Krzychu_912235

Problemy z odpalaniem

Polecane posty

Dawid18    2

Witam. Ja miałem taki sam problem rok temu. Grzałkę miałem i to nic nie dawało, dokupiłem rozruch było lepiej aż w końcu połamał mi popychacze zaworów i wina gdzie leżała? oczywiście na zaworach były za ciasno ustawione. A tej zimy żadnych grzałek, startów i świec tylko odpalarke podłączam bo akumlator mam jeden i to lichutki i jest luksus. Więc kolega niech zawory ustawi! A na temat rozrusznika planetarnego to powiem że zarżnąłem 2 i wkońcu załatwiłem Starowski rozrusznik i się nie pali a kręci 100% lepiej niż to planetarne g*****. Strasznie bierze prąd ten Starowski!

 

Kolego zdążyłeś wrócić po banie i już mieszasz, uważaj trochę.

Edytowano przez milanreal1

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Ja mam grzałkę oleju w misie na 230V podłączam na 20min i świece płomieniową w kolektorze ssącym od MF 4 cylindrowego i pięknie palił dopóki jedna cela w aku nie padła(12V 195Ah)

 

Kolego wrzuć zdjęcia jeżeli to możliwe jak masz podłączoną i zamontowaną świecę płomieniową.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
86tomek    0

Witam też mam problem z odpalaniem tylko że zimą. Ciągnik kreci jak szalony ale nie odpala wszystkie przewody paliwowe sprawdziłem i się nie zapowietrzają odpali dopiero jak mu podam ogień do kolektora ssącego . Czy przyczyną może być pompa wtryskowa i wtryski czy też głowica nieszczelna .a rok temu ciągnik palił zimą na dotyk przyznam ze w tym roku kombinowałem z paliwem i jezdziłem na bio i ... proszę o pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

w tym tygodniu w weekend zrobię fotki i ci wstawię

 

nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

a próbowałeś przed odpaleniem podpompować paliwa pompką zasilającą? może pompa nie trzyma ciśnienia i zanim je wytworzy to silnik musi parę obrotów zrobić. pozdro B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1561

Co sadzicie o odpalaniu tej c-385 ?

Waszym zdaniem źle czy dobrze odpala ? :) W nocy było ponad -10 chyba -15 :unsure:

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

mam taki problem w majorku, i tak faktycznie sam to spowodowałem majorek wydawałmi sie słaby to rozkreciłem zaworek przelewowy i wziołem taka sama spręzyne jak była t ty mzaworku i złozyłem je w kupe nie jedna na druga tylko jedna w druga i tak dzien roboty i paliwko juz leciało ale kopa ma lepszego B) pompiarze mówią ze to tłoczki puszczaja i ropa dostaje sie do pompy i tez tak moze być bo ropa jest w tłoczkach jak tłoczki puszcza to ropa pujdzie wiec albo tłoczki albo jakis uszczelniacz w srdoku puszcza juz tak czy tak wymiana pompy. ii nie dawaj pompy do regeneracji jak masz mozliwośc to daj ja na wymiane ale zakombinuj zeby ci dali od 912 :)my mamy taki zamiar i myzle jeszcze przed sianami nasza wymienić :)

 

aaale jak duzo tej ropy nie ucieka to nie ma co grzebac ładnie pali B)moja ta pali ale jak zapodam jej samostart temp tak -10,-15 :Djak mniej to pale bez samostartu ale mogła by lepiej np tak jak 3011 B) B)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Witam mam problem . złozylem silnik , gdy próbuję palić dym idzie z rury , silnik wogole sie nie odzywa. Jak podłoże knota to wchodzi na wieksze obroty ,jak zgaśnie knot to zpowrotem kreci

 

PILNE

Edytowano przez Murphys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

wygląda na to że coś źle złożyłeś, sprawdź po kolei. a i weź ten ostatni wyraz usuń bo moderator będzie zły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Wszystko dobrze. Ale co może być przyczyną. Składał go najlepszy mechanik z okolicy.

 

Wie ktoś co może być!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gani43    0

moze wtryski sa zle osadzone w glowicy i ktorys leje po sciance zamiast rozpylac paliwo;p albo zle wyregulowane zawory moja 16 po zmianie uszczelki tez nie chciala zapali ale mechanik z poznania wyregulowal luzy na zaworach i normalnie pali lepiej niz przed remontem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

zawory na 0.3mm ustawione

 

A dokładnie na ile mają być ustawione

Edytowano przez Murphys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriano1232    0

Zobacz te luzy na zaworach czy są prawidłowe. Może zapłon masz przestawiony? Robiłeś rozrząd?


Adi1232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanis80    1

Robiłeś pompę paliwową może założyli ci trybik na niej od zetora (jest różnica jednego zęba) albo nie trafiłeś z nią na sprzęgle i zapłon jest przestawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriano1232    0

sprawdż najpierw pompę tzn czy ja dobrze założyłeś. A jak odpaliłeś z tym knotem to silnik chodzi normalnie nic nie stuka nie puka?


Adi1232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomi217
      mam problem nie wiem gdzie jest w 1014 chlodnica oleju silnikoweg i na czym polega konserwacja.
    • Przez wariatpolowy
      Witam.
       
      Mam nadzieję, że w odpowiednim miejscu założyłem temat...
       
      A więc tak:
       
      W 1224 wybija wodę z chłodnicy, jak zaczyna łapać temperaturę podczas pracy- jakieś 70 stopni (np z talerzówką). Z tym że jest to dość dziwne, gdyż podczas pracy (przy obrotach ok 1600- 2000) jest ok, a jak tylko zmniejszy się gaz (np przy zawracaniu), wybija jednorazowo nawet 4-5 litrów wody. Po dolaniu wody temp spada do ok 40-50 stopni, dwie długości pola, temp rośnie i znów gejzer. I tak w kółko.
       
      Termostat nowy, węże nowe, chłodnica potraktowana KRETEM od środka, a z zewnątrz płynem do mycia silników (jest czyściutka), pompa wody nowa...
       
      Mogła któraś tuleja pęknąć? Ogólnie teraz miał planowaną głowicę, nową uszczelkę, nowe pierścienie, pompę po regeneracji, wyregulowane wtryski i pali bardzo ładnie. Przy obrotach pow +/- 1200 można odkręcić korek od chłodnicy i nic nie wybije, widać, jak woda krąży. A jak tylko obroty spadną, tak woda idzie w powietrze. W czwartek na jakieś dwie godz pracy trzeba było dolać prawie 30 litrów wody...
       
      Ratujcie, bo za jakiś miesiąc czeka jakieś 150 ha na talerzówkę....
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam mam do was pytanie dlaczego chłodnica zaczęła przeciekać, jest orginalna od 90roku.jakie są sposoby żeby ją uszczelnić? A może trzeba będzie pomyśleć o zakupie nowej, jeżeli nie uszczelniła by się.Czekam na wasze odpowiedzi bo nie wiem co zrobić. 
    • Przez Kaszlak79
      Witam drogich forumowiczów.
      Jak w temacie, Zetor 8011 nie łapie temperatury. Ciągnik kupiony ponad rok temu, miał wymienianą wtedy kompletną obudowę termostatu dół i góra (stara przeżarta), termostat, czujnik temperatury i wskaźnik. Pokazywał wtedy cuda na kiju a że wskaźnik był chamskiej jakości to nawet ciężko było odczytać co wskazuje...
      Tydzień temu wymieniłem znowu termostat (jakiś "dobry" Zetora) i założyłem mechaniczny wskaźnik temperatury od Zetora 25, link: https://danrol-sklep.pl/instalacja-elektryczna/788-wskaznik-zegar-temperatury-cieczy-zetor-25-25a-25k-9320211.html
      Silnik dalej ma problem się zagrzać, ostatnio w trasie z dwiema pustymi przyczepami jakieś 10 km w jedną stronę (na przegląd) nie złapał nawet 60 °C. Chłodnica z góry ciepła czyli tak jak by termostat cały czas puszczał. Nie mam już siły do tego. Jakieś pomysły?? Jeśli był podobny temat który rozwiązał problem, proszę o link lub przeniesienie.
      Za porady w stylu wywal termostat bo to Ursus - z góry dziękuję.
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam was chce zakupić  6stke byłem oglądać ursusa 1014 oraz 1614 i 1224 oraz 1634 i wszystkie miarka wyrzucają krople oleju jak miarkę się wyciągnie czy ma tak być ? Czy jest coś nie tak ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj