Wojtks

Jaki agregat+siewnik

Polecane posty

Wojtks    0

Witam

Kupiłem niedawno ciągnik Deutz Fahr DX110 102km i potrzebuje do niego siewnik z jakimś agregatem posiadam siewnik amazona d7 2,5m ale do niego taki troche za mały. Mógłby mi ktoś coś polecic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Najlepiej byłoby gdzieś kupić agregat do tego siewnik o szer.2,5m, skompletować obydwie rzeczy, a potem sprzedać(najpierw ale spróbować sprzedać siewnik i kupić 3m najlepiej też amazone, względnie nordsten, stegsted albo fiona).


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Polecam siewnik Nordsten (bo go mam) jest to bardzo dobry siewnik, nie zapycha się, pojemna skrzynia, tylko ja mam w stanie jak nowy z 2000roku. Ile $ chcesz na to przeznaczyc i jakie masz ziemie?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

szukasz nowego czy używanego?? i w jakich pieniądzach?? agregat czynny czy bierny??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Tak na 3m to 100KM to trochę mało ale jak musi być 3m to tylko rototiler aktywny agregat który pracuje na zasadzie glebogryzarki do niego potrzeba 100-120 KM.Mam taki kupiony w niemczech ale przywiozę go gdzieś luty marzec ,teraz mam trochę dwuipólmetrówek.Ten rotacyjny to jest maszyna bardzo ładnie pracująca w polu i mało awaryjna w przeciwieństwie do cyklotilera,który uprawia pole minimalnie równiej a ma ok.30szt łożysk.Dobrym rozwiązaniem byłby też 2,5m skoro masz już dobry siewnik.Nie piszesz o wielkości gosp. i klasie ziemi bo może te 0,5m to byłoby tylko parę godzin siewu więcej rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

widze reklama chndlowa na af kwitnie.. wszystko zalezy od rodzaju ziemi jakie posiada ja osobicie odradzam rototiler to na polu robi dosłownie pył a to też nie jest dobre dla ziemi chyba ze na 1-2 klasie gleby, ewentualnie glina i ciekie w uprawie ... brona wirnikowa jest wystaczajaca na polskie warunki glebowe w wiekszoci kraju... jełśi ma być to bierny to tylko i wyłącznie 3m aktywny również 3m wydaje mis ie ze bezie optymalny... jaki masz teren? górzysty czy płaski i jaka klasa gleb?


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Polecam siewnik Nordsten (bo go mam) jest to bardzo dobry siewnik, nie zapycha się, pojemna skrzynia, tylko ja mam w stanie jak nowy z 2000roku. Ile $ chcesz na to przeznaczyc i jakie masz ziemie?

Nie zapycha się bo ma większą przerwę pomiędzy redlicami niż poznaniak :rolleyes:

też poleca nordstena posiadam go kilka lat i zero awarii sprawuje się bardzo dobrze :D

Jeśli chodzi o agregat to to musisz podać jakie masz gleby wtedy spróbujemy coś doradzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

A czemu miałoby Ci zapychac? siewników jest wiele, i niema jakis duzych roznic miedzy nimi, ewentualnie sciezki znaczniki i te bajery a co do agregatu to ma byc to bierny, czy aktywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A tu się mylisz, ja miałem poznaniak 2.7m 87 jak nówkę i powiem że jest dzień do nocy podług Nordstena.

-większa skrzynia zasypowa

-szerokie oponki

-automat od przełączania znaczników

-jeśli opuścisz siewnik w miejscu to się nie zapcha jak poznaniak

-idzie nawet jak jest dużo perzy, prawie jak talerzowy

-automat od podnoszenia rurek, dzięki czemu "nie ma siania na kupę"

-skrzynia ocynk

-lepsze zagarniacze

i jeszcze pare plusów które znane są posiadaczą :rolleyes:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

poznaniaki to wogóle gówno,szczególnie te z lat 80-90 wiem bo miałem teraz mam hassie i choć ma już swoje lata i przydałby sie nowy to nie mogę narzekać na jakość wysiewu bo tym dorównuje nowym siewnikom krajowym,co do rototilera to on nadaje się na ciężkie ziemie a nie piachy ,a jego przeznaczeniem był również siew bezpośredni.a roto ma większe zapotrzebowanie niż cyklotiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Iron troszkę się nie znasz rotacyjny agregat dużo lżej się ciągnie od cyklotilera głównie dlatego że wał z zębami popycha traktor i zęby są zamontowane spiralnie i stawiają mniejszy opór a w cyklo zęby chodzą prostopadle do kierunku jazdy i wszystkie jednocześnie stawiają pełny opór.Zresztą fabryki podają 3m rototiler zapotrzebowanie mocy 100-120KM a cyklotiler 120-150KM.Uprawiam i takim i takim. W uprawie na polu nie ma większych różnic w wyglądzie i doprawieniu gleby tylko w cyklo przeważnie jest włuka pomiędzy agregatem a wałem która potrzebuje parę koni ale wyrównuje idealnie.Gdy nie ma tej listwy uprawa jednym i drugim wygląda identycnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcik711    0

Witam ja posiadam nordstena do 4 lat i w porównaniu do poznaniaka to códo.Poznaniaka nie chc znać .Agregat posiadam rabewerka 3m bierny i ciągam go jd 82koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

po pierwsze uprawiasz na kilka cm. a nie wykonujesz agregatem spulchnienia gleby na kilkanaście cm . ,cyklo ma zapotrzebowanie na moc na 1metr ok 30-40 km,a po za tym przy aktywnych liczy się moc na WOM bo pociągnąć go to już pestka no chyba żę masz krótkie noże lub zle ustawisz i przepychasz tone ziemi to wtedy faktycznie roto lżej,co do włoki to masz rację żę stawia opór ale przy prawidłowej reg. nie jest duży.dodam że ciągałem 3m.zestaw zetorem 8111 i wiem co znaczy poprawna regulacja i opory stawiane przez maszynę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Witam

Kupiłem niedawno ciągnik Deutz Fahr DX110 102km i potrzebuje do niego siewnik z jakimś agregatem posiadam siewnik amazona d7 2,5m ale do niego taki troche za mały. Mógłby mi ktoś coś polecic?

 

jeśli szukasz sprzętu na lżejsze ziemie, to ja poleciłbym agregat uprawowy bierny, np. ARES 2L/R + do tego siewnik Poznaniak. Szerokość robocza 3m, spokojnie sobie ten ciągnik poradzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtks    0

mam 35h

klasa ziemi 3-4 glina borowina (szczególnie na jesieni jest ciężka w uprawie po wyoraniu tworzą się bryły)

teren częściowo pochyły i górzysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

To tylko agregat aktywny z wałem packera i ja bym radził szer. 2,5m w trzymetrowym szczególnie w borowinie będzie za ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtks    0

znalazłem niedaleko agregat wirnikowy amazone z hydropakiem,wałem packera i siewnikiem amazone 3m i nie jestem pewien czy mój cięgnik sobie z tym da rade facet co sprzedaje powiedział że powinien dać co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

ja mysle ze jak kazdy handlarz chce ci wcisnac to co ma akurat na placu a pozniej ty sie musisz z tym meczyc ;)

spróbuj wziasc to na test - posiej ze 2-3ha i wtedy sam sobie odpowiesz.

ciagnik ciągnikowi nie równy, ziemia ziemi ie równa i tak czasem bedzie tak, ze ciagnik 80km pojdzie z jakas maszyna a u innego 110km bedzie za mało.

U mnie w najbliższej okolicy 3m aktywne sprzęty ciągaja następujące ciągniki: DF 165, JD 6830, NH 6070 - 2.5 ciagał gość DFem 87 ale tylko rok go widziałem w takim zestawie - w tym roku już mu siali usługowo tym NH 6070


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam siewnik Meprozet. Kupiłem go w 2009r nowego zasiałem ponad 50ha i wszystko jest OK. Duża skrzynia jest dobrze usytuowana i wygodna do zasypu. Jest to 2.7m. Czytałem gdzieś tu, że poznaniaki to "gówna"-Ja miałem poznaniaka z 1972r. Sprzedałem go za 2,5k. Wszystko w oryginale, 0 rdzy i pogięć. Tyle czasu co wytrzymał stary poznaniak nie wytrzyma żaden siewnik!


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

I tu się mylisz, tyle ile ty masz ziemi to zachodzinie siewniki sieją dziennie w sezonie i gwarantuje Ci że bedą w lepszym stanie niż te polskie co obsiewają mnałe ilosci hektarów ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

polecam obsiac jakis kawałek pola normalnym siewnikiem

uzyskasz poznaniakiem z lat 80 takie wschody? http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=93379

nie wydaje mi się, mielismy poznaniaka 30 lat tak więc wiem o czym mówie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

moj 10 letni siewnik kosztował więcej jak nowy meprozet - coś w tym musi byc co nie?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj