Zaloguj się, aby obserwować  
piotttrek

Pomózcie wybrać!

Polecane posty

piotttrek    94

Witam. W najblizszym czasie planujemy zakupić pług obrotowy. Bedzie on współpracowal z JD 3650(116km).

Ziemie przeważnie IIIklasy. Zabezpieczenia kołkowe odpadają. Jakie Wy doradzacie? Lepiej żeby byl wyposażony w przedpłóżki czy ścinacze skib? Cena do 14000 zł. Czekam na sensowne odpowiedzi :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil021    3

Ja bym ci polecił pług KVERNELANDA z przedpłużkami i na resorze mój sąsiad ma coś podobnego do tego

 

KVERNELAND

ciąga go Lamborghini 95km i na pewno lepiej orze i kryje o polskiego Ibisa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Akurat ja sprzedaję raczej tylko z zabezpieczeniem śrubowym bo koło mnie nie ma kamieni i resorowy trudno sprzedać .Firma to według uznania kverneland, lżej idzie overum czy agrolux,kuhn też dobry pług.Do twojego JD to taki 4x40cm wystarczy.Ze ścinaczami jest mniej problemów ale pług lepiej kryje jak ma przedpłużki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

Najlepiej żeby miał i przedpłużki i ścinacze ja mam tak w swoim i jestem zadowolony jak orze np po buraczku czy cebuli to orze bez przedpłużków a jak np orze po zbożu i pole jest zbożem porośnięte to już np nie gruberuję tylko opuszczam przedpłużki i heja na przód a co do pługa to doradzam jakiegoś Kverenlanda cztero skibowego aczkolwiek może i być 5 skibowy sąsiad ma JD 6610 i orze ibisem 4+1 40cm na skibę i ziemie ma od II do IV równe i orze około 27 cm w zależności od pola no i radzi sobie dobrze z tym pługiem a więcej niech się wypowiedzą Ci którzy mają taki ciągnik


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

ja bym proponował do niego ług 4*45 z rególowaną szerokoscia orki (zawsze mozna zmiejszyć w zalezności od warunków) ja w swoil opalu 110 mam przedpłużki ale uważam że ścinacze to lepsze rozwiazanie ponieważ wynika to (wg mnie) z dośc małej odległości między korpusami pług potrafi sie zabijac resztkami pożniwnymi np... pozatym ścinacze jest to tańszy interes


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek175    1

Moim zdaniem kolega Heniuś pokazał dobre pługi z ścinaczami kvernelanda przedpłużki aby to jest dodatkowe obciążenie ciągnika a pług ze ścinaczami też dobrze zakrywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

no to przesadziles z tymi 5 skibami :rolleyes: do takiego JD w zupelnosci 4x40 starczy, nawet tego bedzie czul. cos takiego PŁUG OBROTOWY KVERNELAND 16" (858939900) - Aukcje internetowe Allegro lub KVERNELAND- pług obracalny 14" OKAZJA!!!! (859341272) - Aukcje internetowe Allegro

 

no wiesz ja nie wiem czy te starsze modele sobie poradzą z takim pługiem ale u sąsiada ma JD 115KM i śmiga z taka piątką jak chcesz to mogę Ci fotki pokazać


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Trochę nie rozumiem niektórych ,przecież nie tylko szerokość orki wpływa na szybszą pracę pługiem .O wiele więcej można zaorać pługiem o mniejszej szerokości skiby, a z długą odkładnią do szybkiej orki zwiększając prędkość ciągnika np.o 5-7km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukash    5

Ja bym proponował pottingera servo 35 na zabez. hydraulicznym, chyba jeden z najlepszych pługów względem jakości i ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj