Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zabić byka??

132 odpowiedzi na ten temat

#41 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 02 styczeń 2010 - 20:25

Jak zabić byka?? Kiedyś w rzeźni widziałem jak ubijali byka to na młotku takim ze 2kg był przyspawany ząb od brony. Po uderzeniu w czoło byk podwinął nogi pod brzuch a dopiero potem upadł, rzeźnik wbił nóż w szyję w okolicy tętnic i jednym ruchem do siebie(w dół szyi) przeciął skórę i tętnice, wszystko trwało może 4 sekundy
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak zabić byka?? Dzisiaj, 06:58
  •  

#42 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 20:33

Jak zabić byka?? W życiu w żadnej rzeźni nie pracowałem-ale zwierzaczka zdarzyło mi się nieraz ubić.

#43 Share mszkup

mszkup

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 20:36

Jak zabić byka?? Moi znajomi kupili kiedyś byka do ubicia, miał ponad 700 kg. Weszli z nim do stodoły okręcili linkę o sochę i ktoś mu walnął w łeb młotem, ale byk nie przejął się tym zbytnio, zaczął szaleć, wyrwał się z tych linek, rzucił człowiekiem o ścianę (cale szczęście, ze spadł na sypkie zboże). Wszyscy uciekli ze stodoły (a było tam kilka osó:rolleyes:, i nikt nie chciał tam wejść. Byka zabił dopiero znajomy myśliwy z broni palnej. Nieciekawa sytuacja....

#44 Share rzeznik45678

rzeznik45678

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 08:52

Jak zabić byka?? Według mnie z bykiem nie ma żartów, w ogóle jak chcesz ubić go w domu bo na uboju to wiadomo byk wchodzi w klatkę i nie może się ruszać po czym rzeźnik podchodzi do niego przykłada pistolet (radical) do głowy i byk pada...a w domu to jest według mnie ciężko zabić byka w ogóle takiego co już waży ok.700,650 kg. :D

A i ja jeżeli już będę zabijał tego byka to raczej w stodole tego nie będę robił uważam że lepiej jest zabijać byka na dworze przywiązać do jakiegoś drzewa i bić... :rolleyes:

#45 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 10:08

Jak zabić byka?? Pracowałem przy załadunku już ubitych sztuk świnek jaki bydła unas świnki kładło się prądem a potem na kolejkę i były wtedy podkuane a bydło szło do specjalnej klatki radykał w głowę potem na wyciągarkę do góry wtedy były im podcinane gardła żeby zeszła krew wtedy szły do dalszej obróbki ubojnia mieściła się w woj pomorskim powiat sztum

Małorolny jestem. (106ha)

#46 Share rzeznik45678

rzeznik45678

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 11:10

Jak zabić byka?? I co według ciebie fajnie się pracuje w ubojni?????
Ciężko jest???? :D

A gdzie dokładnie pracowałeś w jakiej miejscowości??? :rolleyes:

#47 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 13:14

Jak zabić byka?? Mi się tam fajnie pracowało nawęd jak mieli zapierdziel to sam w komorze kładłem świnki kleszczami ale nigdy nie pchałem się dalej do podkuwania mieli tzw bagnety ale rzeźnicy mieli zapierdziel to były nowe linie technologiczne duży przerób wszystko szło maszynowo ale wiadomo szczeciniarka wszystkiego nie wyczyści wiec musieli resztę sami wyczyścić na podeście tez mieli ful roboty naj mniej miał ten co przy pile stał a linia bydła wogule mieli lajcik skóra maszynowo była ściągana wiadomo resztę człowiek musi zrobić wnętrzności i resztę obróbki ubojnia nazywała sie JAMAL miejscowość łoza powiat sztum

#48 Share orzel7

orzel7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 14:42

Jak zabić byka?? Wbij głęboko gruby kołek w ziemie, byka na parę postronków i do kołka tak aby miał łeb przy ziemi i wtedy młotem ogłuszasz i nóż lub jak nie którzy kosą podciąć szyje,

#49 Share Karolcia

Karolcia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,konie,motoryzacja,sport,ogród,kuchnia

Napisany 03 styczeń 2010 - 15:01

Jak zabić byka?? Ile głów tyle pomysłów :)
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

#50 Share newton1600

newton1600

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, muzyka

Napisany 03 styczeń 2010 - 15:04

Jak zabić byka?? Ja Ci powiem tak. Zabijanie byka o tej wadze w domu to niezbyt dobry pomysł. Myślę, że łatwiej byłoby go zabrać do jakiegoś rzeźnika, który ma swój prywatny zakład. Po dniu odbierasz tylko mięso i po kłopocie. Ale jak już chcesz go koniecznie sam ubić to przede wszystkim musisz być odpowiednio wyposażony i przygotowany: dobry młotek o wadze ok. 3-4kg, ostry jak brzytwa nóż do podcięcia gardła. Podstawą jest to, żeby dobrze się do tej pracy przygotować, bo przypadkiem może to być Twój ostatni ubój w życiu xD jeśli nie zapanujesz nad sytuacją. No więc tak.... byka powinieneś przywiązać za rogi, tak aby łeb miał jak najniżej podłoża. Kolejna sprawa to skrępowanie nóg. Najlepiej związać je mocnym powrozem ( w razie gdyby ogłuszanie Ci nie wyszło byk nie będzie miał jak szarżować), wszystkie cztery nogi razem w miarę mocno. Powinieneś mieć kilku silnych chłopa podczas uboju w pobliżu. W razie problemów posłużą pomocą. Uderz młotkiem, zdecydowanym ruchem tuż za rogami i potem poderżnij szyję zaraz za dolną szczęką. Pomocny byłby tutaj wózek widłowy, którym mógłbyś byka podnieść do góry , żeby krew szybko spłynęła. Poza tym pomocny byłby też przy rozbiórce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share rzeznik45678

rzeznik45678

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 15:30

Jak zabić byka?? Wózka wprawdzie nie mam ale mam dobra line i o gałęz drzewa go zachaczę i traktorem będę ciągnąć...

A jakie miałeś w tej ubojni zarobki??
Płacili ci od zabicia sztuki taaak???
Sory ze pytam ale sam uczę się na rzeźnika i chciałbym wiedzieć jaki to jest płatny zawód
Bo z tego co wiem to w jednej znajomej rzeźni właśnie mają płacone od sztuki.... :)

#52 Share newton1600

newton1600

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, muzyka

Napisany 03 styczeń 2010 - 15:38

Jak zabić byka?? Z tym drzewem to niezbyt mądry pomysł. Prędzej gałąź walnie niż byka podniesiesz xD

Edytowany przez andrzej2110, 03 styczeń 2010 - 16:04.
Cytowanie poprzedniego posta

#53 Share rzeznik45678

rzeznik45678

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 15:58

Jak zabić byka?? No to w jaki sposób mogę go podnieść???
Nie mam żadnego pomysłu jak to z robić.... :)

Patrzyłem tą ubojnie JAMAL co mówiłeś i powiem ci że fajnie z zewnątrz wyglądała szkoda że się spaliła, ja znam dosyć dobrze ubojnie OBOJAN pow.kartuski, w Stężycy może kojarzysz???

A ile u was rzeźników pracowało???

#54 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 19:42

Jak zabić byka?? Rzeźników było jak dobrze kojarzę około 10 plus lekarz i jedna osoba od wbc i wpychania do chłodni jak dobrze chłopaki się bujnęli to do 30 sztuk świnek na godzinę zabijali z bydłem to troszkę im wolniej szło bo pełna obsada na lini to 14 chłopa a ich było mniej wiec musieli skakać z podestu na podest a co do podwieszenia byka to sam nie wiem jak to byś mógł zrobić w domowych warunkach ale może mam pomysł jak masz w miarę wysoki i dość solidny budynek i masz możliwość czegoś zakotwiczenia w suficie kawałek porządnej liny i ciągnikiem naciągnij chłopaki tak robili jak ubijali u gospodarza

#55 Share rzeznik45678

rzeznik45678

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 20:07

Jak zabić byka?? Z tym budynkiem to lipa, prędzej budynek się zawali niż byka podwiesisz :)

A co to jest to wbc możesz mi powiedzieć?????
A ile wy tam godzin pracowaliście,8???

Przepraszam za moją ciekawość ale interesują mnie takie rzeczy :)

#56 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 20:25

Jak zabić byka?? wbc tzw po ubojowa skala mięsności każda sztuka trzody miała mierzona mięsność według tej skali określało się klasę mięsności ja pracowałem tam rożnie przeważnie miałem na 2 w nocy bo pierwsze załadunki były już na 3 robiłem tez w nocy za palacza kotłownia była na słomę wiec nie było przy tym dużo pracy a jak było trochę czasu to pomagałem chłopakom przy rozbiorze półtusz wiadomo co mogłem to mogłem ale za dużo mi nie było wolno jak byłem w strefie brudnej to musiałem mieć struj roboczy a jak w strefie czystej wiadomo obój przetwórstwo to od czapki po buty biały struj

#57 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 22:26

Jak zabić byka?? No jak już go zabijesz to turem albo ładowarką podlec i heja do góry :) Sąsiad kiedyś zabijał maciorę taka ze 300kg to chcieli powiesić jak normalna świnię do stropu i o mało by nie spadł im na głowę... cały tragarz się wygiął:/

#58 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 03 styczeń 2010 - 22:56

Jak zabić byka?? Kiedyś to biliśmy po parę sztuk rocznie metodą 'chałupniczą' ale teraz się nie opłaci, mam zarejestrowane a wyrejestrowanie na lewo to 150zl, skora staniała, rzeźnik podniósł stawkę, przy zapłacie dochodzi vat a ceny na mięso nie dasz takiej jak w sklepie bo nie sprzedaż.
Technicznie to wyglądało tak -2 mocne powrozy na rogi, kolko do nosa, 3 ludzi z praktyka, pomału i spokojnie na wózek i do sąsiada [miałem miejsce w domu ale tylko w nagłych przypadkach] tam spokojnie i bez nerwów powrozy zakładaliśmy do kolka w posadzce, we dwóch trzymaliśmy go głową w dol, masaż poszczał kolko w nosie brał młot 5 kg na długim sztylu i walił z przodu miedzy rogi, następnie podrzynał gardło zaraz za żuchwą, po chwili wyciągaliśmy go na specjalnym dragu z metalowymi linkami w gore. W stodole albo w wiacie jak masz mocna belkę możesz zrobić taki ręczny wyciąg, dwie linki rura metalowa długa na gore, krótsza przecinasz tylne nogi i wkładasz w nie, dwa 0,5 metra drewniane mocne kolki i kręcisz linki we dwóch każdego byka podniesiesz po trochu ściągasz skore i wypruwasz flaki żeby było lżej i coś nie pękło, potem rozbierasz na ćwiartki, wieszasz żeby wytegly, potem rąbiesz-wysmaruj pniak łojem wtedy lepiej idzie.
a przede wszystkim to flaszka po zabiciu a nie przed.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#59 Share rzeznik45678

rzeznik45678

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 06:30

Jak zabić byka?? No tak bo na samej hali, zakładzie musisz mieć biały strój pracuję w masarni więc trochę się orientuję :)

A u was w ubojni był tez rozbiór czy sam ubój i załadunek i w masarni to rozbierali??????
Właśnie idę do pracy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 08:27

Jak zabić byka?? Ja świniaka wieszam na turze :) nie będę ręko do podnosił a tur będzie stał.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png