Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agro - Masz czy UG

75 odpowiedzi na ten temat

#1 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 19:46

Agro - Masz czy UG Wiatm, mam dylemat miedzy agregatami talerzowymi do zestawu uprawowo siewnego, niewiem ktory wybrac Agromasza czy Aresa z UG, agregat ma byc agregowany z poznaniakiem i Pronarem 1025A na 45 ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agro - Masz czy UG Dzisiaj, 05:17
  •  

#2 Share Fergusson3070

Fergusson3070

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:informatyka , Romety oraz oczywiście rolnictwo

Napisany 31 grudzień 2009 - 20:48

Agro - Masz czy UG Ja bym brał agro masza bo ug to polska firma i podobno nie za dobrze nie radzą sobie w polu.

#3 Share Markus

Markus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 20:58

Agro - Masz czy UG @Fergusson3070
Co masz na myśli że nie za dobrze sobie radzą?, ja mam z unii i radzi sobie super.

#4 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 31 grudzień 2009 - 21:59

Agro - Masz czy UG Jestem użytkownikiem agregatu uprawowego Agro -Masz 3,60m ,agregat pracuje u nas 2 lata.Chcieliśmy kupić UG ,Kombi 3,7 ale kosztował niecałe 14tyś, za AGRO-MASZ daliśmy 7tyś.Powiem Ci tak Unia wymyśla ceny z kosmosu i patrzy na konkurencje z zachodu i winduje swoje ceny lecz im jeszcze dużo brakuje (np.za Poloneza w pełnej opcji daliśmy 38tyś).Sąsiad kupił kombi ,nic szczególnego ale ma znak Unia i za to się płaci.Myślimy w niedalekiej przyszłości kupić agregat uprawowo siewny z wałem packer.Ja jestem za Agro-Maszem firma która niedawno weszła na rynek i produkuje naprawde niezły sprzęt za dobrą cene.W tym roku połamałem belke zaczepową w agregacie moja wina bo jechałem za szybko polną i była dziura, której nie widziałem.Agregat już nie był na gwarancji a belkę bez problemu dostałem za free .Wielki plus dla nich. :lol:

#5 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 22:17

Agro - Masz czy UG moze tak bo agromasz kosztuje 12tys z walem packera, a ares kolo 20, co do agro maszu to mam grubera od nich i dobrze robi, wiec wezme tego agro masza chcialem sie dowiedziec czy nie sa jakies lipne, teraz tylko niewiem czy pronar go pociagnie z siewnikiem

#6 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 31 grudzień 2009 - 22:20

Agro - Masz czy UG Tak nie ma co kupuj AGRO-MASZ lepiej wykonany wiadomo ze w polu zrobi swoje ;[

Ile pronio ma koni moim zdaniem to juz wiekszy ciagnik od 82A i powienien pociagnac jak ma pracowac z poznaniakiem to nie powienien byc ciezki :lol: ;[

#7 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 22:27

Agro - Masz czy UG filip94lemken
A jaka Cię szerokość interesuje i z jakim wałem masz zamiar kupić.

#8 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 22:31

Agro - Masz czy UG jedno co wam powiem to to ze Agro-Masz a Unia to jeden ... (wstaw jakie slowo chcesz), robione tak samo wiec nie wiem dlaczego unia ma takie ceny z kosmosu. zasada mocowania talerzy, walu, rama, wszystko jest takie same. nawet stal bo watpie zeby UG miala lepsza :lol:

skoro z poznaniakiem to pewnie 2,7 m...
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#9 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 22:37

Agro - Masz czy UG Henius91 tu cie zaskocze bo 3m, agregat z walem packera, pronar ma miec tura i dorobione obciazenie

#10 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 22:49

Agro - Masz czy UG Henius91
Rozwiń swoją myśl bo nie kumam. :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share endrius

endrius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 22:50

Agro - Masz czy UG Ja też jestem za Agro-Masz, posiadam z tej firmy agregat uprawowo-siewny z packerem 3m który kosztował po małych negocjacjach 8500 zł a z kolei UG kosztował 17000 zł . I praktycznie agregat Agro-Masz widziałem tylko na zdjęciach w internecie i też się trochę bałem co przyjedzie na podwórko ale byłem miło zaskoczony, powiedziałbym nawet że lepiej jest wykonany niż ten UG , dlatego te ceny z Unii są śmieszne dla mnie . Jeszcze muszą długo popracować nad maszynami żeby ta cena pasowała do jakości maszyn .

#12 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 22:54

Agro - Masz czy UG chodzi mi o to ze UG i Agro-Masz to to samo tylko roznia sie znaczkiem i cena :lol: nie widze zadnej inne roznicy. moze wykonanie ciut gorsze w Agro-Maszu ale raczej juz to dopracowali. BIERZ AGRO-MASZ!!!

a to ze 3 m to mnie zaskoczyles. masz przerobiony na 3 m czy to jest nowy poznaniak??

#13 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 23:08

Agro - Masz czy UG endrius
Masz całkowitą racje ,a kiedy kupowałeś swój agregat bo nam krzykneli za agregat uprawowo siewny z packerem 9 tysiaków.Jak Ci się sprawuje ,jak myślisz czy będzie dobrze współpracował z Farmerem 105km i siewnikiem Polonez który waży po pełnym załadowanu 1300kg. ;[
Henius91
Święta racja widze ,że mamy podobne zdanie,jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać :lol:

#14 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 23:11

Agro - Masz czy UG Tak mam przerobionego poznaniaka na 3m, mialemzamiar kupywac poloneza, ale jak zaspiewali 22tys, to zrezygnowalem, a dodam ze w poznaniaku mam nowe redlice

#15 Share endrius

endrius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 09:13

Agro - Masz czy UG kamil900830
Ja swój agregat kupowałem w sierpniu 2008 roku jak na razie sprawuje się ok. U mnie współpracuje z Pronarem 1025 A tylko ja mam siewnik Poznaniak trochę lżejszy od Poloneza ale nawet z pełnym siewnikiem nie mam problemu dodam tylko że jak sieję to jeżdżę cały czas na rozłożonym , składam tylko do transportu. Myślę że Twój Farmer też nie powinien mieć żadnych problemów. :rolleyes:

#16 Share Fergusson3070

Fergusson3070

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:informatyka , Romety oraz oczywiście rolnictwo

Napisany 01 styczeń 2010 - 10:08

Agro - Masz czy UG @Markus widziałem maszynę uni grudziąc w moich okolicach to musiał po 2 razy jeździć żeby wyglądało jak się należy

#17 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 10:21

Agro - Masz czy UG @Ferguson, to tylko kwestia ustawienia bo nie mozliwe ze te dwie maszyny robia inna robote bo sa tak samo zbudowane i wystarczy dobrze ustawic na laczniku centralnym i na wale.

#18 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 styczeń 2010 - 11:02

Agro - Masz czy UG A mam pytanie jak zachowują się te agregaty w uprawie po zbiorze kukurydzy na ziarno?? czy wszystko jest dobrze pocięte i wymieszane??
Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

#19 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 11:05

Agro - Masz czy UG A powiedzcie jaki wał jest najlepszy do tego agregatu, jakie macie, na jakich glebach i jak się wam spisują?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 11:34

Agro - Masz czy UG Ja mam Aresa TL z UG. Wał zwykły rurowy, gleby średnie miejscowo występują gliny. Jesienią 2009 r. miejsca gliniaste ciężko było doprawić bo były mocno zbrylone, może pomógł by wał croskill bo packer to raczej nie. Moim zdaniem na gleby lekkie i średnie wystarczy rurowy (najtańszy i najlżejszy), jeśli występują tylko miejscowo gleby cięższe w uprawie to nie warto inwestować w lepszy wał bo z kolei na lżejszych glebach może niszczyć strukturę gruzełkowatą. A więc lepsze wały (croskill ewentualnie packer) warto moim zdaniem kupować tylko na gleby cięższe w uprawie.

Co do wyboru marki to jeśli nie ma różnic to oczywiście lepiej wybrać tańszą. "Na oko" to pewnie różnic nie widać a nie wiadomo jak z jakością talerzy bo to może ewentualnie być niewidoczna różnica, która może mieć duży wpływ na koszty eksploatacji.

Mi się Ares podoba, kupiłem go za 13000 brutto bez sprzęgu wiosną 2009r. Wady sprzętu UG to słabej jakości powłoka malarska.