Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zabić byka??

132 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 20:30

Jak zabić byka??

Pisz to ku przestrodze tym którzy zgłaszają w agencji obój gospodarczy

Obój to chyba instrument dęty Dodany obrazek -a obój gospodarczy to zapewne ubicie byka metodą "na dmuchanego"-znaczy ubój za pomocą dymania byka w wiadomą cześć owego byka ?Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak zabić byka?? Dzisiaj, 23:21
  •  

#22 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 20:33

Jak zabić byka?? Tylko się nie nadymaj
IDE po okulary

#23 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 01 styczeń 2010 - 23:14

Jak zabić byka??

Zabicie byka to łamanie prawa .
Grozi za to postępowanie prokuratorskie i sprawa sądowa,

To lepiej patrzyć jak zdycha i oddać dobre mięso do utylizacji :rolleyes:
Wtedy lewa kombinacja z kolczykami i po kłopocie, tylko aby ktoś Cię nie podp... to będzie dobrze :D
Wieczny kawaler ;)

#24 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 01 styczeń 2010 - 23:33

Jak zabić byka??

Prądem owszem można zabić ale wtedy na dobrym mięsie zostają czerwone krwinki, krew

byk waży ok 650 kg ale z tego co wiem to na uboju zabijają radykałem(radical), zwierzę wchodzi do klatki tam czeka na niego rzeźniki i przykłada mu pistolet czyli ten radykał do głowy po czym byk pada i zostaje powieszony na hakach masarskich do wykrwawienia.
kurde, ale z tymi świniami to zajeb**cie opowiedaliscie...hehehe
no ale tak niestety są traktowane zwierzęta na ubojniach, nie pier*olą się z nimi....

Ten radykał to to co przebija kaszke??
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#25 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 02 styczeń 2010 - 10:21

Jak zabić byka?? Rejestrowałeś tego byka czy przeznaczyłeś go od narodzin że będzie na swój użytek? Jak by nie miał kolczyków to nie trzeba było się włóczyć po różnych lekarzach. Tylko wtedy to tez za bardzo legalne to by to nie było.

#26 Share rzeznik45678

rzeznik45678

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 11:01

Jak zabić byka?? Nie rejestrowałem bo od samego początku wiedziałem że zabije go u siebie w domu.
Tak ten radykał to jest to urządzenie co przebija czaszkę zwierzęciu.
Tylko jest jeden mały problem, pomóżcie mi, bo ja mam trochę dziwnych, jeb*iętych sąsiadów i boję się że mogą mnie podpie*dolić że sam zabijam byki. I co mam w takiej sytuacji zrobić????
PROSZE!Poradzcie coś...

#27 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 11:07

Jak zabić byka?? Jak zabijesz to wycinek mięsa (kurcze rzeźnik tłumaczył mi dokładnie z kąd, ale nie byłem zbytnio tym zainteresowany)do lekarza weterynarii i niech papier Ci wystawi, i niczym więcej się nie przejmuj, nawet jakby zarejestrowany a ARiMR był to to wystarczy :rolleyes:

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#28 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 11:10

Jak zabić byka?? Moim zdaniem jak by tacy byli, to już dawno by Cię podkablowali, że chowasz byka bez kolczyków i zgłoszenia.

#29 Share rzeznik45678

rzeznik45678

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 11:28

Jak zabić byka?? Może podkablowali by ale wiecie nikt z osób które mogły by to zrobić to nie wpuszczam do chlewa ja nie mam byków tylko tak se chowie do zabicia...
Tylko jak będę wyprowadzał go z chlewa do zabicia to sąsiedzi pewnie będę to widzieć i wtedy mogą na mnie nasłać jakąś kontrole albo coś....

A pisze tu jakiś prawdziwy rzeźnik????

#30 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 11:32

Jak zabić byka?? Słuchaj sąsiadami się nie przejmuj a wrazie jak by cie podkablowali to musiałeś go dobić i miałeś właśnie zgłosić to ze ci padł kolczyki zawsze mogą się zgubić a co do formy zabijania radykał jest najlepszy bo naj mniej bolesny ale to się stosuje w ubojniach w domowych warunkach młotek w środek czoła ale upoluj go na kilka lin bo jak go za pierwszym razem nie powalisz to możesz mieć problem bo już nie raz takie rzeczy widziałem a jak chcesz nie humanitarnie to wal nożem albo nawet siekierą w górną cześć karku pada odrazu odcinasz głowę i po kłopocie

Małorolny jestem. (106ha)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share rzeznik45678

rzeznik45678

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 12:35

Jak zabić byka?? nooo tak zrobie...powiem że jak wszedłem do chlewa to właśnie padał i musiałem go dobić.
Jo upaluje go na dwie liny, założę mu za rogi i jednocześnie za ryj, a trzecie zabezpieczenie to będzie taka sztanga która włożę mu w nos, myślę że sobie poradzę, interesuje się rzeźnictwem i wiem coś na temat zabijania itp.
A sam uczę się na rzeźnika....

#32 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 16:35

Jak zabić byka?? Żebyś tylko przeżył ten eksperyment bo widzę z wypowiedzi że zapał duży ale chyba mało praktyki... znam, raczej znałem takiego co psa prądem chciał zabić i podłączył łańcuch do prądu... pies owinął mu go koło nogi i słuszna śmierć za znęcanie się niepotrzebne nad zwierzęciem gościa spotkała. Co do samego aktu, tak jak pisze Jaro ostry nóż i krótki żeby się nie uginał i najlepiej z porządną rękojeścią żeby przy wbijaniu w dłoni się nie przesuwał(samemu można się pokaleczyć jak gruboskórne zwierze)
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#33 Share rzeznik45678

rzeznik45678

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 18:27

Jak zabić byka?? No nóż to mam dobry bo ostatnio w poniedziałek zabijałem świniaka i przy kłuciu świni dobrze wszedł w gardło więc u byka tez nie powinno być problemu.
A jak byka się kluję wiecie?????
Bo różnie to ludzie mówią niektórzy mówią że trzeba podciąć gardło a inni gadają że tak jak świnie a ja nie wiem jak jest lepiej :rolleyes:

#34 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 18:31

Jak zabić byka?? Mój dziadek kiedyś chodził na usługi zabijał świnie jałówki byki i wyroby robił to mówił mi że można bydło ogłuszać silnym uderzeniem w czoło ale on kiedyś spróbował i potem cały czas tak robił że nie dużym młotkiem myślę ze ok 2kg uderzał z tyłu za rogami w czaszkę i mówił że nie trzeba tak mocno jak od przodu w czoło.

#35 Share rzeznik45678

rzeznik45678

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 19:05

Jak zabić byka?? No bo różnie zabijają niektórzy właśnie uderzają z przodu w czoło a inni pomiędzy rogi, tam jest taka dziura na środku pomiędzy rogami i tam trzeba uderzyć. Najważniejsze żeby byk się nie ruszał wtedy można go dobrze uderzyć.
W prawdzie nie mam jeszcze doświadczenia w zabijaniu bydła bo nigdy bydła nie zabijałem ale świnie już zamordowałem i mogę coś na ten temat powiedzieć. Ale uczę się na rzeźnika więc pewnie niedługo będzie ten mój pierwszy raz z bydłem :rolleyes:

#36 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 19:12

Jak zabić byka?? Najlepiej było by jak byś mu podciął gardło widziałem nie jedne zabijanie czy to świnek czy to bydła pracowałem przez pewien czas w rzeźni ale nie jako rzeźnik byłem tam od skupu i załadunku już ubitych sztuk pracowałem tam tylko zimą mieszkam 500m od rzeźni ale niestety rok temu się spaliła i to był cios konkretny dla okolicznych rolników

Małorolny jestem. (106ha)

#37 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 19:24

Jak zabić byka?? Ja mieszkam w powiecie w którym sprzedano pierwszą wściekłą krowę w Polsce , afera z mięsem padłych sztuk to też u nas .( handlarz przesiedział 3 miechy + sprawa ,kasa i zawiasy.
Potem były kontrole w gospodarstwach , jeżeli coś było bez kolczyka w uchu to gospodarstwo było blokowane do wyjaśnienia.
Sąsiad za dobicie krowy (w obecności weterynarza )był ciągany do prokuratury przez pół roku potem sprawę umorzono.

#38 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 19:28

Jak zabić byka??

No nóż to mam dobry bo ostatnio w poniedziałek zabijałem świniaka i przy kłuciu świni dobrze wszedł w gardło więc u byka tez nie powinno być problemu.

Co prawda ja nie rzeźnik ale zawsze myślałem ze przecina się tętnice szyjną żeby krew zeszła a nie gardło :rolleyes:

A tak poza tym to bydła powyżej 6 miesięcy nie wolno ubijać w gospodarstwie.

Po co byka ubijasz?? Nie lepiej świniaka?? Zwłaszcza ze go już ubiłeś.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#39 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 19:46

Jak zabić byka?? Sorry że się spytam-ale wygląda na to że nie ubijaliście jeszcze żadnego źwierzaczka ?Dodany obrazek .
Może pokrótce-ogłuszamy a potem przecinamy tętnicę szyjną czy jak ją tam zwał -robota lekka ,łatwa no może niezbyt przyjemna-aha i trzymamy się w bezpiecznej odległości od nóżek ....
W przypadku świniaczka-ogłuszamy a potem wbijamy nożyk w serduszko (nieźle sprawdza się bagnet-jest w odróżnieniu od zwykłego noża bardzo sztywny)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share rzeznik45678

rzeznik45678

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 20:23

Jak zabić byka?? Muszę zabić byka dla rodziny bo ktoś tam się żeni.
Tak świni wbija się nóż w "gardło", ogłuszasz ją, przewracasz na prawą stronę bo z lewej wkłujesz, podnosisz jej lewą nogę i wtedy pojawia się taka dziura i tam wsadzasz nóż, wbijasz go i przecinasz tętnice, nie musisz trafić w samo serce ale jak trafisz to zwierzę będzie mniej cierpiało bo szybciej zdechnie. :rolleyes:

A ty długo pracowałeś w ubojni????
Gdzie to było?????
A ty byleś przy załadunku półtusz i ćwierci wołowych taaak???
W jakim powiecie pracowałeś w tej rzeźni??? :D