Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ocena plonów traw

224 odpowiedzi na ten temat

#161 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3457 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 28 maj 2012 - 22:59

Ocena plonów traw Ja mam tylko łąki gruntowe i nie mam porównania ale nie narzekam na zbiory narazie 2,5 ha trawy z kończyną na sianokiszonkę [120*120 zmiennokomorowa pasówka ViconRV187 ] naprawdę dobrze zbite wyszło 63 szt To nie to co 32 szt 120*150 jak się chwalił jeden gość w temacie sianokosy 2012 ale myślę że nie tak żle . Zostało jeszcze trochę kończyny do koszenia na kiszonkę no i siano dziś zrobiłem pierwsze 10szt 105*120 [ bo takie się mieszczą na strop] z około 0,5ha

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ocena plonów traw Dzisiaj, 12:36
  •  

#162 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 29 maj 2012 - 08:36

Ocena plonów traw Kolego Cycek 933 ,a ja jestem tego zdania ,że koszenie łąka czy to na siano czy na sianokiszonką w połowie czerwca to stanowczo z późno (jest to pasz marnej jakości ). Moim skromnym zdaniem lepiej trochę dobrego niż dużo byle jakiego :) .W mojej okolicy do rzadkości należy koszenie łąk w połowie czerwca (dawno już jest po ).

#163 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 29 maj 2012 - 12:51

Ocena plonów traw no nie wiem ja nie narzekam na zbyt słabą jakosc bydlo nie zostawia ani kapki sianka a napawde daje im pod dostatkim. a co do kozenia to u mnie akurat w mojj okloicy tylko ci co juz nie maja to kosza a tak tez kazdy czeka do polowy czerwca

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 29 maj 2012 - 17:52

Ocena plonów traw stara trawa czyli mało energetyczna i mało białka trwa młoda jest bogata własnie w te składniki i wiele innych trawy w tym roku najsłabsze od kiedy pamiętam nawet te co siałem 1 rok temu i 2 to chyba wymarzła bo jest pustka na polu a na jesieni jeszcze taka trawa była c do starej trawy co z tego ze skosisz raz a dobrze i więcej ale słabej jakości są u mnie w wiosce tacy co koszą w lipcu ale co to za pasza

#165 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 29 maj 2012 - 19:16

Ocena plonów traw

no nie wiem ja nie narzekam na zbyt słabą jakosc bydlo nie zostawia ani kapki sianka a napawde daje im pod dostatkim. a co do kozenia to u mnie akurat w mojj okloicy tylko ci co juz nie maja to kosza a tak tez kazdy czeka do polowy czerwca

To, że nie zostawiają siana nie znaczy, że jest ono dobre. Tzn, może nie spleśniałe, i nie leżało 2 tygodnie na deszczu, ale...trawa ma największą wartość jak dominujący gatunek w łanie zaczyna się kłosić. Co więcej, ci, co bawią się w krowy mleczne i podchodzą do tematu profesjonalnie koszą trawy nie tylko we właściwym stadium ich rozwoju, ale także o odpowiedniej porze dnia. Największa koncentracja cukrów i zdaje się najmniejsze oddychanie roślin (które wiąże się ze spadkiem wartości pokarmowej) jest wczesnym rankiem bądź późnym wieczorem. Z reguły wczesny ranek jest lepszy, bo przy dobrej pogodzie od razu można rozrzucić i zacząć suszyć trawę. To, że nakosisz w czerwcu kupę masy to pozorny zysk. Pomyśl, że kosząc trawę w połowie maja (czy nawej wcześniej) możesz ją zebrać jeszcze 2 a nawet 3 razy. 3-4 pokosy zawsze dadzą więcej masy (nie wspomnę o tym jaka jest jakość pokarmowa takiej paszy). Kolejny fakt, o którym dużo ludzi zapomina, to wysokość koszenia. Mój dziadek zawsze kosił do gołej ziemi- a potem łąka była brązowa przez 2 tygodnie, nawet jak padał deszcz. Powinno się kosić na wys. około 5-7cm z kilku względów- najważniejsze to: kosząc wyżej zostwiamy wyższą roślinę(powyżej pierwszego kolanka) która szybciej odrośnie, im niżej tym mniejsza wartość trawy (tak jak kukurydzy). Poza tym wysoko koszona trawa zawiera mniej zanieczyszczeń.

Wiem, że mój znajomy też zbiera tak łąki(nisko położone nad rzekami). Kiedyś dokupił sianokiszonkę od mojego sąsiada (koszone wcześnie-czasem przed wykłoszeniem trawy z upraw gruntowych) i złapał się za głowę, jak zobaczył ile mleka więcej miał w zbiorniku.

Nie patrz na sąsiadów, spróbuj kawałek skosić w terminie, zrób paszę i daj krowom. Zobaczysz efekt (chyba, że ta trawa jest pół na pół z zielskiem).

pozdro.

#166 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 29 maj 2012 - 19:58

Ocena plonów traw u nas dzisiaj skończyliśmy prasowanie sianokiszonki z 6ha dało 94 bele 120*120 prasa stałokomorowa welger rp12. Trawa z koniczyna jedno i dwu letnia siana na gruntach ornych 4 i 5 klasy.

#167 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 29 maj 2012 - 21:39

Ocena plonów traw @ppp- o tych porach koszenia to jeszcze nie słyszałem ;)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#168 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 29 maj 2012 - 21:52

Ocena plonów traw

To, że nie zostawiają siana nie znaczy, że jest ono dobre. Tzn, może nie spleśniałe, i nie leżało 2 tygodnie na deszczu, ale...trawa ma największą wartość jak dominujący gatunek w łanie zaczyna się kłosić. Co więcej, ci, co bawią się w krowy mleczne i podchodzą do tematu profesjonalnie koszą trawy nie tylko we właściwym stadium ich rozwoju, ale także o odpowiedniej porze dnia. Największa koncentracja cukrów i zdaje się najmniejsze oddychanie roślin (które wiąże się ze spadkiem wartości pokarmowej) jest wczesnym rankiem bądź późnym wieczorem. Z reguły wczesny ranek jest lepszy, bo przy dobrej pogodzie od razu można rozrzucić i zacząć suszyć trawę. To, że nakosisz w czerwcu kupę masy to pozorny zysk. Pomyśl, że kosząc trawę w połowie maja (czy nawej wcześniej) możesz ją zebrać jeszcze 2 a nawet 3 razy. 3-4 pokosy zawsze dadzą więcej masy (nie wspomnę o tym jaka jest jakość pokarmowa takiej paszy). Kolejny fakt, o którym dużo ludzi zapomina, to wysokość koszenia. Mój dziadek zawsze kosił do gołej ziemi- a potem łąka była brązowa przez 2 tygodnie, nawet jak padał deszcz. Powinno się kosić na wys. około 5-7cm z kilku względów- najważniejsze to: kosząc wyżej zostwiamy wyższą roślinę(powyżej pierwszego kolanka) która szybciej odrośnie, im niżej tym mniejsza wartość trawy (tak jak kukurydzy). Poza tym wysoko koszona trawa zawiera mniej zanieczyszczeń.

Wiem, że mój znajomy też zbiera tak łąki(nisko położone nad rzekami). Kiedyś dokupił sianokiszonkę od mojego sąsiada (koszone wcześnie-czasem przed wykłoszeniem trawy z upraw gruntowych) i złapał się za głowę, jak zobaczył ile mleka więcej miał w zbiorniku.

Nie patrz na sąsiadów, spróbuj kawałek skosić w terminie, zrób paszę i daj krowom. Zobaczysz efekt (chyba, że ta trawa jest pół na pół z zielskiem).

pozdro.

Ja akurat nie musze mieć aż tak bardzo cudownej wydajności siana bo nie mam krów tylko mam opas z którym jak narazie na przyrost nie narzekam. tym co sprzedawałem też nie narzekaja bo dzwonią i sie pytają czy nie mam na sprzedaż

#169 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 30 maj 2012 - 18:06

Ocena plonów traw moim zdaniem dzwonią bo nie mają co dać bydlakom a mówisz i nie musisz mieć dobrego niom może i nie ale i taki opas jak dostanie lepszą pasze to i może ciut jeszcze większy przyrost będzie miał i w lepszej kondyci będzie z tym ze młoda trawa lepsza pasza z tym nie ma co nawet dyskutować bo to fakty są zapytaj starszych rolników tylko takich co mają dobę osiągi to sie przekonasz a jak nie ludzi to poczytaj w mądrych czasopismach ja bynajmniej nie czekam dłużej jak do 10/15 czerwca ojciec i tak już mówi ze powinno być do maja 1 pokos zebrany

#170 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3825 postów

Napisany 30 maj 2012 - 20:05

Ocena plonów traw Do lipca czekaj z tą trawą, będzie jeszcze więcej...
Nie ma nad czym dyskutować. Możesz być zadowolony z przyrostów bydła ale byłyby lepsze gdyby siano które dostają było wcześniej koszone. Kupkówka jak postoi to ma taką samą wartość jak żytnia słoma. Najprostszą metodą na sprawdzenie jakości siana jest zadanie bydłu mlecznemu przez 2 dni siana wcześnie koszonego, potem późno koszonego. Różnice kolosalne w ilości mleka. W tym roku musiałem dokupić kilka rolek, siano niby dobre, nie z torfu ale mleka mniej. Skończyły się czasy że liczyła się tylko ilość, teraz liczy się również jakość.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3457 postów

Napisany 30 maj 2012 - 20:24

Ocena plonów traw Macie rację ale @ cycek pisze że na sprzedaż to mu bardziej jak na jakości zależy na ilości. Jego prawo

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#172 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 30 maj 2012 - 20:29

Ocena plonów traw U brata z 3ha 47 bel. Bele kręcone 550 i 6 cyl. ciągnikiem wiec były zbite.

#173 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 30 maj 2012 - 20:34

Ocena plonów traw U mnie wyszło 46 belek 120 sianokiszonki z 2.20ha. Ciągnik 75km, trawa z motylkowymi na ornych...

#174 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 31 maj 2012 - 15:59

Ocena plonów traw Wczoraj widziałem jak znajomy prasował to miał 19 bel z 2 ha bez nawozu jakiegokolwiek. Nawet dobrze jak na ten rok.

#175 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 05 czerwiec 2012 - 19:02

Ocena plonów traw haha w tym roku z tego kawałka miałem 30 bel ;/

#176 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 06 czerwiec 2012 - 18:11

Ocena plonów traw 0,6 hektara trawy z koniczyną siane w zeszłym roku dało 19 120/120 i jedną 100/120.
Trawa była koszona w poniedziałek ok południa a zbierana we wtorek rano, więc masa była bardzo mokra

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#177 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 14 czerwiec 2012 - 21:16

Ocena plonów traw 1,3ha 35 bel 120 :) czysta trawa w zeszłym roku spryskana fernando

#178 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 15 czerwiec 2012 - 20:53

Ocena plonów traw witam. mam pytanie troche z innej beczki. jeżeli jest już taki temat to prosze o przeniesienie i przepraszam ale nie znalałem. a moje pytanie to takie . jutro jade kosić łąki na usługi ciągnikiem C-360 ile moge wziąć za godzine albo może ile wy bierzecie. w zeszłym roku wziąłem 100zł ale wiadomo że ropa do góry

#179 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3457 postów

Napisany 15 czerwiec 2012 - 21:48

Ocena plonów traw http://www.agrofoto....iew__getnewpost

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share rewoluszyn

rewoluszyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 21:27

Ocena plonów traw 0.55ha 8 bel zestaw:zetor 7211+ krone kr130
a sąsiad o miedzę 0.49ha 15 bel foton 82KM + sipma
JAK TO MOŻLIWE??? dodam że miał ciut słabszą trawę, koszenie przetrząsanie i zbiór odbywały się u mnie i u niego w te same dni o zbliżonych porach