszej zmiany w zuzyciu paliwa, po zablokowaniu zaworu (lubi sie zawiesic od nagaru), poza tym i tak nie dziala przy wyzszym obciazeniu, a przy malym zuzycie i tak jest niewielkie :D stad roznica niezauwazalna.

Jest. ;) Zaprezentowano go w Hanoverze.

ma juz ehr?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 styczeń 2010 - 07:59

Jaki ciagnik wybrać Fendt czy Deutz-Fahr Ma EHC czyli odpowiednik EHR. W wersji PL będą dwie skrzynie bezstopniowa i z trzema biegami PS(prawdopodobnie z serii K). TTV będzie przekazywał moc mechanicznie i będzie miał hamulec hydrauliczny. Podnośnik ma mieć udźwig 5300kg, a hydrauliki maks. 4 wyjścia.

#13 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 08:57

Jaki ciagnik wybrać Fendt czy Deutz-Fahr o prosze nie gadaj, ze jeszcze ze sterowaniem elektrohydraulicznym hydrauliki zewnetrznej?

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 styczeń 2010 - 09:12

Jaki ciagnik wybrać Fendt czy Deutz-Fahr Kabina owego Agrofarma ttv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 10:54

Witam czy mogli byście mi pomóc wybrać ciągnik Fendt około 100km czy Deutz-Fahr też około 100km może być troche więcej chciałbym się dowiedzieć o spalanie, awarie, wagę można powiedzieć dane techniczne ten ciągnik będzie pracował w polu jak i z turem czyli transport. Z góry dziękuje za wypowiedzi:)

To ma być nowy traktor??Jeżeli tak to 310,dane techniczne:
http://www.korbanek....techniczne.html

Dodaj odpowiedź