Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomózcie wybrać!

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotttrek

piotttrek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 19:36

Pomózcie wybrać! Witam. W najblizszym czasie planujemy zakupić pług obrotowy. Bedzie on współpracowal z JD 3650(116km).
Ziemie przeważnie IIIklasy. Zabezpieczenia kołkowe odpadają. Jakie Wy doradzacie? Lepiej żeby byl wyposażony w przedpłóżki czy ścinacze skib? Cena do 14000 zł. Czekam na sensowne odpowiedzi :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomózcie wybrać! Dzisiaj, 04:31
  •  

#2 Share kamil021

kamil021

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 20:12

Pomózcie wybrać! Ja bym ci polecił pług KVERNELANDA z przedpłużkami i na resorze mój sąsiad ma coś podobnego do tego

KVERNELAND
ciąga go Lamborghini 95km i na pewno lepiej orze i kryje o polskiego Ibisa

#3 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 20:21

Pomózcie wybrać! Akurat ja sprzedaję raczej tylko z zabezpieczeniem śrubowym bo koło mnie nie ma kamieni i resorowy trudno sprzedać .Firma to według uznania kverneland, lżej idzie overum czy agrolux,kuhn też dobry pług.Do twojego JD to taki 4x40cm wystarczy.Ze ścinaczami jest mniej problemów ale pług lepiej kryje jak ma przedpłużki.

#4 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 01 styczeń 2010 - 20:22

Pomózcie wybrać! Najlepiej żeby miał i przedpłużki i ścinacze ja mam tak w swoim i jestem zadowolony jak orze np po buraczku czy cebuli to orze bez przedpłużków a jak np orze po zbożu i pole jest zbożem porośnięte to już np nie gruberuję tylko opuszczam przedpłużki i heja na przód a co do pługa to doradzam jakiegoś Kverenlanda cztero skibowego aczkolwiek może i być 5 skibowy sąsiad ma JD 6610 i orze ibisem 4+1 40cm na skibę i ziemie ma od II do IV równe i orze około 27 cm w zależności od pola no i radzi sobie dobrze z tym pługiem a więcej niech się wypowiedzą Ci którzy mają taki ciągnik
Zetor i tylko Zetor

#5 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 20:30

Pomózcie wybrać! no to przesadziles z tymi 5 skibami :rolleyes: do takiego JD w zupelnosci 4x40 starczy, nawet tego bedzie czul. cos takiego PŁUG OBROTOWY KVERNELAND 16" (858939900) - Aukcje internetowe Allegro lub KVERNELAND- pług obracalny 14" OKAZJA!!!! (859341272) - Aukcje internetowe Allegro
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#6 Share piotttrek

piotttrek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 20:36

Pomózcie wybrać! Pracował z ibisem rozstawionym 42cm na korpus i bylo idealnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 20:40

Pomózcie wybrać! ja bym proponował do niego ług 4*45 z rególowaną szerokoscia orki (zawsze mozna zmiejszyć w zalezności od warunków) ja w swoil opalu 110 mam przedpłużki ale uważam że ścinacze to lepsze rozwiazanie ponieważ wynika to (wg mnie) z dośc małej odległości między korpusami pług potrafi sie zabijac resztkami pożniwnymi np... pozatym ścinacze jest to tańszy interes
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

#8 Share Arek175

Arek175

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 20:49

Pomózcie wybrać! Moim zdaniem kolega Heniuś pokazał dobre pługi z ścinaczami kvernelanda przedpłużki aby to jest dodatkowe obciążenie ciągnika a pług ze ścinaczami też dobrze zakrywa

#9 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 01 styczeń 2010 - 20:57

Pomózcie wybrać!

no to przesadziles z tymi 5 skibami :rolleyes: do takiego JD w zupelnosci 4x40 starczy, nawet tego bedzie czul. cos takiego PŁUG OBROTOWY KVERNELAND 16" (858939900) - Aukcje internetowe Allegro lub KVERNELAND- pług obracalny 14" OKAZJA!!!! (859341272) - Aukcje internetowe Allegro

no wiesz ja nie wiem czy te starsze modele sobie poradzą z takim pługiem ale u sąsiada ma JD 115KM i śmiga z taka piątką jak chcesz to mogę Ci fotki pokazać
Zetor i tylko Zetor

#10 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 20:58

Pomózcie wybrać! Trochę nie rozumiem niektórych ,przecież nie tylko szerokość orki wpływa na szybszą pracę pługiem .O wiele więcej można zaorać pługiem o mniejszej szerokości skiby, a z długą odkładnią do szybkiej orki zwiększając prędkość ciągnika np.o 5-7km/h.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Łukash

Łukash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 21:59

Pomózcie wybrać! Ja bym proponował pottingera servo 35 na zabez. hydraulicznym, chyba jeden z najlepszych pługów względem jakości i ceny.