Krzychu_912235

Problemy z odpalaniem

Polecane posty

Dawid18    2

Olej opałowy mi w te wielkie mrozy zeszłej zimy też się ściągnoł na filtrach i w tym odstojniczku szklamym i w zbiorniku na dnie i nieumiałem go ztamtąd wydostać. A jak chechał pracownik nim na pozycje drugi raz mu tak się stało i 5km ciągli go c-360 i dopiero jak to zaczołem ciągnądż to wylazło to dziadostwo ( taki kisiel ). Więc OO też się zamarznie.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Słyszałem o tym sposobie. Ja w grene kupuje taki dodatek do ON.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumada    7

Witam ,panowie ja w 914 wkładam do rury ssącej opalarkę elektryczną ,potrzebne są dwie osoby ,ale nie ma bata żeby nie odpalił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopol92    1

moja 385 nie chciała palić już przy 5 stopniach

 

założyliśmy rozrysznik 24v jak w 1614 i przełącznik prądu z 12 na 24 nowe aku dwie 120 i całkiem inny traktor teraz przy - 15 odpala po zalaniu gorącą wodą beza żadnego samo starta czy innych gówien

 

w zetorze 7211 był podobny problem ale pomógł rozrusznik szybkoobrotowy za 450zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Po zalaniu gorącą wodą to mój też zapali w końcu ma miskę wodną w dole to olej raz dwa jest ciepły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

przełącznik prądu z 12 na 24

Ja potrzebuje urządzenia które zmieni 12V na 24 a najlepiej na 36. Jak to się fachowo nazywa i ile kosztuje??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin999    0

chyba przełącznik napięcia 12\24V

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Ja potrzebuje urządzenia które zmieni 12V na 24 a najlepiej na 36. Jak to się fachowo nazywa i ile kosztuje??

Zależy do czego ma być wykorzystane to urządzenie. Jeżeli do rozruchu to tylko przełącznik 12/24V, lub sałe połączenie akumulatorów na 24V i elektroniczna przerwornica napięcia (najprawdopodobniej dwukierunkowa) stosowana w Belarusach. W układzie z przetwornicą potrzebny jest mocniejszy alternator. A do czego by miało być wykorzystane napięcie 36V?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie chodzi o rozruch a napędu siłownika elektrycznego przy sieczkarni. Na 12V działa trochę za wolno(powinien pracować w zakresie 24-36V)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

lopol92 jak uznałeś że twój sposób jest dobry to się z tego ciesz i nie krytykuj innych. Ja czy inni koledzy mają swoje sposoby na te sprzęty i nie krytykują że tego czego ty nie masz to jest ,, gówno,,!

 

 

 

No to ponad dwieście zł to nie taka tragedia. Jak byś mógł to wrzuć kilka fotek tej sieczkarni.

Edytowano przez andrzej2110
błędy

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

200 zł jak na to potrzebę u mnie uważam ze to dużo.

Fotek nie mam. Jest kilka starych fotek w galerii ale jeszcze bez tego siłownika.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bertold13    1

Witam wszystkich agrofotowiczow. Mam pytanie: czy ursus c385 posiada świece zarowe lub cos w tym rodzaju?

Podczas odpalania w temperaturze bliskiej 0 o mrozie nie wspomne jest problem z odpaleniem. A mianowicie. Podczas uruchamiania trzeba go dlugo tzw. ''kręcic'' a druga osoba musi mu dac kopcia do rury kolektora aby zlapal ciepla. Zaraz po odpaleniu z tlumika czuć zapach nie przepalonego paliwa. Czy to moze byc wina wtryskiwaczy? Prosze o pomoc.

Zdjecie:http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/257597-ursus-c-385/

 

 

 

 

SPRZEDAM KOPARKE:

http://allegro.pl/koparka-kolowa-warynski-k415-i1387583064.html


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

Jedynie może być grzałka w 6-cio cylindrowych już zakładali w 4 kach chyba na eksport zakładali a to że tak pali bo one tak maja jak masz dobre akumy to zapalisz z długim kręceniem bo 6 cylindrowe na dotyk chwyci ale muszą być akumy dobre to podstawa jest a nieprzepalone paliwo może ci lać końcówka wtryskiwacza :lol: wystarczy mu cygaro zrobić tylko tyle i dobre akumy i jeśli jest w dobrym stanie silnik to zapali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

ktoś gdzies kiedyś pisał o wstawieniu świecy żarowej do ursusa/zetora seri URII

W sumie to chętnie bym wstawił taką świecę do swego bo przydatny bajer.

 

A zawsze możesz wstawić grzałkę na 220V do bloku ale to trochę trwa zanim nagrzeje.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

rozrusznik za wiele nie pomoże leprza grzałka i nie tak długo musi się grzać ok 20min ja przy C-360 wstawiłem świece ale płomieniową w kolektor ssący i nie trzeba mu knota podstawiać a przy zetorze 8145 wstawiłem grzałke i nie mam problemu jak tylko akumulatory są w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    56

Mariusz ja tak samo mam w 902 kosztowało mnie może to z 30 zł albo troche wiecje. Podłączam grzałkę na 30 min i cały blok jest ciepły. Bez tej grzałki 902 napewno by u mnie nie odpalił. Wiec polecam ci ją założyć.

 

----->>>>>> 200 post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    56

Jak ja nabyłem to była kilka razy tańsza, ale warto ja dzisiaj odpalałem 902 to nawet nie zastekał tylko za pierwszym razem zakrecenia odpalił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

Ja mam grzałkę oleju w misie na 230V podłączam na 20min i świece płomieniową w kolektorze ssącym od MF 4 cylindrowego i pięknie palił dopóki jedna cela w aku nie padła(12V 195Ah)

Edytowano przez ursusek902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Ja mojego 1014 przy mrozie -20 odpalam na dotyk tle ze 1,5h wczesniej grzałke podpinam do sieci 230V. A gdy odpalam przy temp -5 do -10 bez grzałki to najpierw ful gaz a później tylko troche gazu bo go normalnie zalewa tym paliwem i gdy zaczyna łapac to mu dodajesz. Ja tak zapalam. A grzałeczke sie opłaca mieć bo ciepły silnik mniej pali a i zaraz cieplej w kabinie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomi217
      mam problem nie wiem gdzie jest w 1014 chlodnica oleju silnikoweg i na czym polega konserwacja.
    • Przez wariatpolowy
      Witam.
       
      Mam nadzieję, że w odpowiednim miejscu założyłem temat...
       
      A więc tak:
       
      W 1224 wybija wodę z chłodnicy, jak zaczyna łapać temperaturę podczas pracy- jakieś 70 stopni (np z talerzówką). Z tym że jest to dość dziwne, gdyż podczas pracy (przy obrotach ok 1600- 2000) jest ok, a jak tylko zmniejszy się gaz (np przy zawracaniu), wybija jednorazowo nawet 4-5 litrów wody. Po dolaniu wody temp spada do ok 40-50 stopni, dwie długości pola, temp rośnie i znów gejzer. I tak w kółko.
       
      Termostat nowy, węże nowe, chłodnica potraktowana KRETEM od środka, a z zewnątrz płynem do mycia silników (jest czyściutka), pompa wody nowa...
       
      Mogła któraś tuleja pęknąć? Ogólnie teraz miał planowaną głowicę, nową uszczelkę, nowe pierścienie, pompę po regeneracji, wyregulowane wtryski i pali bardzo ładnie. Przy obrotach pow +/- 1200 można odkręcić korek od chłodnicy i nic nie wybije, widać, jak woda krąży. A jak tylko obroty spadną, tak woda idzie w powietrze. W czwartek na jakieś dwie godz pracy trzeba było dolać prawie 30 litrów wody...
       
      Ratujcie, bo za jakiś miesiąc czeka jakieś 150 ha na talerzówkę....
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam mam do was pytanie dlaczego chłodnica zaczęła przeciekać, jest orginalna od 90roku.jakie są sposoby żeby ją uszczelnić? A może trzeba będzie pomyśleć o zakupie nowej, jeżeli nie uszczelniła by się.Czekam na wasze odpowiedzi bo nie wiem co zrobić. 
    • Przez Kaszlak79
      Witam drogich forumowiczów.
      Jak w temacie, Zetor 8011 nie łapie temperatury. Ciągnik kupiony ponad rok temu, miał wymienianą wtedy kompletną obudowę termostatu dół i góra (stara przeżarta), termostat, czujnik temperatury i wskaźnik. Pokazywał wtedy cuda na kiju a że wskaźnik był chamskiej jakości to nawet ciężko było odczytać co wskazuje...
      Tydzień temu wymieniłem znowu termostat (jakiś "dobry" Zetora) i założyłem mechaniczny wskaźnik temperatury od Zetora 25, link: https://danrol-sklep.pl/instalacja-elektryczna/788-wskaznik-zegar-temperatury-cieczy-zetor-25-25a-25k-9320211.html
      Silnik dalej ma problem się zagrzać, ostatnio w trasie z dwiema pustymi przyczepami jakieś 10 km w jedną stronę (na przegląd) nie złapał nawet 60 °C. Chłodnica z góry ciepła czyli tak jak by termostat cały czas puszczał. Nie mam już siły do tego. Jakieś pomysły?? Jeśli był podobny temat który rozwiązał problem, proszę o link lub przeniesienie.
      Za porady w stylu wywal termostat bo to Ursus - z góry dziękuję.
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam was chce zakupić  6stke byłem oglądać ursusa 1014 oraz 1614 i 1224 oraz 1634 i wszystkie miarka wyrzucają krople oleju jak miarkę się wyciągnie czy ma tak być ? Czy jest coś nie tak ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj