Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ocena plonów traw

224 odpowiedzi na ten temat

#141 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 08 kwiecień 2012 - 18:58

Ocena plonów traw Koniczyna nie jest tak wysoka jak trawa więc myślę 15-20bel z ha powinno udać się zebrać.Belka koniczyny będzie napewno zdecydowanie cięższa od belki słomy,bo słome jak belujesz to jest suchutka,a tu to przecież zielona,wilgotna masa,zależy jeszcze w jakiej fazie wilgotności będziesz ją zbierał,czy zaraz po kosiarce,czy będziesz bardziej dosuszał.Ile będzie ważyć taka belka to ciężko powiedzieć,zależy jak zbijesz belkę :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ocena plonów traw Dzisiaj, 19:07
  •  

#142 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 08 kwiecień 2012 - 19:18

Ocena plonów traw Ma to być jako siano więc ma się wysuszyć dobrze. Ta kończyna była tak gęsta że przejechanie ok 100m z przyczepą samozbierającą i pełna przyczepa 4tonowa i mocno dobite było. Więc sądze że te 20 bel będzie bankowo. Kończyna dodatkowo ma grube łodygi, nie to co trawa.

#143 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3392 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 09 kwiecień 2012 - 10:03

Ocena plonów traw z moich doświadczeń wynika,że koniczyna nie jest zbyt dobra na siano,co innego na kiszonkę

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 10:18

Ocena plonów traw Też tak mi się wydaje. Jak widziałem to w okolicy wszyscy kończyne w kiszonke walą bo cięszko ją ususzyć do takiego stopnia żeby muc ją belować

#145 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 10:57

Ocena plonów traw fajnie się czyta tu tyle beli tu tyle a zaś ten bal taki ten taki to ja mam takie pytanie to w jakiej fazie dojrzewania trawy kosicie czy idziecie na ilość cz na jakość

#146 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 11:22

Ocena plonów traw Mój rekord to 40 bez z ha. Oczywiście z jednego pokosu. Trawa siana na gruntach ornych zbierana w optymalnym terminie.

#147 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 11:43

Ocena plonów traw Piszcie jeszcze jaka belarka,jaki ciągnik jaki zgniot...W ubiegłym roku ja i sąsiad belowaliśmy owies (ten sam termin siewu-myślę że i plon bardzo podobny)-rezultat-u mnie 8,5 beli z 0,7 ha u sąsiada 24 ! z 0,9 ha .Co ciekawe belarki były takie same,zbliżona też moc ciągników no ale mi nie zależy na pokazaniu ile to bel w tym roku zrobiłem :D -a widzę oj widzę taki trend wśród ludzi-a potem krówki chorują...

#148 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 09 kwiecień 2012 - 12:21

Ocena plonów traw Dokładnie jaro hehe a pózniej chłopaki na AF chwalą sie jak to na jeden pokos 50 bel z ha robią ;)

#149 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 12:51

Ocena plonów traw

fajnie się czyta tu tyle beli tu tyle a zaś ten bal taki ten taki to ja mam takie pytanie to w jakiej fazie dojrzewania trawy kosicie czy idziecie na ilość cz na jakość

witam i popieram kolegę. Fakt że temat jest o ilości kulek z ha,lecz gdy kosimy młodszą trawę mamy mniej towaru lecz o lepszej zawartości białka ,starsze trawy więcej włókna a to ważne.

#150 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 09 kwiecień 2012 - 13:12

Ocena plonów traw Chodzi o to, że siano z tej kończyny nie będzie przeznaczone dla mnie do karmienia tylko zostanie sprzedane jako na opał, brykiet czy bóg wie co jeszcze. Kosić jak się uda to za darmo mogę a sprzedać mam ofertę po 200zł/t to chyba się opłaca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 19 maj 2012 - 06:04

Ocena plonów traw ja starej trawy nigdy nie koszę a bele raczej były dobrze dobite bo nie było pleśni a jak się krowom dało to chwila i nie było..

#152 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 27 maj 2012 - 15:14

Ocena plonów traw Zaskoczę Was pewnie ,ale ten rok jest rekordowy mam 6 bel z 1 ha sianokiszonki :blink: :wacko: :( ;[ :lol:

#153 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 28 maj 2012 - 00:49

Ocena plonów traw Jak patrze na swoje łaki w tym roku i porównuje do poprzedniego to widze ze beda mniejsze plony. dodam że nawozu jest tyle samo. w tym tyg ma padac wiec jeżeli popada to z pewnościa trawa sie ruszy. bo niby jest na ziemiach pod noteckich to jednak brakuje orzywieni tej trawy. a kto nie dal nawozu to trawy na łące trzeba szukać

#154 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 28 maj 2012 - 08:02

Ocena plonów traw Kolego cycek933 moje trawy dostały nawóz w odpowiedniej dawce ,są to łąki max 3-4 lat i takie mam marne plony w tym roku .Pogoda w tej grze rozdaje karty ,my to możemy sobie tylko pogadać ,a i sianie nawozu tonami tez nie wiele da jak najpierw wymrozi potem wysuszy .

Edytowany przez Meg5, 28 maj 2012 - 08:04.

#155 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 28 maj 2012 - 21:43

Ocena plonów traw ja nie daje tony. w tym i w zeszłym roku na 0,80ha dałem 3 worki polifoski M i 2 worki saletrzaku. miejscami jest trawa wyzsza niz pas

ale jestem tego zdania że jeżeli u mnie popada w najbliższym czasie chociaż troszeczke deszczy to będzie większy plon. dodam że ja zaczynam sianokosy najwcześniej w połowie czerwca. bo siana dla bydla mam jeszcze nsa przyszły rok wiec 1 pokos bede sprzedawał a im wiecej bedzie tym lepiej. a jak mam kosic i z ha miec 6-7 bel to mnie kur... bierze

#156 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 28 maj 2012 - 21:47

Ocena plonów traw Dziś z 3 ha torfu przyjechało 60 belek, z wcześniejszych łąk gruntowych było mniej więcej 10 bel/ha, ale jakość tej paszy nie porównywalna. (1bela=120x120 po Metal Fachu)

#157 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 28 maj 2012 - 22:04

Ocena plonów traw @ Paweł tak z ciekawości [nie mam łąk torfowych to nie wiem] o co chodzi z tą jakością?

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#158 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 28 maj 2012 - 22:25

Ocena plonów traw No tragedia po prostu tragedia 16 bel z 2 ha :wacko: ciekawe jak reszta łąk...

#159 Share cycek933

cycek933

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 28 maj 2012 - 22:26

Ocena plonów traw moim zdaniem jest ta trawa bardziej soczysta i ma wiecej białka a nie jakieś same badyle. jeżeli ktoś dba i daje nawoz to jest spore i ladne geste podloze jak w drugim pokosie przynajmniej ja tak mam a mam wszystkie łąki torfowe.

wydaje mi się że siano w tym roku może być jeszcze droższe niż w zeszłym sezonie gdzie na cene siana nie było co narzekać i odbiorców było sporo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 28 maj 2012 - 22:58

Ocena plonów traw

@ Paweł tak z ciekawości [nie mam łąk torfowych to nie wiem] o co chodzi z tą jakością?

Siano z łąki uprawnej jest nieporównywalnie lepsze od tego z torfowej łąki. Mimo, że z torfowych jest więcej belek to lepsze jest 10 belek z uprawnej łąki (niekoniecznie kilkuletniej) niż 25 z torfowej. Przez ostatnie 3 lata z powodu mokrych lat rozsiało się dużo mozgi na mokrzejszych łąkach.
Ja dziś miałem 81 belek z siana z 3,6ha (półtorfowe)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.