Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dyskowa czy bebnowa??

116 odpowiedzi na ten temat

#81 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2081 postów

Napisany 24 luty 2012 - 20:47

Dyskowa czy bebnowa?? kosiłem najpierw ztr 165 potem samaszem 210 różnica taka że czeska po zwolnieniu obr silnika dalej miała predkość na talerzu no i samasza się nie podnosiło ... :wacko:

a po zakupie dyskowej z pottingera 2,6 jestem zadowolony nie mierzyłem ale jakby mniej paliwa idzie, ciut wyzej kosi i przy koszeniu porytych pastwisk przez dziki nie ma się czego bać a i kamieniami nie rzuca (może dobre osłony)

w tej cenie dyskowej nowej nie kupisz ze spólchniaczem zresztą z 22-24 tyś trzeba na 2,4 m zwykłą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dyskowa czy bebnowa?? Dzisiaj, 11:56
  •  

#82 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 24 luty 2012 - 22:40

Dyskowa czy bebnowa?? jak trzeba sporo kierownica nakrecic to wybor jest jeden -rotacyjna i nic innego, mam obydwie i kosze sporo, wiec wiem jaka jest roznica. co do spulchniacza to mam przy dyskowej i wart kazdych pieniedzy[tym bardziej ze nie mam porzadnej przewracarki]

Edytowany przez jacus, 24 luty 2012 - 22:40.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#83 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 28 luty 2012 - 11:35

Dyskowa czy bebnowa?? witam mam problem co wybrac kosiarke bebnowa 1.85 czy dyskowa i jakiej szerokosci szukac chodzila by z ciagnikiem 80 KM w wiekrszoscipo plaskim terenie wiekszosc lak prasuje nie przewracajac i w co lepiej zainwestowac w kosiarke czy kupic zgrabiarke?? pytam bo chce ograniczyc czas bo teraz to dlugo zchodzi z tym??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share XValtraN101X

XValtraN101X

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 14:05

Dyskowa czy bebnowa?? Jakiej szerokości kosiarkę i czy bębnową czy dyskową do ciągnik około 90km.

#85 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 kwiecień 2012 - 16:26

Dyskowa czy bebnowa?? Witam. Posiadam kosiarkę dyskową Lely Splendimo . Jest to kosiarka czołowa i jestem z niej bardzo zadowolony. Nie przeszkadzają żadne wyboje ani kretowiska, bo jest tam bardzo dobra amortyzacja. Gdyby rozwalił mi się jeden dysk to nie musiałbym wymieniać całej listwy i wszystkich dysków tylko zdejmuję i wymieniam ten rozwalony. Jest to jeden z powodów dla których wybrałem lely a nie pottinger. Zdecydowanie nie polecam kosiarek z samaszu. Miałem kiedyś bębnową i po 5 sezonach zaczęły się kłopoty. Cały czas pękała rama, psuła się blokada do transportu i przeciekał olej.

#86 Share Zvrek

Zvrek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Rowery, Sport

Napisany 13 maj 2012 - 18:28

Dyskowa czy bebnowa?? Panowie co powiecie na kosiarkę Samasz 2.5m ze spulchniaczem pokosu rocznik 2007 cena 12tys sprowadzona z Francji. Po wstępnych oględzinach wydaje mi się że kosiarka mało co widziała. Łąk do koszenia mamy u siebie koło 5ha i będzie więcej do tego doszło by ok 16ha usłudze w pracy czyli było by 21ha w jednym pokosie. Tyle że czy JD 5720 dał by sobie z nią rade? jeśli nie to byśmy podczepili ją do Zetora 16145 tyle że do niego to raczej była by za mała...

Edytowany przez Zvrek, 13 maj 2012 - 19:45.

#87 Share rolas124

rolas124

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 18:10

Dyskowa czy bebnowa?? Witam :) Proszę o pomoc mam kosiarkę pottinger 4 bębnowa 2,65 m i nie dokasza grzywki zostawia . chodzi przy ciągniku farmer 86km . i kosze na 540 obrotów. Spróbować na 1000 obrotów ?? jak radzicie .

#88 Share rolas124

rolas124

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 08:29

Dyskowa czy bebnowa?? Chłopaki potrzebna mi pomoc więc odpowiedzcie mi na te pytanie co wcześniej napisałem .

#89 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 15:13

Dyskowa czy bebnowa?? mam takie pytanie jak ją ustawiłeś i jakie grzywy robi

#90 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 22:19

Dyskowa czy bebnowa?? to wina trawy,marna w tym roku,moze skrecenie na srubie cos pomorze, do tego nowe porzadne nozyki, nizszy bieg i wyzsze obroty, na 1000 to nie probowalem jeszcze kosic- milosnikiem perfekcji przy koszeniu nie jestem, za chwile i tak odrosnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share rolas124

rolas124

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 14:12

Dyskowa czy bebnowa?? Normalnie prosto. A grzywy robi między bębnami ( mam 4 bębnową ) A nożyki to nowe zakładam . A 1000 obr NIe pomoże nic ??

Trawe tnie . ale zostawia długie między bębnami grzywy . i się zastanawiam czy czasem 540 to jest za mało . . . Jak jest twarda trawa czy nawet owiec to docina ale jak już jest miękka (potraw) i już zostawia .

#92 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 lipiec 2012 - 20:05

Dyskowa czy bebnowa?? Powiem jedno, jeżeli nie spróbujesz to nie będziesz wiedział. Jeżeli trawy sztywne kosi to może warto spróbować.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#93 Share rolas124

rolas124

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 19:24

Dyskowa czy bebnowa?? Spróbuje na niedojadach bo szkoda mi trawy na kiszonke jak ma zostawiać to nie ma sensu nią kosić Jeszcze mam polską talexa ;p Jak by z tamtą nie wypaliło to będę musiał polską kosić

#94 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 12:04

Dyskowa czy bebnowa?? przyczyna grzyw morze być jedna źle ustawiona kosiarka wedle podłoża a mianowicie na równym terenie bębny muszą dolegać na całej płaszczyźnie

#95 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 16:18

Dyskowa czy bebnowa?? chyba nie masz duzego doswiadczenia w koszeniu bebnowa, kosiarka powinna byc jak najbardziej skrecona na srubie az do momentu jak przestanie robic pokos tylko zacznie rozrzucac trawe-wtedy troche odkrecasz i masz ideal-jak uzywasz polskich zyletek wtedy wyginaja ci sie i to nic nie daje. wazna jest tez dlugosc nozykow,zamiast 94 mm kupujcie 96 mm i koniecznie niemieckie,polskie sa do niczego.
w przypadku dyskowej to sprobuj dopasowac ciezsze nozyki , a na 1000 obrotow sprobuj jak ci sie nie rozleci to mozesz na malych obrotach kosic,
a zreszta nie przejmuj sie w przyszlym roku pewnie trawa bedzie lepsza a i nawoz tanszy wtedy problem zniknie.

#96 Share rolas124

rolas124

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 18:25

Dyskowa czy bebnowa?? Dzięki :) A tez jedną przyczyną może być że ona miała przygodę . kupiłem ja bardzo tanio . była spawana w połowie (rozerwana widać było .) i to może być przyczyna.Ale dzięki Chłopaki za pomoc :)
No w tym raku to deszcze nie pozwalają wjechać na pole .

#97 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 21:22

Dyskowa czy bebnowa?? jacus

takich głupot to jeszcze nie słyszałem no to nie dziwne że grzędy zostawia a co do rozwalania pokosu to pod tym kontem norze tną drugi raz i dlatego rozwalają trawę

#98 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 22:19

Dyskowa czy bebnowa?? no to nie zawracaj glowy jak sam dobrze wiesz jaka jest przyczyna takiego koszenia, jak chcesz miec ladnie to zmien sprzet.
ysy a ile ha kosisz w roku bo ja ponad 100, koncze juz 3 rotacyjna i 1 dyskowa przez 20 lat, jak masz slaby sluch to moze wzrok masz lepszy i przeczytaj jakakolwiek instrukcje obslugi kosiarki i tam zobaczysz jak ma byc ustawiona, bo wlasnego doswiadczenia to widze ze nie masz.

#99 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 07:43

Dyskowa czy bebnowa??

Witam :) Proszę o pomoc mam kosiarkę pottinger 4 bębnowa 2,65 m i nie dokasza grzywki zostawia . chodzi przy ciągniku farmer 86km . i kosze na 540 obrotów. Spróbować na 1000 obrotów ?? jak radzicie .

jakie masz do niej nożyki? spróbuje większe nożyki założyć np. od samaszki 2,1m u mnie pomogło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 16:28

Dyskowa czy bebnowa?? a co sądzicie o unia famarol Mewa 2,1 do ciągnika 85KM na 15ha łąk. Jaka cena takiej i czy warto dołożyć kasy do kondycjonera ?