Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przedni balast (obciążniki)

53 odpowiedzi na ten temat

#41 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 22:29

Przedni balast (obciążniki) Mariusz X --> nadal nie rozumiesz że dla autora wątku wiedza o zachowaniu np. twojego ciągnika jest g... warta?
Masz inny traktor i napewno inny pług. To jak sie zachowuje twój traktor niema nic do rzeczy.

JEDYNA mądrą radą jest ta żeby sam zaczepił pług do ciągnika i się przekona co się dzieje. Może przy tym pług nie potrzeba mu obciążników? Bo przy lekkim krótkim pługu jak nie będzie poślizgów to dołożenie obciążników da tylko wieksze zużycie: paliwa, opon, przedniej osi i dołoży mu roboty z zakładaniem i zdejmowaniem ciężarów, oraz wyda z 2000zł.
W koncu zetor jest lzejszy od JD, a skoro robił zetorem to JD tym bardziej będzie śmigał nawet bez obciążników.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przedni balast (obciążniki) Dzisiaj, 01:59
  •  

#42 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 styczeń 2010 - 22:33

Przedni balast (obciążniki) Jak dla mnie to wiadomo, że JD będzie chodził bez obciążników w pługu zagonowym, zapewne gruber będzie dużo cięższy. No ale jeśli ktoś pisze, że obciążniki nie poprawią uciągu, to nie mogę milczeć, bo sam się przekonałem jakie mają znaczenie.

#43 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 22:53

Przedni balast (obciążniki) Nie poprawią nic jak niema takiej potrzeby. Niema poślizgu ani podrywania to co maja poprawić? Zużycie opon?
Może u ciebie są potrzebne ale nie o twoim ciągniku tu rozmawiamy.

#44 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 02 styczeń 2010 - 11:41

Przedni balast (obciążniki) Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Zetor 7211 + Fraugde 3 to jest mój bły zetor z tym pługiem, a jak wcześniej pisałem planuje cofnąc skiby do tyłu o 14cm i 28cm żeby go pszerzyc, ale rozważam także zakup 4 skiby, zetor miał komplet obciążników na przodzie i ciągałem nim nawet grubera :rolleyes: Ale masz rację zobacze w polu jak się będzie spisywał, tylko koło stycznia/lutego może mi się trafic 4 korpus do pługa i nie wiem czy go kupic, zetor chodził w 3 do jd powinien w 4x35 albo rozstawie 3 jeśli nie uda mi się kupic 4 korpusu, a ten pług nie jest taki lekki, zaryzykuję stwierdzenie że jest cięższy od 3 skibowego obrotowego na kołkach i jest bardziej wysunięty do tyłu :D
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#45 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 02 styczeń 2010 - 11:59

Przedni balast (obciążniki) nie wiem jakie masz ziemie, bo to tez ma duzo do gadania - ja osobiście bym pozostał przy 3 skibach skoro zetor miał w nich w sam raz z przecież twoj jelonek ma tylko 75km - lepiej zrobisz jak założysz do pługa konkretną bronę i zagłaskasz od razu orane. ja u sibie 100km zetorem orałem 3skibowym pługiem, teraz przesiadam się na 120-130km i dalej bede orał 3 z tym ze założe jebitny wał do tego: Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> GTS cambell i Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Massey Ferguson 6475 z plugiem UG Ibis 3x48 plus wał 2x cambell 700 obciążniki to ja bym kupił i założył ale bez przesady tak do 400kg nie więcej i zakładał tylko wtedy kiedy potrzeba - pług i agregat, do transportu i lekkich robotek jeździłbym bez - tak robiłem zetorkiem i było nieźle

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#46 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 12:14

Przedni balast (obciążniki) Ziemi u mnie to pzeważnie piach 4-6, ale mam jeden wkurzający kawałek 1.5ha gdzie pług polski nie chciał wejśc, a krone (miałem 4 zagonową ale orałem w 3, już sprzedany) wchodził ale z problemami a ciągnik miał straszne ciężko nawet na blokadzie (na normalnej ziemi można było prawie że na 3 biegu orac) a tam po prostu zdychał. Zetory bardzo twarde sprzęty geuber 2.2m z wałkami ciagal bez problemów, ale za to się zużywał :rolleyes: Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Rabewerk szkoda tylko że ten gruber nie ma zabezpieczeń bo łapy będą tylko fruwac przy JD :) Myślałem o zmianie na sprężynowy, ale nie dosc że strasznie ciężki to jeszcze ze 12tys za używany :D
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#47 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 13:35

Przód jest synchronizowany z tyłem. I koła kreca się tak samo, nawet jak przód jest w górze to nadal koła kreca sie z taką sama prędkością. Więć jesli nie ma poślizgu to po co mu taki koszt?
Myślisz ze jak wsadzisz 3tony obciążenia to będzie jeszcze lepszy uciag? Będzie większe zużycie paliwa i opon.

To mało wiesz, przód zawsze ciągnie szybciej niz tył
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 13:54

Przedni balast (obciążniki) Leczysz się na coś? Ciągnie tak samo jak tył. Jak by było inaczej to siadły by przeguby i opony. Włanie dlatego ludzie tak dobierają profil opony żeby przód się zgrywał z tyłem.

David777 --> niepchaj sie w 4 skibę jak jeszcze nie sprawdziłeś jak sie orze na 3. 75KM to trochę za mało jak na 4 skiby. Na 3 skibach mniej bedzie wysilony silnik i będziesz szybciej orał.
Sprawdz jak orze się tym pługiem i zanim kupisz nowy porzycz od kogoś 4skibowy i sprawdz jak sie robi.

#49 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 14:08

Przedni balast (obciążniki) Niestey nikt u mnie nie ma kvernelanda (fraugde) a polskie pługie zupełnie inaczej się prowadzą i orzą. Tak dla ciekawostki to powiem że mam silnik 4500 cm to spora pojemnośc jak na 75KM czy ona coś daje w polu? Widziałem już ciągniki co mają 3200 i 80KM :D Konie liczą się do uciągu, a pojemnośc? :rolleyes:

#50 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 14:21

Przedni balast (obciążniki) Pojemnośc i liczba cylindrów mają znaczenie jeśli chodzi o elastyczność silnika, zuzycie paliwa, wysilenie silnika.
Dwa silniki o takiej samej mocy ale o różnych pojemnościach - ten o mniejszej bedzie mniej elstyczny i w ciężkiej prac może więcej spalić niż ten o większej pojemności, ale w lekkich pracach ten o mniejszej pojemności będzie mniej palił.
4,5l przy 75KM to silnik powinien być bardziej że tak powiem wytrzymały (chodzi o mniejszą podatnośc na zchodzenie z obrotów) ale to tylko 75KM i moze być za mało na 4 skiby (choć najwazniejsza itak jest szerokosć robocza a nie ilosć skib)
Nic nie rób po omacku i raptownie bo moze się okazać ze to bedzie za dużo jak na ciagnik, a tak na 3 skibach to szubciej będziesz orał. Pozatym na te 20ha to nie powinno ci zabraknąc czasu zeby to obrobić. Jak masz na 10ha zbóż jarych i 10ha ozimych to masz orkę w dwuch terminach. Pewnie będziesz orał ok 1ha/1godzinę więc przez jednorazowo będziesz orał 1 dzień. Po co sie pchać w 4 skibę, zeby poorać z 2godziny krócej?

#51 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 17:14

Przedni balast (obciążniki) Znawco, własnie ze przód ciagnie szybciej do max 5% niz tył
@Dawid, jesli psiales ze masz piaski to 4x35-40 powinien z powodzeniem ciagac
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

#52 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 17:31

Przedni balast (obciążniki) No niekoniecznie jest tak na piasku-my mamy tzw."pytlak" i zaręczam że łatwiej jest czasami orać na ciężkiej ziemi niż na takim czymś w czym formalnie ciągnik "się topi"

#53 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 15:10

Przedni balast (obciążniki) Jednak bardzo przydatny jest przedni balast, zwłaszcza jak jeżdże po drodze z pustym zestawem, a po polu z pełnym, dlatego też zrobiłem taką skrzynkę na kamienie :) http://www.agrofoto....mage&img=206545

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#54 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1069 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 17:41

Koledzy jest pytanie kupiłem jesienia taki ciagni tylko z przednim tuzem http://olx.pl/oferta...html#c6ed2b79d5 ale ma słaby uciąg przyczepy które bez problemu ciagałem po górach takim forszajem http://olx.pl/oferta/fortschritt-303-traktor-koparka-km-251-CID757-IDe6ZCB.html#81d1b08915 ford nie daje rady bo sie kopie, powodem jest chyba słabe dociązenie. i tu pytanie ile mu powiesic na TUZie?

Rolnik z powołania :-)