Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dyskowa czy bebnowa??

116 odpowiedzi na ten temat

#41 Share romanoo19

romanoo19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30 październik 2010 - 11:09

Dyskowa czy bebnowa?? Będzie pracować na coś ok 15 -17 ha. Chce jeszcze dodać ,że nie posiadam równych łąk a słyszałem ,że kosiarki dyskowe na nierówne łąki się nie nadają

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dyskowa czy bebnowa?? Dzisiaj, 15:34
  •  

#42 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 30 październik 2010 - 11:30

Dyskowa czy bebnowa?? romanoo19 ja podobnie słyszałem ale znam kilka osób które posiadają dyskuwki i mają nie równe łąki i poryte przez dziki i mowją ze nic to nie pszeszkadza.

#43 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 30 październik 2010 - 11:38

Dyskowa czy bebnowa?? był już chyba taki temat

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 30 październik 2010 - 12:13

Dyskowa czy bebnowa?? nierówne łąki nie przeszkadzają dla kosiarki dyskowej. Wiem bo mam takie łąki i ogólnie tak samo dobrze wykoszę jak i bębnową a na dodatek łatwiej jest obkosić rowki.

#45 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 październik 2010 - 12:28

Dyskowa czy bebnowa??

Będzie pracować na coś ok 15 -17 ha. Chce jeszcze dodać ,że nie posiadam równych łąk a słyszałem ,że kosiarki dyskowe na nierówne łąki się nie nadają

Właśnie kosiarki dyskowe są dobre ale na równe łąki. Ja też miałem zamiar kupic dyskówke ale kupiłem bębnową bo też mam nierówne łąki a pronarek spokojnie ci pociągnie bębnową:blink: Pozdrawiam. :P

#46 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 30 październik 2010 - 18:41

Dyskowa czy bebnowa?? Też tak myślałem, ale w tym roku dyskówką skosiłem ok 10 ha łąk porytych przez dziki, nie ma różnicy w jakości koszenia jedyna różnica to prędkość i ból krzyża.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#47 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 30 październik 2010 - 19:23

Dyskowa czy bebnowa?? Dyskowa na pewno dłużej wytrzyma niż bębnowa na nierównościach po drugie dyskowa wyżej kosi a więc zanieczyszczenie zielonki jest mniejsze, podatność na uszkodzenie nożyków jest mniejsza i odrastanie trawy jest szybsze. pokos po dyskowej jest na całej szerokości "listwy"co ułatwia suszenie zielonki. wadą jest tylko cena ale wybór należy do ciebie.

#48 Share romanoo19

romanoo19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 31 październik 2010 - 09:24

Dyskowa czy bebnowa?? Dziękuje za odpowiedzi. Czyli jednak przemawiacie za kosiarką dyskową. A co sądzicie sądzicie o kosiarkach dyskowych Pronar? Czy ktoś z obecnych na forum taką posiada? Lub którąś z kosiarek dyskowych firmy Samasz?

#49 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 31 październik 2010 - 12:44

Dyskowa czy bebnowa?? Po 1 sezonie użytkowania samaszu KDTC 260 z kondycjonerem i skoszeniu ok 140ha mogę powiedzieć że jest to dość dobra konstrukcja. Zawieszenie centralne pozwala na nierównych łąkach uzyskać max. prędkość koszenia i optymalną jakość kopiowania terenu. W czasie użytkowania, a w zasadzie na samym jego początku, popękały płozy, wyszło że jest to wada materiałowa, płozy wymienione i jest ok. Zużyłem 2 komplety nożyków, i to tylko dlatego że kilka razy złapałem kamienie. Kosiarka ma 2 wady
1- składa się pod kątem prostym z boku, przy swojej wadze 1200kg, jazda z takim ciężarem na jednym z kół po drodze polnej nie jest zbyt przyjemna. Moim zdaniem wymiana siłownika z 1-stronnego na 2-stronny pozwoliło by na powiększenie kąta składania się maszyny i bardziej równomierne rozłożenie masy na tylnej osi i TUZ
2- to raczej nie wada a wymóg, ciągnik musi mieć 1000 obrotów wałka

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#50 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 31 październik 2010 - 15:27

Dyskowa czy bebnowa??

Chce jeszcze dodać ,że nie posiadam równych łąk a słyszałem ,że kosiarki dyskowe na nierówne łąki się nie nadają

Zawsze możesz wziąć z centralnym zawieszeniem.... :D Ja też w przyszłości będę brać dyskową najprawdopodobniej w pottingera.Wujek ma kuhenkę i mówi że ok,tylko jedyna wada w dyskówkach która mu przeszkadza,to to że nie można kosić z opuszczoną do tyłu...W okolicy jest chyba tylko jedna pronara,ale po obejrzeniu kosiarka eż godna uwagi.
A nie zastanawiałeś się nad np.kuhnem albo jakąś pottingerką??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 00:45

Dyskowa czy bebnowa?? Witam pozwolę doczepic się do tematu od przyszłego sezonu będę miał do skoszenia ok 60ha łąk sianych na wiosnę, będzie to na jakiś program, ziemie raczej słabe najwiecej 5 klasy także więcej jak raz w roku się nie ukosi, generalnie jestem zielony w zielonce:) będę potrzebował jakiejś kosiarki i zgrabiarki, co do przetrzasarki to powiedzcie czy jest ona konieczna. Kosiarka z tego co czytałem to uderzalbym w dyskowa jakas musze mocno ograniczyc kwote bo za duzo bede mial wydatków wiec w gre wchodza tylko uzywki. chce uzyskac siano jak najbardziej suche bo mam dobrze zbijajaca prase i nie chce zeby mi to siano zgniło, a bedzie przerobione na brykiet. Moje pytania to jaka kosiarka i zgrabiarka bylaby odpowiednia w mojej sytuacji? W jaki sposób mogę się rozliczac z wlascicielem gruntów gdzie ja wszystkim sie zajmuje, od hektara czy zebranej masy i po ile?
ciagnik ktore posiadam to c-330 zetor5211 forterra115 i nh M135. Z gory dzieki za pomoc.

#52 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 08 listopad 2010 - 06:50

Dyskowa czy bebnowa?? Chłopaki a jak sie dyskówka zachowuję na odłogach, łąkach koszonych raz do roku tylko dla porządku i co jeśli występują jakies patyki czy flaszki, tak było w tym roku po powodzi kosiłem wszystko bębnową i jak złapało to aż dreszcze łapały, nie rozwaliło by to dyskówki ???

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#53 Share kazek26

kazek26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 11:30

Dyskowa czy bebnowa?? Witam. Czy ma ktoś kosiarkę K4BTC 265 interesuje mnie ona.Tylko nie wiadomo jak się będzie sprawować?

#54 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 03 grudzień 2010 - 13:22

Dyskowa czy bebnowa?? @pynczor też w tym roku takie łąki kosiłem +pniaki po drzewach to tylko rozkręciłem dyskówke na śrubie i do przodu jak trafiło w pniak to podskoczyła do góry i dalej a po flaszkach się smykała a gałęzie to roztrzaskała
KPK Kumurun Team...

#55 Share piotrek538

piotrek538

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 grudzień 2010 - 18:11

Dyskowa czy bebnowa?? U mnie ojciec ma famarol przez 10 lat użył jakieś 200 noży i ugioł górną prowadnice i trzeba robić remont bo wytarte wały c360 hodzi jak szalona przy niej na 4 przy 2000 całkie całkiem i nie powiem złego słowa o nie tyle żeby była lżejsza i szersza ;[

#56 Share rolnik9595

rolnik9595

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 111 postów

Napisany 31 grudzień 2010 - 17:10

Dyskowa czy bebnowa?? A czy kosiarka dyskowa Samasz 2,20 jest dużo tańsza od Feli tej samej szerokości ?
I czy ta Fela jest godna uwagi?
Właśnie stoję przed wyborem kosiarki i nie mam zielonego pojęcia jaką kupić :o
Dziadek twierdzi, że wolałby bębnową bo dyskowa mu się niewidzi :P
Dajcie jakieś propozycje tańszych kosiarek dyskowych o szer. ok. 2.20 i orientacyjne ceny :D

#57 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 31 grudzień 2010 - 18:08

Dyskowa czy bebnowa?? Fella to chyba najbardziej wyjąca kasiarka jaką znam.A tak po za tym w pracy jak na równe łąki to jest rewelacyjna.

Edytowany przez Damix, 02 styczeń 2011 - 02:25.

#58 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 14 styczeń 2011 - 21:45

Dyskowa czy bebnowa?? Ferdek07 jak masz takie łąki to Ci proponuję DETA a nie kosiarkę

#59 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 21:55

Dyskowa czy bebnowa?? @Duzy1 heheh :rolleyes: famarol jeszcze robi dyskówki
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share AllesKamilKlar

AllesKamilKlar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Praca w polu....xD
    Dobry film ;o
    fajna gra ;)

Napisany 18 styczeń 2011 - 09:22

Dyskowa czy bebnowa??

Witam chcialem uzyskac porade od posiadaczy kosiarek dyskowych poniewaz nie jestem pewien czy na moje łaki nie zbyt rowne jak stol wystepuja stare plytkie rowki i posiadam ciagnik 80 a w przyszlosci 100km ktora kosiarka by sie nadawala czy inwestowac w normalna bebnowa 2.10m czy dyskowa? Najlepiej firmy Sa-Masz ale moga byc inne. Czekam na wypowiedzi :lol:

Ja mam samasz kdt 220 ;P dobra kosiarka napewno ;)polecam dyskową bo wydajniejsza i lżej się nią kosi niż bębnową ;d a i jeśli masz nierówne pole, możliwe jakieś kamienie czy coś to lepiej wziąć ze wzmocnioną konstrukcją ;d jest cięższa i masywniejsza ;p