Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problemy z odpalaniem

435 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 20:50

Problemy z odpalaniem Temat na czasie ;) Mój 912 tez słabo odpala w niskich temperaturach, raz lepiej, raz gorzej - to standard w tych modelach. Na początku warto rozebrać rozrusznik i sprawdzić stan tulejek. Rozwiązaniem może okazać sie wspomniany rozrusznik z przekładnią planetarną + dobre akumulatory.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problemy z odpalaniem Dzisiaj, 23:20
  •  

#42 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 21:17

Problemy z odpalaniem ja tez mam rozrusznik z przekładnia akumulatory nowe i nie pali ja słyszałem ze te silniki maja do tego odpalani zima ze ciezko palą

#43 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 22:05

Problemy z odpalaniem Trzeba zamontować grzałkę w bloku i na płynie mieć zalany ciągnik. Od pół godziny do godziny, zależy jaka temperatura podłączyć grzałkę do sieci i odpala bez problemu. Dziś był nieduży mróz z rana bo - 11 i na pół godzinki podłączyłem w 912 i odpalił po 3 sekundach. Rozrusznik mam standardowy i jeden akumulator 12v 120 ah. Druga sprawa to jak już pisali poprzednicy stan głowicy i jak z kompresją w ciągniku. Można na zimę opóźnić nieznacznie wtrysk paliwa żeby lżej palil ale to już jak silnik słabszą kondycję ma.

#44 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 22:33

Problemy z odpalaniem Dokładnie. Mam grzałke w bloku i po podgrzaniu odpala duuużo lepiej. Jednak na fabrycznych rozwiązaniach ciężko pali i bez tego typu ulepszeń sie nie obejdzie ;)

#45 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 10:35

Problemy z odpalaniem Witam
Wszystkiego dobrego w nowym roku.
Trzeba rozdzielić sprawę zapalania na slaby układ elektryczny nie chce kręcić, czyli rozrusznik i akumulator a zużyta pompa i pozostałe element silnika.
W moim 1614 kiedyś był problem z zapalaniem nawet latem rozrusznik kręcił a silnik nie był skory do zapalania. Dodam ze zimą było niewiele gorzej kręcił a nie zapalał. Pomogła naprawa rozrządu latem pali na dotyk a zima kilka obrotów wałem i pali bez problemu. Dodam ze prze naprawą rozrządu była już zrobiona pompa i głowica.

#46 Share at_horses

at_horses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 10:46

Problemy z odpalaniem Witam.
w 912 jeszcze za czasów pgr została zamontowana grzałka w bloku silnika... Tylko, że grzalłkę zamontowali z parownika... nie wiem jak ja wepchali do bloku ale działa. niewielki wydatek a nie trzeba akumulatorów i rozrusznika wykańczać na mrozie... polecam kupić nowa:)
w zts 12145 orginalny rozrusznik zmieniłem na starowski (na 24V) tylko trzeba głowice z 330 lub 380 założyć i git. kręci szybciej od orginalnego tyle, że troche słabszy jest.
mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

#47 Share kostek

kostek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 13:34

Problemy z odpalaniem a ja wam powiem tak wujek ma ursusa c-385 i zimuje w stodole(bo gdzie indziej nie wejdze z wycinakiem) ostatnio był mróz -8 moze to i nie wiele ale ten ciagnik zawsze pali jak przyjechał z holandii miał normalny rozrusznik 12v i w zime nie palił dostał rozrusznik i w kazdy mróz pali tak samo było z zetorem 7211 zalene sa płynem (komu chce sie nosić 20l gorącej wody :/ nie ma zadnych problemów z odpaleniem

#48 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 04 styczeń 2008 - 19:55

Problemy z odpalaniem Ja miałem grzałkę w 912 na około pół godziny podłączałem i zapalał bez niczego. Elegancja ;)

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#49 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 20:36

Problemy z odpalaniem No u mnie w C-360 to gorąca woda do chlodnicy( płynem nie zalewam bo i tak jest żadko odpalana w zimie ) i wystarczy zeby z 3 razy " obrócił" i cyka ;)

#50 Share Lukasz84

Lukasz84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,

Napisany 06 styczeń 2008 - 00:06

Problemy z odpalaniem Witam jak wiecie pewnie panowie disle tak maja niezaleznie od rodzaju silnika o tej porze roku:) Szczelne gary to podstawa wraz z dobra pompa wryskowa i wtryskiwaczami. Ja brykałem u914 który miał zamontowane świeće żatowe w kolektorze dolotowym powietrza po jednej na gar oczywiście akumulatorki tez odpowiednio pojemne i niebyło problemu palił o raz nawet przy 10 stopnowym mrozie stojac na dworze. bez gotowania go goraca woda bo to szkodliwe za spora różnica temperatur troche ryzykowne posuniecie( mysle tu o bloku który moze za któryms razem tego niewytrzymac różnica ponad 100 stopni to sporo)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 14:50

Problemy z odpalaniem ja mam szczelne gary pompe z wtryskami tez dobra była w regeneracji a nie wiem czy moze miało by cos do tego za jak jego na przyprowadzili z agromy to zalalismy jego woda i blok był pekniety dalismy jego na reklamacje bolok zakleili i dali nowy na zapas i od 91 roku jezdzi na tym klejonym i nawet nie ma sladu po klejeniu

#52 Share tedi2

tedi2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 06 styczeń 2008 - 23:29

Problemy z odpalaniem slyszalem że te ciągniki mają problem z odpaleniem zimą i rozbierą rozrusznik i wyciągają wirnik i zmieniają na wirnik od mf255 podobno jest szerszy troszke co sprawia że szybciej kręci podobno to pomagą to z paleniem tych ciągniczków
ZETOR 7245 -głowny ciagnik
MF-255-jego niezastapiony pomocnik
C-330M- lekkie prace
idealnie się uzupełniają:)

#53 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 18:52

Problemy z odpalaniem Moje C385A słabo czasem kręci myślałem że to akumulatory ale pomimo podładowania jest to samo klemy sprawdzałem i myślę że rozrusznik coś kiepski jest.A znowu jak już sie go odpali i zgasi to będzie palił normalnie a na drugi dzień to samo słabo kręci.
Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

#54 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 19:11

Problemy z odpalaniem ja tak samo mialem ,ze zle mi krecil wiec kupilem nowe akumulatory i to samo , kupilem grzalke to odypalal ale musialem go z 30 minut grzac, kupilem za 500 zl nowy czeski rozrusznik z przekladnia .ten rozrusznik jest o polowe mniejszy niz orginalny ! przy temp. -5 - 8 przychodze i bez podgrzania przyciskam na start i pali !!!!! <_<

#55 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Komputery

Napisany 18 styczeń 2008 - 19:59

Problemy z odpalaniem Macie racje ja też mam rozrusznik przekladniowy i kręci idealnie. Nie mam porównana co do tych zwykłych w 914 bo od początku posiadania ciągnika mam ten i nigdy nie było z nim problemu.

@Pablo16 sprawdż szczotki i komutator w rozruszniku.

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

#56 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 22:31

Problemy z odpalaniem Zeleży też czy aparatura paliwowa jest szczelna, wystarczy że jest bardzo mało paliwa, i trochę się może zapowietrzyć ciągnik i niepotrzebnie rozrusznik robi parę obrotów.

#57 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 22 styczeń 2008 - 19:28

Problemy z odpalaniem można też założyć na oryginalny rozrusznik uzwojenie od bizona dodać drugi akumulator i zworę od szóstki i pali super

#58 Share Adam1515

Adam1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja maszyny rolnicze itp

Napisany 11 luty 2008 - 16:03

Problemy z odpalaniem 914 odpala bez problemu troche trzeba obrocic rosrosznikiem i za 3 razem odpala

#59 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 11 luty 2008 - 20:15

Problemy z odpalaniem

mam do was pytanie jak wam palą zimową porą 80tki tz C385 u912 u914 u 902 u904 itp moje u 914 pe leciutkim przymrozku juz nie chce odpalic musze ja szarpac albo podładowywac a saą de na 60tke trah i chodzi

U mnie 912 odpalał bez problemu nawet w siarczysty mróz. Podłączałem grzałkę na pół godziny i bez niczego odpalał... :rolleyes:

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 13 kwiecień 2008 - 22:21

Problemy z odpalaniem Witam ciagnik stał całą zime nie odpalany bo nie było potrzeby. Na jesieni miał problemy z pompą paliwową pompa zregenerowana włozyłem uważałem zeby nie przeskoczyc na ząbku zeby zapłon był dobry i takl dalej no i na zaciag opaliłiśmy pochodził z 5 min odpalił wszystko ładnie filtry wczesniej wymieniłem wszystkie no i wiadomo wszystkie zeczy które trzeba na taki przeglądzie niby. i problem wiąze sie z tym ze jak postoi długo nie che palić nawet jak kilka min postoi nie chce odpalissprawdziłem szczeloność układu paliwowego nigdzie nie cieknie wymieniłem zawór od nadmiaru bo myslałem ze schodzi wszystko wszystko porobiłem i dalej to samo. znam ten ciagnik jak własna kieszen robiłem w nim wszytsko ale teraz już jestem głupi nie wiem co może byc. Podejzewałem ze jednak przeskoczył mi na zapłonie ale jest wszystko ok nie wiem co jest gdzies na 100 paliwo mu uchodzi bo po przepompowaniu czasami sie udaje go odpalić po łuzszym pokreceniu rozrusznikiem