Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa krone kr 130 S

47 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Freeman10

Freeman10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 08 maj 2015 - 19:25

Prasa krone kr 130 S

Ok. Dzisiaj przeprowadziłem pierwszą próbę "rolowania" słomy - próba niestety nie do końca udana:( Na początku miałem problem z uformowaniem rolki. Słoma po prasie kostkującej okazała się zbyt drobna, dużo materiału wysypywało się z pod komory. W końcu jednak się udało i wskazówki pokazały 2 poziom zgniotu. Wtedy pojawił sie drugi problem - problem z siatką. Odwijana siatka nie została wciągnięta do komory (odwijała się na kupkę). Podrzuciłem więc trochę słomy na podbierak i siatka została wciągnięta. Niestety po otworzeniu komory moim oczom ukazała się rolka owinięta tylko środkiem (po obu stronach tak z 30 cm z każdej rolka nie była owinięta). Dodatkowo siatka nie została odcięta. Prosze o jakieś porady co z tym zrobić, jak jest tego przyczyna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa krone kr 130 S Dzisiaj, 21:17
  •  

#42 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 08 maj 2015 - 21:04

Prasa krone kr 130 S

musisz wyregulować hamulec siatki

#43 Share Freeman10

Freeman10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 09 maj 2015 - 11:21

Prasa krone kr 130 S

No udało nam się ustawić żeby całą szerokością podawało siatkę:) Mam kolejne pytanie. Czy te rolki -gumowa i aluminiowa mają się cały czas kręcić, aż do skończenia owijania rolki, czy one służą tylko do podania siatki na początku owijania? 

#44 Share Adam334443

Adam334443

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 maj 2015 - 18:15

Prasa krone kr 130 S

Witam. Mam następujący problem w prasie krone kr 130 s. Otóż gdy mam już owijać belkę siatką po załączeniu hydrauliki i puszczeniu aby liczyła owinieńcia następuje automatyczne uciencie siatki. Co może być przyczyną takiego problemu? Czy chodzi o nóż czy o coś innego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share Freeman10

Freeman10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 06:06

Prasa krone kr 130 S

"Otóż gdy mam już owijać belkę siatką po załączeniu hydrauliki i puszczeniu aby liczyła owinieńcia następuje automatyczne uciencie siatki. "

Mam ten sam problem. Nie występuje on ciągle ale przy 2,3 owinięciach na 10. Kolejny problem to zaczęcie owijania siatką.  W jaki właściwie sposób siatka ma być podana do komory? Gość od którego kupiłem prasę powiedział mi, że to się robi w ten sposób, że w momencie odwijania siatki trzeba troszkę ruszyć do przodu żeby prasa złapała nieco materiału prasowanego i on wprowadzi odwijaną siatkę do komory z balotem. Problem jest taki że np. kiedy mam wąski pasek (nie ma materiału wystarczająco dużo żeby pokryć całą szerokość gardła) w momencie podania siatki ,ściąga ją albo do środka albo na bok na szerokość tego kęsa.  

Gdzie dostanę te dwie małe rolki pokryte gumą od naciągu siatki? Na jednej z tych rolek nie mam gumy kawałka i wcina mi siatkę?

Edytowany przez Freeman10, 06 czerwiec 2015 - 14:16.

#46 Share andreo430

andreo430

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 11 czerwiec 2015 - 22:14

Prasa krone kr 130 S

A ile macie zrobionych bel w tych prasach?

#47 Share SOLTYS40

SOLTYS40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 07:38

Prasa krone kr 130 S

No udało nam się ustawić żeby całą szerokością podawało siatkę :) Mam kolejne pytanie. Czy te rolki -gumowa i aluminiowa mają się cały czas kręcić, aż do skończenia owijania rolki, czy one służą tylko do podania siatki na początku owijania? 

Te rolki są do podania siatki jak puścisz linkę to koła napędzające powinny mieć przerwę między sobą 1-2 mm mówię o tych z lewej strony z tą gumą i tym metalowym bo siatkę ciągnie sobie kula .Miałem ten problem tomi słabo ucinało siatkę tam jest regulacja kluczem 13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share andreo430

andreo430

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 22:09

Prasa krone kr 130 S

Wie ktoś jak sprawdzić na komputerze w Krone 130S ilość zrobionych bel? bardzo pilnie muszę wiedzieć