Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dyskowa czy bebnowa??

116 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 styczeń 2011 - 17:09

Dyskowa czy bebnowa?? Kosiarki dyskowa w porównaniu do kosiarki bębnowej, w przeliczeniu na metr roboczy, jest o ok. 27% lżejsza oraz ma o ok. 2,4kw mniejsze zapotrzebowanie na moc. Dodatkowo dyskówka ma większą częstotliwość cięcia, co przekłada się na dokładniejsze koszenie oraz pozwala jeździć szybciej, co skutkuje wzrostem wydajności. Dodany obrazek

Edytowany przez Profil usunięty, 18 styczeń 2011 - 19:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dyskowa czy bebnowa?? Dzisiaj, 18:50
  •  

#62 Share ciapekc328

ciapekc328

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 22:15

Dyskowa czy bebnowa?? Witam chciały się dowiedzieć ilu metrową dyskową a ilu metrową bębnową pociągnie ciągnik 88km, pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi
kupię przyczepę dwuosiową wywrotkę ładowność około 4t.

#63 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 19 styczeń 2011 - 22:23

Dyskowa czy bebnowa?? Ja Belarusem 892 ciągam Krone szer. 3.20m ale spokojnie pociągnąłby 3.60m bo z tą co mam to chodzi jak pszczółka bez żadnego problemu...
KPK Kumurun Team...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 23:04

Dyskowa czy bebnowa?? stoje teraz przed podobnym wyborem.... pieniądze nie duże bo ok. 5/6 tyś zł ... ok. 10ha łąk do koszenia ... Chodzić by miał z kosiarką Zetor 7211.... Jaką kosiarkę brać używkę dyskową czy nówkę bębnową?? I jaka szerokość??

#65 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 08:42

Dyskowa czy bebnowa?? Wziołem wiraxa 2,1m za 6,8 tyś bez wałka, ale do zetora to chyba za duża by była, jest dużo masywniejsza i ma zupełnie inne podzespoły niż ta 1,85m, jak na 10ha to spokojnie wystarczy 1,85m z siłownikiem za niecałe 4 tyś kupisz, po co się przeinwestowywać na 10ha to świat boski

#66 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,budownictwo

Napisany 11 marzec 2011 - 16:05

Dyskowa czy bebnowa?? właśnie kupiłem dyskówke używke kuhn gmd 55 szerokość 2m.maszyna w wizualnym stanie bardzo dobra ale w środku tryb walnięty po remoncie wyniesie mnie 3700zł jak myślicie ubiłem interes czy też wtopa.

#67 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 18:35

Dyskowa czy bebnowa?? 3700 za sam tryb czy jeszcze coś. Ciekawe jakie są ceny części innych dyskówek?

#68 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,budownictwo

Napisany 11 marzec 2011 - 20:09

Dyskowa czy bebnowa?? nie. kupiłem ją za 3200zł cena trybu to 500zł.trochę szukałem ale nic ciekawego nie znalazłem a jak coś jest to cena wygórowana a i zależało mi na tym żeby ferdkiem 2812 kosić,słowem oszczędności

#69 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 13:09

Dyskowa czy bebnowa?? Posiadam kosiarkę dyskową Samasz 2.10 i wziąłem z metalową obudową. Rok kosiarki 2001 i chodzi on przy Mythosie 110
Co do kosiarki, to nie miałem z nią jeszcze żadnego problemu, chodzi aż miło patrzeć ;)
trzeba po prostu tylko dbać o swój sprzęt ^^

#70 Share silny84

silny84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Hodowla bydła mlecznego i opasowego.

Napisany 10 czerwiec 2011 - 09:06

Dyskowa czy bebnowa?? Witam.
Mam ok 15ha łąki i pół łąk to są łaki torfowe. W większości są mniej więcej równe ale nie wszystkie. Jaką kosiarkę mi polecacie? Zastanawiam się ciągle nad dyskową ale u mnie w okolicy ich nie ma a jak mają to opinie nie są najlepsze. Dodam, że będę kosił John Deerem 5090m (91km) lub mf 6130(85km). Która kosiarka się lepiej spisze na tych łąkach dysk czy bęben? Mam zamiar wydać ok 8-9 tyś na kosiarkę raczej używkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 11:00

Dyskowa czy bebnowa?? z tego co mi wiadomo to dyskówka się bardziej boi kretowisk niż bębnowa.
Ja mam też łąki torfowe i koszę dyskową, wszystko jest ok

#72 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 14:39

Dyskowa czy bebnowa?? a ja co mam wybrać w tej chwili mam bębnową o szerokości 165cm i mam zamiar zmienić lecz nie wiem na jaką ciągle myślę o dyskowej o szerokości 2-2,4. jaką polecacie do ciągnika 85KM, łąk mam ok 10ha i niektóre łąki nie są za równe, jak się spisują kosiarki dyskowe na nierównych łąkach na których występują tzw. bruzdy i roweczki itp.?

Edytowany przez marcin2057, 25 czerwiec 2011 - 14:40.

#73 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 16:56

Dyskowa czy bebnowa?? Chyba troche nie na temat, ale może wie ktoś ile obr/min ma talerz przy kosiarce bębnowej?

#74 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 11:49

Dyskowa czy bebnowa?? 1,65- 2400 obr/min
1,85-1800 obr/min -co niestety robi czasami bardzo duza roznice przy koszeniu-przynajmniej w mojej kosiarce.

marcin jesli uzywasz gazu i przelozen szkrzyni biegow z rozsadkiem to nie robi to zadnego problemu.dyskowa nie jest znowu taka delikatna,jedyny problem jest z koszeniem do tylu.

Edytowany przez jacus, 03 lipiec 2011 - 11:52.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#75 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 20:30

Dyskowa czy bebnowa?? Panowie mam przekładnie 1200 obrotów i szukam do niej talerz z nożami żeby zrobić kosiarke bębnową na jeden talerz. Nie wiecie gdzie można kupić taki gotowy zestaw żeby założyć do przekładni fi 25mm. Szukałem w sieci ale nic nie moge znaleźć...

#76 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 lipiec 2011 - 01:13

Dyskowa czy bebnowa?? Ja koszę Claasem Disco 300 (3,0m.) i Fastrac-em 3155 (155KM) łaki przyrodnicze zarośnięte młodą wierzbą i głogiem o średnicy 2-3 cm i nie ma zadnych problemów! Jeśli trafi na grubszy drewniak to bezpiecznik puści no i trzeba podnosic i cofać, ale to niezbyt często. Kosiłem zwykłym samaszem... 3 godziny i niestety pgibał się.
Polecam dyskową, jest sztywna i kosi idealnie, kretowiska -jak pisał ktoś z kolegów wcześniej - nie przeszkadzają.
Pozdrawiam

Edytowany przez Profil usunięty, 24 lipiec 2011 - 01:13.

#77 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 12 październik 2011 - 08:02

Dyskowa czy bebnowa?? stoje przed dylematem bębnowa czy dyskowa? łąki mam różne: równe na płaskim, równe po górach, nierówne, z kamieniami!!!!!!, poryte przez dziki. koszę też zboże na kiszonke. z tego co się rozeznałem to producenci już odchodzą od bębnówek. moja nowa kosiarka ma mieć ok 2,5 m szerokości roboczej i pracować z czołową bębnową. czy bęben i dysk w jednym zestawie się nie wykluczają? i jak zachowuje się kosiarka dyskowa przy kontakcie z dużym kamieniem?

#78 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 12 październik 2011 - 08:54

Dyskowa czy bebnowa?? Może być bęben i dysk w jednym zestawie w niczym to nie przeszkadza
Kosiarka dyskowa ma podobne zabezpieczenie jak bębnowa więc nic jej się nie stanie jak spotka się z kamieniem

#79 Share dior0804

dior0804

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Trochę tego jest:)

Napisany 03 listopad 2011 - 19:21

Dyskowa czy bebnowa?? Polecam Lely, siedmiodyskowe cudeńko:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share silny84

silny84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Hodowla bydła mlecznego i opasowego.

Napisany 24 luty 2012 - 10:41

Dyskowa czy bebnowa?? Witam,
Podłączam się do tematu. Chcę uzyskać konkretnych informacji i liczę na Was koledzy. Otóż planuję zakup nowej kosiarki. Mam ok 15ha łąk i to pół torfowych i pół polnych, gdzie występują bardzo liczne kretowiska i małe kamienie.Łąki nie są równe i są takie, gdzie trzeba się sporo pokręcić. Też koszę pastwiska. Stoję przed dylematem, bębnowa czy dyskowa? Dodam, że koszę JD 5090 (95km) lub mf 6130 (85km). Co mi koledzy doradzacie tak naprawdę? Kwota jaką chcę przeznaczyc to jest ok 20tys. brutto. I czy warto też jest zainwestować w spulchniacz pokosów, bo mam rozbijaka 6,7m szerokości. Dodam, ze w większości trawa i tak idzie w bele na pół zielona. Nie interesują mnie tzw. rzemieślniki za 6-7tys. I jakieś badziewne firmy;)
Liczę na konkretne odp.