Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agro - Masz czy UG

75 odpowiedzi na ten temat

#21 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 11:41

Agro - Masz czy UG A powiedz czy wielkość talerzy w TL jest wystarczająca do uprawy także na ścierniskach?? i dlaczego packer jest kiepski a croskill lepszy? A co sądzicie o spiralnym i gumowym na jakie ziemie się nadają?
W UG jest ten problem że agregaty o większej średnicy talerzy nie mają sprżęgu do siewnika.... Taki Ares TL ma malutkie te talerze i wał też

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agro - Masz czy UG Dzisiaj, 11:09
  •  

#22 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 12:08

Agro - Masz czy UG Ja mam talerze 460 mm. Moim zdaniem im większe talerze tym lepiej na uprawę ściernisk zwłaszcza przy dużych ilościach resztek pożniwnych. Ja słome zbieram, więc mój Ares ścierniska zrobił ładnie. Robiłem też obornik wywieziony na gorczycę lub ściernisko, baedzo fajnie pomieszał, ale robione było podwójnie (tak duża ilość obornika, że za pierwszym razem efekt był słaby).

Co do packera to uważam, że zbrylone gliny przesuwałyby się pomiędzy zębami tego wału i by ich i tak nie rozdrobnił a croskill na pewno tak. Może też zależy jeszcze jak packer wykonany, bo mój sąsiad miał z Famarolu w agregacie upr-siew. to mu sie skrobaki gięły:), i wał mu się zaklejał na cięższych ziemiach wymienił na zwykły rurowy i jest bardziej zadowolony.

Crosskil na wilgotnych ziemiach też pewnie będzie się zaklejał. Pod tym względem to pewnie rurowy będzie najlepszy.

#23 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 12:22

Agro - Masz czy UG Mam klienta który chce kupić agregat talerzowy 3m do ciągnika 130 km, sieje kukurydzę tylko i do tej pory zębowy z dwoma wałkami z tyłu nie bardzo dawał radę wszędzie...
Dobry byłby ares TL ale na ściernisku po kukurydzy będzie pewnie się przypychał.....
Agromasz ma talerze 510 więc trochę większe ale niewiele ale może dadzą radę na ściernisku, no i cena atrakcyjna już ze sprzęgiem...
Większe w UG o średnicy talerzy 700 nie mają za to możliwości sprzęgu a klient chciałby mieć go w zapasie...... Co do wałów to o rurowym słyszałem że zostawia "podziabane" pole - ma za rzadko pręty, dlatego pytam się o coś lepszego i skutecznego na zmiennych glebach- od lekkich po ciężkie

#24 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 13:49

Agro - Masz czy UG tzn do mieszania resztek pozniwnych niebedzie potrzebny bo mam grubera z agro- maszu, talerzowy bym bral do siewnika wiec wydaje mi sie ze packer bylby najlepszym rozwiazaniem, a co do crosskila to mam waly 6m

#25 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 15:52

Agro - Masz czy UG A gumowy jakie ma zalety i wady?

#26 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 17:12

Agro - Masz czy UG @Michu7 niby dlaczego packer nie na srednie gleby?? :rolleyes: moj znajomy kupil nowy agregat UG Ares L/Z z walem packera na srednie gleby (3b i 4 klasa). ja tez chce kupic agregat z walem packera a gleby mam srednie i lekkie (4, 5 i 6 klasa), na 6 klasie agregatem raczej siac nie bede bo to glupota ale za to na 4 i 5 juz tak i tez mam na niektorych kawalkach na jednym koncu piach a na drugim glina. a niektore mam takie ze nawet cale pola o powierzchni 4-5 ha sa gliniaste. wiec nie bede kupowal z walem rurowym bo na glinie nic nie zdzialam. jezeli uwazasz ze packer na gline jest zly to dlaczego na Zulawach maja agregaty tylko z takimi walami?? jest to ciezki wal wiec on nie kruszy tylko tymi zebami a cala powierzchnia.

gumowy (Crosskill) dobrze kruszy gline, jest w miare lekki (lzejszy od packera lecz az tak dobrze nie kruszy ja packer) i slyszalem tylko o jednej wadzie, a mianowicie na mokrej glinie sie zakleja i wtedy efekty pracy sa nie najlepsze.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#27 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 19:03

Agro - Masz czy UG Henius gdy jest mokro to kazdy ci sie zaklei nawet rurowy, a co do tematu to dzieki zdecydowalem na ten agromasz z walem packera

#28 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 19:28

Agro - Masz czy UG W sumie też coś takiego polecę... A gumowy(jednak nie to samo co crosskill) jest cięższy od packera 0 50 kg :rolleyes: . Gumowy jest sporo droższy od packera, a najdroższy jest spiralny

#29 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 styczeń 2010 - 19:32

Agro - Masz czy UG a czy ktoś robił tymi agregatami po kukurydzy na ziarno?? jaki jest efekt??
Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

#30 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 19:35

Agro - Masz czy UG No właśnie piszcie jak coś takiego się sprawuje po kukurydzy i jaki dokładnie model

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 20:13

Agro - Masz czy UG @Henius91 Dlaczego na 6 klasie siać agregatem to głupota? :D Ja od czasu kiedy mam agregat nie wyobrażam sobie pola zasianego bez jego użycia :rolleyes:

#32 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 20:32

Agro - Masz czy UG tak mi nagadali ze przed walem bedzie sie zbierala ziemia i zabardzo niszczy strukture gleby. oczywiscie jak kupie agregat to sprobuje zasiac agregatem, jak da sie siac to bede sial tylko agregatem.

#33 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 20:55

Agro - Masz czy UG to naprawde ci nagadali co sie ,moze niszczyc na tej 6 klasie jak tam prawie niema struktury

#34 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 22:36

Agro - Masz czy UG

tak mi nagadali ze przed walem bedzie sie zbierala ziemia i zabardzo niszczy strukture gleby. oczywiscie jak kupie agregat to sprobuje zasiac agregatem, jak da sie siac to bede sial tylko agregatem.

Taki problem może występuje w agregatach zębowych,ale nie jestem pewien bo takiego agregatu nie posiadam ,czasami na forum czyta się wypowiedzi gdzie koledzy piszą że wał zapada się w piachu, w talerzowym nie ma tego problemu :rolleyes: a mamy kilka ha piasku niestety.

#35 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 21:25

Agro - Masz czy UG co myslicie o tym agragacie http://www.allegro.p...owosc_w_pl.html ?? wyglada solidnie i cena z walem packera przystepna.

#36 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 21:44

Agro - Masz czy UG Dobry na typowe piaski, ale na lepsze gleby to tylko zagrabywacz śladów ciągnika.Jak jest czym ciągnąć to tylko agregat aktywny.

#37 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 22:14

Agro - Masz czy UG to jest temat o biernych dlatego tu sie zapytalem i nie obchodza mnie aktywne bo to nierealne na moje ziemie. 3 rzedy zebow i wal packera, to jedyne co moge poradzic na moje gleby. agregaty z 3 rzedami zebow robia chyba tylko UG i Agro-Masz a ja UG napewno nie wezme ze wzgledu na cene a Agro-masz... zastanowie sie, narazie szukam innych firm i znalazlem 2 dobre ktore moge brac pod uwage, wlasnie ten Grano i Rolmako.

#38 Share janmaria

janmaria

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 22:28

Agro - Masz czy UG agregat na oko ok. ładne malowanie hydropak też wydaje się być solidny, ciekawe jaki siewnik chcesz ni targać?

#39 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 23:59

Agro - Masz czy UG Szkoda Tylko że hydropak na jednym siłowniku.może rzucać siewnikiem na boki.Cenowo tak samo wychodzi jak Rolmako.
a co myślicie o tym:
http://allegro.pl/it...iewny_2_7m.html
?? mi się wydaje że rame hydropaku ma bardziej masywna od agro-maszu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 styczeń 2010 - 00:09

Agro - Masz czy UG Jak masz dobrze sprzęg zrobiony to nie rzuca. ;) Kwestia wykonania, ogólnie jeżeli chodzi o polski sprzęt o Unii agregaty wyglądają najbardziej solidnie, chociaż Mandam też niczego sobie. Polecam Aresa XL, bo waży ciut więcej od Aresa L, jednak jest masywniejszy: solidniejsza rama, masywniejszy hydropak, zęby SV.