Skocz do zawartości

Reklama

Przedni balast (obciążniki)

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
52 odpowiedzi na ten temat

#1 Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • 13809892
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 31 grudzień 2009 - 18:59

Stałem się właścicielem ciągnika JD Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu  -> JD 6100 i nie wiem czy warto zainwestowac w obciążniki, będzie to ciągnik główny i będzie wykonywał cięższe pracę (gruber 2.2, pług 3 na sprężynach, siewnik 3m, agregat 2.7 z 4 bronami) oraz rozsiewacz Amazone ZA-F 1003 i przyczepki. Czy on w polu nic nie daje jak mówią niektórzy w mniejszych maszynach?
Z góry dziękuje
Pozdrawiam.
Dawid777  :lol:
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.”  Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#2 jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5062 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 19:10

Zależy jak jest zbalansowany i ile waży-ja mam w 5720 bardzo lekki przód więc do ciężkiego pługa obciążniki są obowiązkowe

#3 Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • 13809892

Napisany 31 grudzień 2009 - 19:16

Ja mam Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu  -> Fraugde Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu  -> Fraugde no i ciężkawy, ale nie aż tak bardzo, tylko cofnę skiby na te dalsze otwory i go poszerzę, ale za to będzie cięższy. A w polu czyli w uciągu?
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.”  Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#4 yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9152 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 31 grudzień 2009 - 19:39

ja bym założył ale takie łatwo zdejmowalne - w zetorze dokladałem obciążenia w zależności od maszyny jaką ciągnąłem. Teraz będzie tuz więc będe woził bombe

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#5 jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5062 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 19:49

Mój pług to Unia 4x35 na resorze i zdaje się być cięższy więc ze swoim nie powinieneś mieć jakichkolwiek problemów-co do uciągu-to owszem z obciążnikami jest sporo lepiej.
PS.Tak sobie spojrzałem na Konedata i wygląda że nasze ciągniki są bardzo zbliżone wymiarami i osiągami-więc tak jak powyżej pisałem...

Zobacz postyacenty, o 31 grudzień 2009 - 19:39, powiedział:

ja bym założył ale takie łatwo zdejmowalne - w zetorze dokladałem obciążenia w zależności od maszyny jaką ciągnąłem. Teraz będzie tuz więc będe woził bombe

Gdzieś (chyba w Profi) widziałem fajny patent jak przerobić obciążniki na takie szybko zakładane-potrzebny jest co prawda drugi ciągnik z ładowaczem (ale mam Dodany obrazek więc no problem) i chyba sobie zrobię na wiosnę.
Będzie TUZ czyli i ciągnik wybrany Dodany obrazek .

#6 Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • 13809892

Napisany 31 grudzień 2009 - 19:57

Ja myślałem nad dokupieniem jednej skiby do mojego pługa żeby orac na 35cm na korpus, ale nie wiem czy mocy wystarczy... Jakby ktoś widział, a najlepiej miał zdjęcia jak wygląda skrzynka na kamienie to bym był bardzo wdzięczny  :lol:

#7 yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9152 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 20:07

poszukaj fot zetora 10245, które robiłem

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#8 Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • 3977820

Napisany 31 grudzień 2009 - 20:11

ja bym pronowłą załozyć:lol: im dlurzy sprzęt tym bardziej "buja" ciągnikem no i im cieższy oryginalne obciazniki do JD to wydatek rzędu 2000-2500tyś zł moze więcej;) ale przydatne są;[ ciagnik wtedy lepiej na przód ciągnie mój JD jest dosć długi ale np przy złożonym agregaci i przy pługu go buja na drodze... ale ja mam przedni tuz więc wystaczy beczka zalana betonem;d
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony  zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

#9 Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • 13809892

Napisany 31 grudzień 2009 - 20:14

A czy obciążniki od innego ciągnika by pasowały? Widziałem tanio od MF-a

#10 yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9152 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 20:16

kwestia mocowań

#11 jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5062 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 20:18

Zobacz postyacenty, o 31 grudzień 2009 - 20:07, powiedział:

poszukaj fot zetora 10245, które robiłem

Eee tam...

#12 yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9152 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 20:26

nie kleje o co chodzi? fot nie ma czy co?

#13 jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5062 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 20:41

Pewnie są tyle że miałem nadzieję że coś doszlusuje do Twojej stajni jeszcze w tym roku...

#14 Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • 13809892

Napisany 31 grudzień 2009 - 20:41

Mam jeszcze takie pytanie, ponieważ z ciężką maszyną taką jak gruber jadąc po drodze z obciążnikiem będą się szybciej zużywac przednie opony, ale jadąc bez to tylne też się będą szybciej zużywac tak? Ja mam problem bo pole mam oddalone o 8km a może w tym roku zaczne obrabiac pole które jest oddalone o 15km, opony są nówki radialki, co myślicie lepiej z obciążnikiem czy bez?

#15 yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9152 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 20:53

jaro: bilans 2009 jest in minus, ale w 2010 coś dojdzie większego dawid: do cięższej maszyny musisz mieć obciazniki, jak nie przesadzisz i bedziesz uzywał tylko do ciezkiej roboty to wtedy spokojnie o opony

#16 jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5062 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 21:03

Powiem tak-znajdź takiego któremu 2009 rok się udał Dodany obrazek .
Dawid-zdaje się że masz wersję 30 km/h ?No to i o opony powinieneś być spokojniejszy Dodany obrazek

#17 yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9152 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 21:07

in minus bo jeden koń pociągowy ze stajni ubył - taki z obciążnikami

#18 Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • 13809892

Napisany 01 styczeń 2010 - 12:51

Ja tam nie narzekam na rok 2009, wymieniłem praktycznie cały park maszynowy (pług, siewnik, rozsiewacz, przyczepa, ciągnik), zejście z uprawy ziemniaka. A tak związane z tematem to ile mogę na przód włożyc kg żeby przód nie ucierpiał? 500kg czy to już za dużo? W 2010 pomyśle nad jakimś lekkim agregatem 3m do siewnika  :rolleyes:   Tylko oponki mam trochę wąskie przez co będzie duży nacisk (na przodzie 12 na 28 radialne). Widziałęm na allegro po 200zł za sztukę takie po 50kg do jd i ciękawi mnie to że oni je przysyłają :D nie wyobrażam sobie kuriera z paczką 500kg :)
Mam skrzynię 15/5 30km/h mechaniczna

#19 yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9152 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 12:55

wczoraj gadałem z handlarzem - mowił ze do ciagnika 120km bomba powinna miec do 600kg, wiecej to do duzych ciagników. Do takiego jak twoj to celowałbym w coś pokroju 300-400kg

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#20 majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • 10201673

Napisany 01 styczeń 2010 - 13:32

Ja mam 500 kg na przednim tuz i z pługiem jest na styk...
Jak możesz to kupuj ile sie zmieści na mocowaniu :rolleyes: tu tylko kasa Cię ogranicza...
DEZERTER

Zobacz także