rzeznik45678

Jak zabić byka??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wózka wprawdzie nie mam ale mam dobra line i o gałęz drzewa go zachaczę i traktorem będę ciągnąć...

 

A jakie miałeś w tej ubojni zarobki??

Płacili ci od zabicia sztuki taaak???

Sory ze pytam ale sam uczę się na rzeźnika i chciałbym wiedzieć jaki to jest płatny zawód

Bo z tego co wiem to w jednej znajomej rzeźni właśnie mają płacone od sztuki.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newton1600    1

Z tym drzewem to niezbyt mądry pomysł. Prędzej gałąź walnie niż byka podniesiesz xD

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to w jaki sposób mogę go podnieść???

Nie mam żadnego pomysłu jak to z robić.... :)

 

Patrzyłem tą ubojnie JAMAL co mówiłeś i powiem ci że fajnie z zewnątrz wyglądała szkoda że się spaliła, ja znam dosyć dobrze ubojnie OBOJAN pow.kartuski, w Stężycy może kojarzysz???

 

A ile u was rzeźników pracowało???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Rzeźników było jak dobrze kojarzę około 10 plus lekarz i jedna osoba od wbc i wpychania do chłodni jak dobrze chłopaki się bujnęli to do 30 sztuk świnek na godzinę zabijali z bydłem to troszkę im wolniej szło bo pełna obsada na lini to 14 chłopa a ich było mniej wiec musieli skakać z podestu na podest a co do podwieszenia byka to sam nie wiem jak to byś mógł zrobić w domowych warunkach ale może mam pomysł jak masz w miarę wysoki i dość solidny budynek i masz możliwość czegoś zakotwiczenia w suficie kawałek porządnej liny i ciągnikiem naciągnij chłopaki tak robili jak ubijali u gospodarza


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym budynkiem to lipa, prędzej budynek się zawali niż byka podwiesisz :)

 

A co to jest to wbc możesz mi powiedzieć?????

A ile wy tam godzin pracowaliście,8???

 

 

Przepraszam za moją ciekawość ale interesują mnie takie rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

wbc tzw po ubojowa skala mięsności każda sztuka trzody miała mierzona mięsność według tej skali określało się klasę mięsności ja pracowałem tam rożnie przeważnie miałem na 2 w nocy bo pierwsze załadunki były już na 3 robiłem tez w nocy za palacza kotłownia była na słomę wiec nie było przy tym dużo pracy a jak było trochę czasu to pomagałem chłopakom przy rozbiorze półtusz wiadomo co mogłem to mogłem ale za dużo mi nie było wolno jak byłem w strefie brudnej to musiałem mieć struj roboczy a jak w strefie czystej wiadomo obój przetwórstwo to od czapki po buty biały struj


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

No jak już go zabijesz to turem albo ładowarką podlec i heja do góry :) Sąsiad kiedyś zabijał maciorę taka ze 300kg to chcieli powiesić jak normalna świnię do stropu i o mało by nie spadł im na głowę... cały tragarz się wygiął:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

Kiedyś to biliśmy po parę sztuk rocznie metodą 'chałupniczą' ale teraz się nie opłaci, mam zarejestrowane a wyrejestrowanie na lewo to 150zl, skora staniała, rzeźnik podniósł stawkę, przy zapłacie dochodzi vat a ceny na mięso nie dasz takiej jak w sklepie bo nie sprzedaż.

Technicznie to wyglądało tak -2 mocne powrozy na rogi, kolko do nosa, 3 ludzi z praktyka, pomału i spokojnie na wózek i do sąsiada [miałem miejsce w domu ale tylko w nagłych przypadkach] tam spokojnie i bez nerwów powrozy zakładaliśmy do kolka w posadzce, we dwóch trzymaliśmy go głową w dol, masaż poszczał kolko w nosie brał młot 5 kg na długim sztylu i walił z przodu miedzy rogi, następnie podrzynał gardło zaraz za żuchwą, po chwili wyciągaliśmy go na specjalnym dragu z metalowymi linkami w gore. W stodole albo w wiacie jak masz mocna belkę możesz zrobić taki ręczny wyciąg, dwie linki rura metalowa długa na gore, krótsza przecinasz tylne nogi i wkładasz w nie, dwa 0,5 metra drewniane mocne kolki i kręcisz linki we dwóch każdego byka podniesiesz po trochu ściągasz skore i wypruwasz flaki żeby było lżej i coś nie pękło, potem rozbierasz na ćwiartki, wieszasz żeby wytegly, potem rąbiesz-wysmaruj pniak łojem wtedy lepiej idzie.

a przede wszystkim to flaszka po zabiciu a nie przed.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak bo na samej hali, zakładzie musisz mieć biały strój pracuję w masarni więc trochę się orientuję :)

 

A u was w ubojni był tez rozbiór czy sam ubój i załadunek i w masarni to rozbierali??????

Właśnie idę do pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja świniaka wieszam na turze :) nie będę ręko do podnosił a tur będzie stał.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

To była rzeźnia i masarnia mieli własna wędzarnie robili rożne wyroby rozwozili to na sklepy ale także można było kupić w zakładzie co się chciało świadczyli także ubój usługowy dla prywatnych rolników i dla większych zakładów masarskich


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli to były takie zakłady mięsne z ubojem i wyrobami tak????

A tam pracowało się na zmiany??

A wy tam żadnych kobiet nie zatrudnialiście???

A uczniów mieliście??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja to bym wziął siekierkę obuchem w tył głowy przypierdo*** i nóż krew spuścić i ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Nie pracowaliśmy na zmiany załadunek był w nocy wiadomo do załadunku było nas przeważnie 4 lub 5 było 2 od rozbioru i nieraz 2 kierowców rzeźnicy mieli przeważnie na 7 kobiety tez były one pracowały na jelitach załącznikach były tez na myjce wiadomo byli tez kierowcy konserwator maszyn i mechanicy uczniów żadnych nie było unas była stała ekipa i zgrana chłopaki się dogadywali jak jednemu coś nie szło to jeden drugiemu pomagał aby tylko nie zatrzymać maszyn wiadomo awarie się zdarzały nawęd wypadki były najgorszym wypadkiem było jak lekarz zawisnął na wieszaku do podrobów


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe z tym lekarzem dobre :)

A mieliście radykał czy młotem zabijaliście????

A jeżeli mieliście to ile jeden czy dwa?????

A ty zabijałeś byka radykałem????

Ciężko jest utrzymać go w ręce???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

Unas bydło zabijali radykałem był jeden radyał wiadomo nieraz było ze po jednym strzale nie padał trza było poprawić mu jeszcze a były przypadki ze po 5 dopiero padał. Radykal nie jest ciężki. U nas jak bydło było w klatce głowa była nieruchoma wiec bez problemu można było strzelić ja osobiście nie strzelałem, zawsze przy ubiciu był lekarz wiec musiał to robić rzeźnik


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdy przywieziono zwierzęta to one z auta były zwalone do chlewa, taaak????

I potem z chlewa szły takim korytarzem po czym wchodziły do tej klatki i były zabijane takk???

A w tym chlewie bydło było wiązane czy luzem chodziło???

 

Masz może e-meila?????

To byśmy popisali....

Jeszcze raz sorry że taki ciekawy jestem ale po prostu interesuje się tym, trochę się na tym znam i chciałbym popisać z kimś co się na tym zna a nie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Możesz go zrzucić z dachu, odciąć głowę piłą spalinową lub wykorzystać świąteczne petardy. Dobrze jest uwiecznić to na filmie i pokazać go na portalu sadystycznym, gdyż można tam spotkać osoby o podobnym hobby, ale większym doświadczeniu, co z pewnością przyda się w pogłębianiu wiedzy o tak fascynującej czynności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bo ty na pewno na tym portalu już byleś i to nie raz, wynika to z twojej wypowiedzi.

Powiem krótko: w du*** byłeś gó**** widziałeś....

 

PS. rzeźnik to jest zaje*isty zawód każdy gada ze to jest pojebane ale kiełbasy i mięso każdy chce jeść ale w końcu zabraknie ludzi którzy będą to robić...

Edytowano przez andrzej2110
cenzura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

hehe z tym lekarzem dobre :)

A mieliście radykał czy młotem zabijaliście????

A jeżeli mieliście to ile jeden czy dwa?????

A ty zabijałeś byka radykałem????

Ciężko jest utrzymać go w ręce???????

Chłopie co ty jarasz???? Jeśli nie, to do pewnych specjalistów(od zdrowia)nie potrzeba skierowania, a jak widzę to ostatni gwizdek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tobie to zapewne specjalista jest potrzebny....i to idź do niego jak najszybciej.

My dwoje się raczej nie dogadamy bo nie masz pojęcia w ogóle o rzeźni itp.

Z ludźmi poważnymi którzy wiedzą coś na ten temat to idzie porozmawiać... najlepszym przykładem jest kolega który pisze na tym forum i pracował kiedyś w ubojni...

Oraz ci poza nim którzy się wypowiadali na ów temat, widać że są ludźmi rozsądnymi i potrafią doradzić...a ty???

hahaha...śmieszny jesteś i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

kolego xemit bez obrazy ale po to jest te forum żeby się czego dowiedzieć w rożnych dziedzinach a twoje wypowiedzi zniechęcają do pisania na tym forum chce się chłopak uczyć w tym zawodzie i chce się czegoś dowiedzieć wiec niezniechecaj go a zawód rzeźnika teraz to rzadko kto chce teraz wykonywać a co do tematu to bydło po przywiezieniu było wiązane na stajni potem było prowadzone specjalnym korytarzem do klatki


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

DF24,a żadnym wypadku się nie obrażam.Nauka zabijania zwierząt jest oczywiście potrzebna,tylko nie bardzo rozumiem co w tym jest śmiesznego i czy miejsce ku temu odpowiednie.Między pirotechnikiem,a piromanem są niestety różnice,niby małe,ale po to nas Bóg obdarzył rozumem by je dostrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

xemt i rzeznik45678 proszę bez kłótni bo polecą %%

DF24 dobrze by było gdybyś zaczął pisać posty zdaniami i z polskimi literami.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj