Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zabić byka??

132 odpowiedzi na ten temat

#61 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 09:50

Jak zabić byka?? To była rzeźnia i masarnia mieli własna wędzarnie robili rożne wyroby rozwozili to na sklepy ale także można było kupić w zakładzie co się chciało świadczyli także ubój usługowy dla prywatnych rolników i dla większych zakładów masarskich

Małorolny jestem. (106ha)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak zabić byka?? Dzisiaj, 21:18
  •  

#62 Share rzeznik45678

rzeznik45678

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 16:59

Jak zabić byka?? Czyli to były takie zakłady mięsne z ubojem i wyrobami tak????
A tam pracowało się na zmiany??
A wy tam żadnych kobiet nie zatrudnialiście???
A uczniów mieliście??? :)

#63 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 styczeń 2010 - 20:20

Jak zabić byka?? Ja to bym wziął siekierkę obuchem w tył głowy przypierdo*** i nóż krew spuścić i ok

#64 Share rzeznik45678

rzeznik45678

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 20:29

Jak zabić byka?? To weź tak zrób walnij go w łeb i napiszesz czy zdołałeś wbić nóż czy uciekłeś :)

#65 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 20:35

Jak zabić byka?? Nie pracowaliśmy na zmiany załadunek był w nocy wiadomo do załadunku było nas przeważnie 4 lub 5 było 2 od rozbioru i nieraz 2 kierowców rzeźnicy mieli przeważnie na 7 kobiety tez były one pracowały na jelitach załącznikach były tez na myjce wiadomo byli tez kierowcy konserwator maszyn i mechanicy uczniów żadnych nie było unas była stała ekipa i zgrana chłopaki się dogadywali jak jednemu coś nie szło to jeden drugiemu pomagał aby tylko nie zatrzymać maszyn wiadomo awarie się zdarzały nawęd wypadki były najgorszym wypadkiem było jak lekarz zawisnął na wieszaku do podrobów

#66 Share rzeznik45678

rzeznik45678

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 06:30

Jak zabić byka?? hehe z tym lekarzem dobre :)
A mieliście radykał czy młotem zabijaliście????
A jeżeli mieliście to ile jeden czy dwa?????
A ty zabijałeś byka radykałem????
Ciężko jest utrzymać go w ręce???????

#67 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 12:19

Jak zabić byka?? Unas bydło zabijali radykałem był jeden radyał wiadomo nieraz było ze po jednym strzale nie padał trza było poprawić mu jeszcze a były przypadki ze po 5 dopiero padał. Radykal nie jest ciężki. U nas jak bydło było w klatce głowa była nieruchoma wiec bez problemu można było strzelić ja osobiście nie strzelałem, zawsze przy ubiciu był lekarz wiec musiał to robić rzeźnik

#68 Share rzeznik45678

rzeznik45678

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 16:17

Jak zabić byka?? A gdy przywieziono zwierzęta to one z auta były zwalone do chlewa, taaak????
I potem z chlewa szły takim korytarzem po czym wchodziły do tej klatki i były zabijane takk???
A w tym chlewie bydło było wiązane czy luzem chodziło???

Masz może e-meila?????
To byśmy popisali....
Jeszcze raz sorry że taki ciekawy jestem ale po prostu interesuje się tym, trochę się na tym znam i chciałbym popisać z kimś co się na tym zna a nie... :)

#69 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2010 - 17:20

Jak zabić byka?? Możesz go zrzucić z dachu, odciąć głowę piłą spalinową lub wykorzystać świąteczne petardy. Dobrze jest uwiecznić to na filmie i pokazać go na portalu sadystycznym, gdyż można tam spotkać osoby o podobnym hobby, ale większym doświadczeniu, co z pewnością przyda się w pogłębianiu wiedzy o tak fascynującej czynności.

#70 Share rzeznik45678

rzeznik45678

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 17:37

Jak zabić byka?? No bo ty na pewno na tym portalu już byleś i to nie raz, wynika to z twojej wypowiedzi.
Powiem krótko: w du*** byłeś gó**** widziałeś....

PS. rzeźnik to jest zaje*isty zawód każdy gada ze to jest pojebane ale kiełbasy i mięso każdy chce jeść ale w końcu zabraknie ludzi którzy będą to robić...

Edytowany przez andrzej2110, 05 styczeń 2010 - 17:42.
cenzura

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2010 - 17:43

Jak zabić byka??

hehe z tym lekarzem dobre :)
A mieliście radykał czy młotem zabijaliście????
A jeżeli mieliście to ile jeden czy dwa?????
A ty zabijałeś byka radykałem????
Ciężko jest utrzymać go w ręce???????

Chłopie co ty jarasz???? Jeśli nie, to do pewnych specjalistów(od zdrowia)nie potrzeba skierowania, a jak widzę to ostatni gwizdek.

#72 Share rzeznik45678

rzeznik45678

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 17:49

Jak zabić byka?? No tobie to zapewne specjalista jest potrzebny....i to idź do niego jak najszybciej.
My dwoje się raczej nie dogadamy bo nie masz pojęcia w ogóle o rzeźni itp.
Z ludźmi poważnymi którzy wiedzą coś na ten temat to idzie porozmawiać... najlepszym przykładem jest kolega który pisze na tym forum i pracował kiedyś w ubojni...
Oraz ci poza nim którzy się wypowiadali na ów temat, widać że są ludźmi rozsądnymi i potrafią doradzić...a ty???
hahaha...śmieszny jesteś i tyle :)

#73 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 18:03

Jak zabić byka?? kolego xemit bez obrazy ale po to jest te forum żeby się czego dowiedzieć w rożnych dziedzinach a twoje wypowiedzi zniechęcają do pisania na tym forum chce się chłopak uczyć w tym zawodzie i chce się czegoś dowiedzieć wiec niezniechecaj go a zawód rzeźnika teraz to rzadko kto chce teraz wykonywać a co do tematu to bydło po przywiezieniu było wiązane na stajni potem było prowadzone specjalnym korytarzem do klatki

#74 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2010 - 18:17

Jak zabić byka?? DF24,a żadnym wypadku się nie obrażam.Nauka zabijania zwierząt jest oczywiście potrzebna,tylko nie bardzo rozumiem co w tym jest śmiesznego i czy miejsce ku temu odpowiednie.Między pirotechnikiem,a piromanem są niestety różnice,niby małe,ale po to nas Bóg obdarzył rozumem by je dostrzec.

#75 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 18:33

Jak zabić byka?? xemt i rzeznik45678 proszę bez kłótni bo polecą %%
DF24 dobrze by było gdybyś zaczął pisać posty zdaniami i z polskimi literami.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#76 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 18:39

Jak zabić byka?? xemit rozumie cie ale jak chłopak chciał się czegoś dowiedzieć wiec czemu mu nie pomóc miałem trochę z tym styczności wiec jak o coś pyta to mu z chęcią odpowiadam zawód rzeźnika wiadomo mało osób chce się szkolić w tym kierunku w sumie wiadomo z jakich przyczyn nie każdy lubi taką prace zależy od charakteru mi osobiście to nie przeszkadzało jak zabijali wiadomo ktoś to musi zrobić a wiadomo najlepszej nauki praktycznej nabierze w zakładzie i na własnej skórze się przekona czy da rade w tym fachu

#77 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2010 - 18:53

Jak zabić byka?? Andrzej2110 wskaż w którym miejscu się kłócę, a utrata procentów mi nie straszna. .DF24,miałem styczność z ubojem gdyż w mojej rodzinie jest masarnia.Kiedyś była i ubojnia i doskonale wiem jak się zabija bydło lub świnie.Napisałeś że rozumiesz o co mi chodzi,szkoda że tylko Ty.

#78 Share rzeznik45678

rzeznik45678

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 20:08

Jak zabić byka?? Dobra xemit potraktuję cię jak powietrze pisz co chcesz mi to lata koło chu...nie zwracam na to uwagi--pewnie jesteś jakimś magistrem z ubojni i masz 40 lat pracy w tym zawodzie. A ja tam się tego nie wstydzę, chce być rzeźnikiem i chce o tym jak najwięcej wiedzieć, nie wstydzę się tego żeby się pytać i dowiadywać się jak to naprawdę jest na tych ubojniach i cieszę się ze spotkałem taką osobę jak DF24 która może mi odpowiedzieć na każde pytanie, bo ty potrafisz tylko oczerniać i patrzyć na każdego z pesymizmem.

A świnie jak były wprowadzane????
Ze stajni każda pojedynczo czy jak????

#79 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 10:04

Jak zabić byka?? Świnki były wprowadzane ze staji pod specjalna myjkę głownie chodziło o to żeby były mokre potem do specjalnego pomieszczenia po 10 sztuk były wprowadzane tam czekał już rzeźnik z kleszczami po położeniu prądem specjalnym konwojem były wciągane do góry i w specjalnym korytarzu były podkuwane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share rzeznik45678

rzeznik45678

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 14:54

Jak zabić byka?? O kurde pierwszy raz o tym słyszę..
A po ukłuciu to szły do oparzelnika czy szczeciniarki??