KACZOR12

Czy warto kupić ładowacz czołowy z amortyzacją drgań?

Polecane posty

endrius    9

Tutaj masz filmik

w 0:40 wyłącza amortyzacje i sam zdecyduj czy warto czy nie warto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

to jest duży plus dla przedniej osi ,bo nie dostaje tak na wybojach ,więc warto i sam osobiście to polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Ten filmik rozwiewa wszelkie wątpliwości, warto brać amortyzator, tymbardziej że nie kosztuje on majątku. A co dopiero by się działo przy większym ładunku, np przy big bagu 1200 kg. Ile ta bela może ważyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

pewnie ok tony bo ładnie ciagnikiem telepało


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Witam a czy są jakieś inne rodzaje amortyzatorów? Ja zakupiłem ładowacz razem z ciągnikiem i wszystkie amortyzatory jakie widziałem to taka bańka na ładowaczu. U mnie czegoś takiego nie ma i również nie czuje żadnej amortyzacji ... Dzwoniłem do sprzedawcy i on mówi że tam są jakieś elektro-magnesy i że to jest jakaś nowość ma on przyjechać jeszcze w innej sprawie i go dokładniej dopytam . Ale czy są jakieś inne amortyzatory czy on sobie wymyślił ?? A ładowacz to chydramet 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Elektromagnesy na pewno nie są amortyzacją, owe bańki to akumulatory gazowo-hydrauliczne i przynajmniej ja się nie spotkałem z innym rodzajem amortyzacji, jak gazowo-hydrauliczna B)


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio1    2

Warto! Ja odrazu zamawialem swoj ladowacz z amortyzatorem chociaz szczeze mowiac troche mi sie widzialo drogo 690 zl za taka malą bańke! ale teraz wiem ze jest warte to urzadzenie wszystkich pieniedzy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to za jedną bańkę 700zł a dlaczego w opcji jak zamówić bym chciał nowy tur to wołają około 1700 pln totam są 2 bańki czy coś jeszcze za co ta drogo

ps. @tomcio jaki tur wziołeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Ja sie zastanawiam czy mozna by załozyc taką amortyzacje od bizona, bo niekture bizony miały taką przy hederze, tylko jeszcze nie wiem ile taka kosztuje, ale pewnie taniej bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile waży heder Bizona? Taki amortyzator powinien być dobrany do masy którą będzie amortyzował. Myślę że ten od bizona będzie OK. Przed nim jakiś elektrozawór i mamy amortyzację włączaną z kabiny na przycisk. A nie jak u Stoll'a na ręczny zawór :) Przy turach zwykle są 2 bańki, by amortyzacja miała większy zakres. Takie amortyzatory można dokupić u producentów hydrauliki siłowej (drogie są).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal124    0

warto warto i to jeszcze jak, to chociaż zawsze jest mniejszy nacisk na oś przednią, z własnego doświadczenia wiem co to znaczy regenerować oś jakieś trzy razy w roku przez tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Nacisk na oś jest ten sam, ale nie ma drgań i chwilowe przeciążenia są bardziej niwelowane przez amortyzator :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nacisk na oś jest ten sam, ale nie ma drgań i chwilowe przeciążenia są bardziej niwelowane przez amortyzator :D

Fachowo to można powiedzieć, że taki amortyzator niweluje chwilowe naprężenia w przedniej osi, a prościej - robi dobrą robotę i już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo324    9

Czy jest możliwość dołożenia takiego amortyzatora w ładowaczu Zetora? Ładowacz sl220, a może zna ktoś koszt? :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Oczywiście, że jest taka możliwość a to zależy czy chcesz oryginalny amortyzator czy np. z allegro. Ale to już od ciebie zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofan98    3

posiadam w moim claasie ładowacz z wylaczaną amortyzacją. no i powiem szczerze że różnica między wył a wł amortyzacją to przepaść ;) super sprawa i bez amortyzacji nie ma co kupować ładowacza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maateusz2    0

mam pytanie johnthebulletteacher założyłes ten amortyzator drgań od tego bizona? dobrze się to sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

ja kupiłem ładowacz TUR 6 z firmy URSUS i już kilka razy reklamowałem bo amortyacja nie działa, wymieniali dwa razy akumulatory gazowe, raz jakiś kruciec łączący z siłownikami i nadal nic..... nie mogą znaleźć przyczyny. Może ktoś miał podobny przypadek, gdzie szukać przyczyny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    694

po pierwsze na bank jest za duże ciśnienie w akumulatorach. po drugie napewno nie ma zrobionego wolnego spływu- czyli możesz sie podnieść turem. w takiej sytuacji zapomnij o dobrej amortyzacji.

tu masz link jak działa mój amortyzator

:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

wykonywałeś tą amortyzację we własnym zakresie, czy to oryginał jest?

Ja mam dwa akumulatory jeden z ciśnieniem 5 bar a drugi 40, pierwotnie były z ciśnieniem 10 i 50 bar, serwis wymienił na słabsze ale nic to nie dało. Zastanawiam się czy problem nie tkwi w sposobie podłączenia, u Ciebie jest akumulator przy każdym siłowniku, a u mnie są one po lewej stronie i połączone za pomocą trójnika na przewodzie zasilającym, być może z obu siłowników jest zbyt dużo oleju aby swobodnie dostał się on jednym przewodem o identycznym przekroju jak węże zasilające do akumulatora......  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Wiem że nie na temat ale jak możesz to odpisz tu (bo PW wysłać nie mogę): [galleryimg=619304]


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maateusz2    0

witam widzę sporo czasu minęło od ostatniego wpisu ale mam nadzieję że ktoś się zainteresuje:) Myślę o założeniu amortyzacji do ładowacza czołowego i szukam hydroakumlatorów spotkanie sprawnego od bizona to rzadkość, a oryginalne są dosyć drogie. Czy tkzw. sfery od citroena mogłyby zdać egzamin z tego co udało mi się znaleść to są one nabite ciśnieniem około 50 bar, można je niedrogo kupić. Co o tym myślicie? Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
    • Przez Pajej
      Rozglądałem się za ładowaczem do ciągnika nh TM, ale ceny kosmos. Za te same pieniądze można kupić Ostrówek. Teraz pytanie czy warto?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj