Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki agregat+siewnik

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Wojtks

Wojtks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 18:16

Jaki agregat+siewnik Witam
Kupiłem niedawno ciągnik Deutz Fahr DX110 102km i potrzebuje do niego siewnik z jakimś agregatem posiadam siewnik amazona d7 2,5m ale do niego taki troche za mały. Mógłby mi ktoś coś polecic?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki agregat+siewnik Dzisiaj, 15:37
  •  

#2 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 19:03

Jaki agregat+siewnik Najlepiej byłoby gdzieś kupić agregat do tego siewnik o szer.2,5m, skompletować obydwie rzeczy, a potem sprzedać(najpierw ale spróbować sprzedać siewnik i kupić 3m najlepiej też amazone, względnie nordsten, stegsted albo fiona).

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#3 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 01 styczeń 2010 - 19:16

Jaki agregat+siewnik Polecam siewnik Nordsten (bo go mam) jest to bardzo dobry siewnik, nie zapycha się, pojemna skrzynia, tylko ja mam w stanie jak nowy z 2000roku. Ile $ chcesz na to przeznaczyc i jakie masz ziemie?
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 19:53

Jaki agregat+siewnik ja mam siewnik isaria i też nie narzekam;)

#5 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 19:55

Jaki agregat+siewnik szukasz nowego czy używanego?? i w jakich pieniądzach?? agregat czynny czy bierny??
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#6 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 20:12

Jaki agregat+siewnik Tak na 3m to 100KM to trochę mało ale jak musi być 3m to tylko rototiler aktywny agregat który pracuje na zasadzie glebogryzarki do niego potrzeba 100-120 KM.Mam taki kupiony w niemczech ale przywiozę go gdzieś luty marzec ,teraz mam trochę dwuipólmetrówek.Ten rotacyjny to jest maszyna bardzo ładnie pracująca w polu i mało awaryjna w przeciwieństwie do cyklotilera,który uprawia pole minimalnie równiej a ma ok.30szt łożysk.Dobrym rozwiązaniem byłby też 2,5m skoro masz już dobry siewnik.Nie piszesz o wielkości gosp. i klasie ziemi bo może te 0,5m to byłoby tylko parę godzin siewu więcej rocznie.

#7 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 20:44

Jaki agregat+siewnik widze reklama chndlowa na af kwitnie.. wszystko zalezy od rodzaju ziemi jakie posiada ja osobicie odradzam rototiler to na polu robi dosłownie pył a to też nie jest dobre dla ziemi chyba ze na 1-2 klasie gleby, ewentualnie glina i ciekie w uprawie ... brona wirnikowa jest wystaczajaca na polskie warunki glebowe w wiekszoci kraju... jełśi ma być to bierny to tylko i wyłącznie 3m aktywny również 3m wydaje mis ie ze bezie optymalny... jaki masz teren? górzysty czy płaski i jaka klasa gleb?
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

#8 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 20:52

Jaki agregat+siewnik Agregat uprawow - siewny agromaszu - 10tys
siewnik meprozet 3m - 11 ys

#9 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 22:23

Jaki agregat+siewnik

Polecam siewnik Nordsten (bo go mam) jest to bardzo dobry siewnik, nie zapycha się, pojemna skrzynia, tylko ja mam w stanie jak nowy z 2000roku. Ile $ chcesz na to przeznaczyc i jakie masz ziemie?

Nie zapycha się bo ma większą przerwę pomiędzy redlicami niż poznaniak :rolleyes:
też poleca nordstena posiadam go kilka lat i zero awarii sprawuje się bardzo dobrze :D
Jeśli chodzi o agregat to to musisz podać jakie masz gleby wtedy spróbujemy coś doradzić :)

#10 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 23:32

Jaki agregat+siewnik A czemu miałoby Ci zapychac? siewników jest wiele, i niema jakis duzych roznic miedzy nimi, ewentualnie sciezki znaczniki i te bajery a co do agregatu to ma byc to bierny, czy aktywny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 02 styczeń 2010 - 11:36

Jaki agregat+siewnik A tu się mylisz, ja miałem poznaniak 2.7m 87 jak nówkę i powiem że jest dzień do nocy podług Nordstena.
-większa skrzynia zasypowa
-szerokie oponki
-automat od przełączania znaczników
-jeśli opuścisz siewnik w miejscu to się nie zapcha jak poznaniak
-idzie nawet jak jest dużo perzy, prawie jak talerzowy
-automat od podnoszenia rurek, dzięki czemu "nie ma siania na kupę"
-skrzynia ocynk
-lepsze zagarniacze
i jeszcze pare plusów które znane są posiadaczą :rolleyes:
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#12 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 21:09

Jaki agregat+siewnik poznaniaki to wogóle gówno,szczególnie te z lat 80-90 wiem bo miałem teraz mam hassie i choć ma już swoje lata i przydałby sie nowy to nie mogę narzekać na jakość wysiewu bo tym dorównuje nowym siewnikom krajowym,co do rototilera to on nadaje się na ciężkie ziemie a nie piachy ,a jego przeznaczeniem był również siew bezpośredni.a roto ma większe zapotrzebowanie niż cyklotiler

#13 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 22:42

Jaki agregat+siewnik Iron troszkę się nie znasz rotacyjny agregat dużo lżej się ciągnie od cyklotilera głównie dlatego że wał z zębami popycha traktor i zęby są zamontowane spiralnie i stawiają mniejszy opór a w cyklo zęby chodzą prostopadle do kierunku jazdy i wszystkie jednocześnie stawiają pełny opór.Zresztą fabryki podają 3m rototiler zapotrzebowanie mocy 100-120KM a cyklotiler 120-150KM.Uprawiam i takim i takim. W uprawie na polu nie ma większych różnic w wyglądzie i doprawieniu gleby tylko w cyklo przeważnie jest włuka pomiędzy agregatem a wałem która potrzebuje parę koni ale wyrównuje idealnie.Gdy nie ma tej listwy uprawa jednym i drugim wygląda identycnie.

#14 Share rafcik711

rafcik711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 11:01

Jaki agregat+siewnik Witam ja posiadam nordstena do 4 lat i w porównaniu do poznaniaka to códo.Poznaniaka nie chc znać .Agregat posiadam rabewerka 3m bierny i ciągam go jd 82koni

#15 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 15:00

Jaki agregat+siewnik po pierwsze uprawiasz na kilka cm. a nie wykonujesz agregatem spulchnienia gleby na kilkanaście cm . ,cyklo ma zapotrzebowanie na moc na 1metr ok 30-40 km,a po za tym przy aktywnych liczy się moc na WOM bo pociągnąć go to już pestka no chyba żę masz krótkie noże lub zle ustawisz i przepychasz tone ziemi to wtedy faktycznie roto lżej,co do włoki to masz rację żę stawia opór ale przy prawidłowej reg. nie jest duży.dodam że ciągałem 3m.zestaw zetorem 8111 i wiem co znaczy poprawna regulacja i opory stawiane przez maszynę

#16 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 924 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 21:08

Jaki agregat+siewnik

Witam
Kupiłem niedawno ciągnik Deutz Fahr DX110 102km i potrzebuje do niego siewnik z jakimś agregatem posiadam siewnik amazona d7 2,5m ale do niego taki troche za mały. Mógłby mi ktoś coś polecic?

jeśli szukasz sprzętu na lżejsze ziemie, to ja poleciłbym agregat uprawowy bierny, np. ARES 2L/R + do tego siewnik Poznaniak. Szerokość robocza 3m, spokojnie sobie ten ciągnik poradzi :)

#17 Share Wojtks

Wojtks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 18:09

Jaki agregat+siewnik mam 35h
klasa ziemi 3-4 glina borowina (szczególnie na jesieni jest ciężka w uprawie po wyoraniu tworzą się bryły)
teren częściowo pochyły i górzysty

#18 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 19:12

Jaki agregat+siewnik To tylko agregat aktywny z wałem packera i ja bym radził szer. 2,5m w trzymetrowym szczególnie w borowinie będzie za ciężko.

#19 Share Wojtks

Wojtks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 25 styczeń 2010 - 14:54

Jaki agregat+siewnik znalazłem niedaleko agregat wirnikowy amazone z hydropakiem,wałem packera i siewnikiem amazone 3m i nie jestem pewien czy mój cięgnik sobie z tym da rade facet co sprzedaje powiedział że powinien dać co o tym myślicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9689 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 25 styczeń 2010 - 21:04

Jaki agregat+siewnik ja mysle ze jak kazdy handlarz chce ci wcisnac to co ma akurat na placu a pozniej ty sie musisz z tym meczyc ;)
spróbuj wziasc to na test - posiej ze 2-3ha i wtedy sam sobie odpowiesz.
ciagnik ciągnikowi nie równy, ziemia ziemi ie równa i tak czasem bedzie tak, ze ciagnik 80km pojdzie z jakas maszyna a u innego 110km bedzie za mało.
U mnie w najbliższej okolicy 3m aktywne sprzęty ciągaja następujące ciągniki: DF 165, JD 6830, NH 6070 - 2.5 ciagał gość DFem 87 ale tylko rok go widziałem w takim zestawie - w tym roku już mu siali usługowo tym NH 6070

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Dodaj odpowiedź