Skocz do zawartości

Zdjęcie

pług akpil do John deere 5820

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michalfarmer

michalfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 16:49

pług akpil do John deere 5820 Witam.. jestem własnie przed wyborem pługa do jd5820 i pojawił sie problem jaki pług optymalny dobrac.. znalazłem pług obrotowy akpil km80 który ma regulacie orki od 28-44cm który wazy 1160kg jak myslicie czy mój ciagnik sibie z nim poradzi?? gleby mam dosć lekkie w uprawie i przy tym dosc równy teren.. czy może szukac cos uzywanego sprowadzanego?? w mojej okolicy wszystko to co z importu to nadaje sie tylko do remontu.. pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pług akpil do John deere 5820 Dzisiaj, 05:03
  •  

#2 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 19:02

pług akpil do John deere 5820 przenosze

KS Falubaz

#3 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 01 styczeń 2010 - 19:14

pług akpil do John deere 5820 Przy rozstawie pługa 40cm myślę ze powinien dać rade,choć może mieć trochę ciężko.Czy przy tym KM80 jest mozliwość odkręcenia 4 korpusu??
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 01 styczeń 2010 - 22:07

pług akpil do John deere 5820 Witam my posiadamy ten pług .Dużo nie mogę Ci o nim powiedzieć bo zaorał 8ha po burakach,na razie jesteśmy zadowoleni,mamy na maxa rozstawiony czyli 4*44=176cm.Mamy dosyć ciężkie ziemie i Farmer dawał rade więc John na pewno da rade a jak nie to zmniejszysz rozstaw na korpus np.36cm
Pozdrawiam :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share piehu

piehu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 22:36

pług akpil do John deere 5820 Powiem tak:
Mam 5820 i pług Kuhn Master 102 NSH 3+1
Jak nie miałem pługa pożyczyłem pług zagonowy 4 skibowy akpila od kuzyna, orka pod oziminę po kukurydzy po talerzówce. 3,5 ha orałem 3 dni bo zrywałem śruby albo co gorsza wyginałem lemiesze. Po skończeniu dłuta lemieszy do wymiany a były nowe. Tyle moich doświadczeń z Akpilem.
Co do obrotówki ja ciągam 3 korpusy bo 4 tylko do podorywek i to z pełnym obciążeniem przodu i ostrożną jazdą bo unosi przód ciągnika. Orkę robie w 3 korpusach na rozstawie 40cm miejscami na B1 ledwo idzie przez glinę więc z 4 korpusami u mnie nie dałby rady.
Nie znam tego Akpila co chcesz kupić ale jak nie ma odczepianego 4 korpusu to może być ciężko z unoszeniem.
Moj John 4 korpusów w miejscu z ziemi nie wyciągnie (chyba że z piachu) a tylko w biegu.
Takie jest moje zdanie ale może to ja szukam „złota” w polu i „kopie” głębiej jak potrzeba.
Mam nadzieje ze dałem ci trochę do myślenia. Lepiej niech cię trochę głowa od tego poboli niż masz żałować że dokonałeś złego wyboru.